Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Merkezi Sınav
0346 816 2425
0346 816 2426
Adres Ahmet Başyurt Mah. İsmetpaşa Cad. No 232 58700 Zara / SİVAS
MEB logo Sivas / Zara
Zara Mehmet Habib Soluk Fen Lisesi

http://zarafen.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Kontenjan Sayısı 90
Taban Puanı 300.4410
Yüzdelik Dilimi Güncelleniyor...
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Kız
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Zara Mehmet Habib Soluk Fen Lisesi Sivas ili Zara İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Zara Mehmet Habib Soluk Fen Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Zara Mehmet Habib Soluk Fen Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor. Aşağıdaki tabloda Zara Mehmet Habib Soluk Fen Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Zara Mehmet Habib Soluk Fen Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Zara Mehmet Habib Soluk Fen Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Zara Mehmet Habib Soluk Fen Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Zara Mehmet Habib Soluk Fen Lisesi Taban Puanı 300.4410 -
2017 Zara Mehmet Habib Soluk Fen Lisesi Taban Puanı 434.3907 21.8300
2016 Zara Mehmet Habib Soluk Fen Lisesi Taban Puanı
410.4239 17.8700

Zara Mehmet Habib Soluk Fen Lisesi 2009/2010 Öğretim yılında Zara İmam Hatip Lisesi binasında açılmış olup Eylül 2014 tarihine kadar Anadolu Lisesinin binasında Anadolu Öğretmen Lisesi olarak hizmet veren okulumuz 2014-2015 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte kurum değişikliğine uğrayarak FEN LİSESİne dönüşmüştür. Okul binası, 300 Öğrenci kapasiteli pansiyon, 10 dairelik Öğretmen Lojmanı ve Spor Salonu ile okulumuz KAMPÜS alanına dönüşmüştür.

Okulumuz pansiyonu 300 Kız öğrenci kapasiteye sahip olup, erkek öğrencilerimiz Kampüs alanında bulunan Zara Anadolu Lisesi Erkek Pansiyon binasını kullanmaktadırlar.

BAŞARILAR 2015 yılında 3. mezunlarımızı verirken Üniversiteye yerleşen öğrencilerimizle iftihar duyduk. Toplam 42 öğrencimizin üniversiteye yerleştiği bu yıl, 31 öğrencimiz bu yıl ki mezunumuz, 10 öğrencimiz 2014 yılı 2. mezunumuz ve 1 öğrencimiz de 2013 yılı 1. mezunlarımızdan oldu. Yerleşen tüm öğrencilerimize hayatlarında sağlık, mutluluk ve başarı diliyoruz.
 1. 2018 Başarı durumunu incelemek için tıklayınız
 2. 2015 Başarı durumunu incelemek için tıklayınız
2013 yılında mezun olan 53 son sınıf öğrencimizden 37´si üniversiteye yerleşmiştir.
 • Öğretmen Sayısı : 21
 • Öğrenci Sayısı : 360
 • Öğretim Şekli : Örgün, Karma, Gündüz
 • Ders Başlama ve Bitiş Saati : 08:00 - 15:40
 • Derslik Sayısı : 24
 • Fen Laboratuarı Sayısı : 3
 • İnternet Bağlantısı : ADSL (16 Mbit ve üzeri)
 • Spor Salonu : 1
 • Yemekhane : 1
 • kütüphane : 1
 • Lojman Sayısı : 10
 • Isınma Şekli : Kalorifer
 • İl ve İlçe Merkezine Uzaklık : Okulumuz, Sivas İline 70 km mesafe uzaklıkta ve İlçe merkezindedir.
 • Ulaşım : OTOBÜS, MİNİBÜS VS.
Zara Mehmet Habib Soluk Fen Lisesi Zara Mehmet Habib Soluk Fen Lisesi Zara Mehmet Habib Soluk Fen Lisesi Zara Mehmet Habib Soluk Fen Lisesi Zara Mehmet Habib Soluk Fen Lisesi Zara Mehmet Habib Soluk Fen Lisesi Zara Mehmet Habib Soluk Fen Lisesi

Zara Mehmet Habib Soluk Fen Lisesi Zara Mehmet Habib Soluk Fen Lisesi

Zara Mehmet Habib Soluk Fen Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Zara Mehmet Habib Soluk Fen Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Zara Mehmet Habib Soluk Fen Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Zara Mehmet Habib Soluk Fen Lisesi'nin başarılarını, Zara Mehmet Habib Soluk Fen Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 0346 816 2425
Okulun Faxı: 0346 816 2426
Okulun Adresi: Ahmet Başyurt Mah. İsmetpaşa Cad. No 232 58700 Zara / SİVAS

Bu okula 15 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: Sivas Zara Mehmet Habib Soluk Fen Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Zara Mehmet Habib Soluk Fen Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Zara Mehmet Habib Soluk Fen Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Zara Mehmet Habib Soluk Fen Lisesi taban puanı 2019 , Zara Mehmet Habib Soluk Fen Lisesi yüzdelik dilimi, Zara Mehmet Habib Soluk Fen Lisesi yorumları, Zara Mehmet Habib Soluk Fen Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Zara Mehmet Habib Soluk Fen Lisesi nerede?, Zara Mehmet Habib Soluk Fen Lisesi üniversite başarısı, Zara Mehmet Habib Soluk Fen Lisesi formaları, Zara Mehmet Habib Soluk Fen Lisesi adresi, Zara Mehmet Habib Soluk Fen Lisesi başarıları, Zara Mehmet Habib Soluk Fen Lisesi Sivas, Zara Zara Mehmet Habib Soluk Fen Lisesi

google+ google+ google+