İsmet Yılmaz Fen Lisesi

Sivas / Şarkışla

İsmet Yılmaz Fen Lisesi
 • Ekle
  Ekle
 • 24
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavlı
Taban Puanı 384.2752
Yüzdelik Dilimi 12.83
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız/Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku LGS Puanı Hesapla
İsmet Yılmaz Fen Lisesi bir Proje Okuludur.

İsmet Yılmaz Fen Lisesi Sivas ili Şarkışla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

İsmet Yılmaz Fen Lisesi 2023-2024 eğitim öğretim yılı için 2023 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa LGS Puanı ile öğrenci alacak. Bu okulu tercih edebilmeniz için 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekir.

İsmet Yılmaz Fen Lisesi
Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2022 384.2752 12.83
2021 354.8154 13.21
2020 385.0863 10.75
2019 403.8330 12.06
2018 323.8167 14.48
İsmet Yılmaz Fen Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilim bilgisidir.
İlk yerleştirme verileridir.
Okulun Son 5 Yıllık Kontenjan Bilgisi
2023
0
2022
90
2021
90
2020
90
2019
90
İsmet Yılmaz Fen Lisesi 2011 yılında 60 öğrenci ve 2 şube ile eğitim öğretime başlamıştır. Sivas İl Özel İdaresine ait bina ilk 1964 senesinde Atatürk İlkokulu olarak eğitime başlamış, ardından 1997-2011 yılları arasında Anadolu lisesi olarak eğitime devam edilmiştir. 2014-2015 Eğitim Öğretim yılından itibaren de Fen Lisesi olarak eğitim-öğretime devam etmektedir. Tanıtım Videosu İzle
Okulun TYT/AYT Başarı Durumu : YKS'de Öğrenci Yerleştirme Yüzdesi

İsmet Yılmaz Fen Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız İsmet Yılmaz Fen Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri
İsmet Yılmaz Fen Lisesi
İsmet Yılmaz Fen Lisesi
 • Sivas
  İl
 • Şarkışla
  İlçe
İsmet Yılmaz Fen Lisesi
İsmet Yılmaz Fen Lisesi
 • Sivas
  İl
 • Şarkışla
  İlçe
İsmet Yılmaz Fen Lisesi
İsmet Yılmaz Fen Lisesi
 • Sivas
  İl
 • Şarkışla
  İlçe
İsmet Yılmaz Fen Lisesi
İsmet Yılmaz Fen Lisesi
 • Sivas
  İl
 • Şarkışla
  İlçe
İsmet Yılmaz Fen Lisesi
İsmet Yılmaz Fen Lisesi
 • Sivas
  İl
 • Şarkışla
  İlçe
İsmet Yılmaz Fen Lisesi
İsmet Yılmaz Fen Lisesi
 • Sivas
  İl
 • Şarkışla
  İlçe
İsmet Yılmaz Fen Lisesi
İsmet Yılmaz Fen Lisesi
 • Sivas
  İl
 • Şarkışla
  İlçe
İsmet Yılmaz Fen Lisesi
İsmet Yılmaz Fen Lisesi
 • Sivas
  İl
 • Şarkışla
  İlçe
İsmet Yılmaz Fen Lisesi
İsmet Yılmaz Fen Lisesi
 • Sivas
  İl
 • Şarkışla
  İlçe

Adres: Esentepe Mah. Dr.Sadık Ahmet Cad. No 5 Şarkışla/ SİVAS

Tel: 3465121219

Fax: 3465121218

web: http://ismetyilmazfenlisesi.meb.k12.tr/

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
İsmet Yılmaz Fen Lisesi ile ilgili 24 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[Yardım]

Merhaba bu yıl 10. Sınıfa geçtim Erzurum´dan gelmeyi düşünüyorum ancak okul ve pansiyon hakkında hiç bir fikrim yok rica etsem öneride bulunur musunuz?

2022-07-27 00:16
 
0
 
0
[ Blade]

391 puan almıştım buraya yerleştim pansiyon hakkında bilgi alabilirmiyim acil
Pansiyona uzaklık 3 km diyorlar oralarda servis ücretliymiş doğrumu

2022-07-26 09:31
 
0
 
0
[Lütfen cevap ver yarı ter]

Puanım 380 yüzdeliğim 14 gelir miiii

2022-07-17 16:31
 
0
 
0
[Huyyy]

370 puan %15 gelir mi bu lise

2022-07-11 16:06
 
0
 
0
Reklam
[Sidelya]

Merhabalar okulun pansiyonu nasıl acaba ve 12 dilim ile girebilir miyim sizce??

2022-07-01 20:16
 
0
 
0
[İsimsiz]

Merhaba arkadaşlar ben Şarkışla İsmet Yılmaz Fen Lisesinde okuyorum.Okula yeni gelecek ve gelmeyi isteyen arkadaşlar için diyeceklerim şunlardır. Okulun kadrosu çok iyi boş yorumları önemsemeyin. Özellikle matematik fizik ve biyoloji hocaları çok güzel anlatıyor. Sayısal kadro süper. Bir eksiklik yok. Sözel kadroya gelince çok güzel ve hemen anlamamızı sağlayan bir edebiyat hocamız var.Yani genel olarak okulun kadro süper. Pansiyona gelince sabah kahvaltıları hariç iyi 🤪. Yani genel olarak okulumuz çok güzel.Her sene tıp kazanan hukuk kazanan öğrencilerimizi var.Diyeceklerim bu kadar gerisi size kalmış 😊🌹

2021-08-04 12:06
 
0
 
0
[fatma]

7.55 LİK YÜZDELİK DİLİMDEYİM SİZCE GELMELİ MİYİM ? BAZI ARKADAŞLAR KADRO YETERSİZLİĞİNDEN VE KİMYA LABORATUVARLARINDA EKSİKLİKLERDEN, DENEY YAPILAMADIĞINDAN BAHS ETMİŞ.FEN LİSESİ İÇİN BUNLAR ÇOK ÖNEMLİ (SAYISAL) BİLGİLENDİRİRSENİZ SEVİNİRİM.

2021-07-10 16:27
 
0
 
0
[Eski bir öğrenci ]

Okulda 2 yıl okuyup sonrasında nakil aldırmış bir öğrenci olarak söyleyeceklerim şunlardır ; okulun öğretmen kadrosundan bahsetmek gerekirse çok iyi bir sözel kadronun olduğunu söyleyebilirim. Tarih öğretmeni başta olmak üzere hem coğrafyacısı hem de edebiyat öğretmenleri gerçekten öğrenci ilgileri yüksek işlerini hakkıyla yapan öğretmenler, bana 2 yıl boyunca vermiş oldukları eğitimden dolayı da onlara teşekkür ediyorum. Fakat bir fen lisesi için asıl önemli olanın sayısal kadro olduğunu söylemek yanlış olmaz. Bu doğrultuda sayısal öğretmen kadrosunu değerlendirdiğinizde bir hüsranla karşılaşıyorsunuz. Sadece bir sayısal öğrencisi için değil eşit ağırlık öğrencileri için de en önemli dersin matematik dersi olduğunu söyleyebileceğimiz bir durumda matematik öğretmen kadrosunun her sene değişmesi ; öğrencilerin öğretmenlere ısınabilmesi ve dersten yüksek verim alabilmesini zorlaştırıyor. Okula yeni gelecek öğrenciler fen grubu derslerinden başlarda verim alabilirken sınıf atlamaları sonucunda öğretmen değişiminden kaynaklı olarak ders yeterliliğinde büyük eksiklikler yaşayabilirler. Okulun gelecekteki değişimiyle alakalı kesin bir şey söylemek mümkün değil fakat şu anda okulda bir sayısal öğrencisinin can damarı olan fizik dersini öğrencilerin konu bakımından en çok zorluk yaşadıkları 11. sınıfta onlara doğru bir şekilde anlatabilecek kadrolu bir fizik öğretmenleri dahi yok. Kimya dersi açısından baktığınızda mesleğini hakkını vererek yapan kimya öğretmeninin, okul yeni yapılmış olduğundan ve her türlü imkanı yüksek düzeyde olması gerekirken, deney malzemeleri ve varlığından söz edilen fakat hiçbir öğrencinin şu zamana kadar kullanmamış olduğu laboratuvarın yetersizliğinden kaynaklı olarak eğitim verme konusunda eksiklikleri olabiliyor. Yarısından fazlası boş geçen biyoloji dersleri için teselli amacıyla söyleyebileceğim tek şey dersin ezbere dayalı ve öğrenci çabasını öğretmen anlatımıyla kıyaslandığında diğer derslere nazaran daha fazla isteyen bir ders olması. Bina açısından bakarsak ufak bir fırtınada okulun arka kısmının uçması dışında gerçekten görkemli bir yapı olduğunu söyleyebiliriz. İç dizayn açısından teknik ufak tefek eksiklerin dışında kendinizi -sadece mimari açısından- özel okulda hissedebileceğiniz bir okul. İdareci kadroya baktığınızda disiplin konularında fazla rastlamayacağınız bir okul müdürü ve bunun yanında okulu çekip çeviren okulun her türlü işiyle bizzat ilgilendiği işini severek yaptığı fazlasıyla belli olan bir müdür yardımcısı var (Fatih hocamız). Pansiyon açısından baktığımızda ilçedeki anadolu lisesi ve meslek lisesinden de öğrencileri barındırmasından kaynaklı birçok sorunun çıkabildiği pansiyonda yemek gibi konularda benim de çok sevdiğim saydığım personeller sayesinde eksiklik yaşanacağını sanmıyorum. Yurdun disiplininin benim bulunduğum senelerde orta düzeyde olduğunu söylemem mümkünken şu anki haliyle alakalı kesin bir yorum yapamam. Özet olarak okul; binasına bakılarak net yorum yapmanın yanlış olduğu bir okul.

2020-04-27 22:00
 
0
 
0
[a.o.o]

matematiği denmede pk ypmyorm inş buraya glrim

2020-04-01 18:58
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 14

Suşehri Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 52

Zara Mehmet Habib Soluk Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 12

Sivas Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 24

İsmet Yılmaz Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Sorular Cevaplar
İsmet Yılmaz Fen Lisesi kaç puan 2023 384.2752
İsmet Yılmaz Fen Lisesi kaç kişi alıyor? Son 5 yıllık kontenjan bilgisi yukarıda belirtildi.
İsmet Yılmaz Fen Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
İsmet Yılmaz Fen Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Evet. Sınavla öğrenci alan proje okuludur.
İsmet Yılmaz Fen Lisesi Yatılı mı? Kız ve Erkek Pansiyonu Var.
İsmet Yılmaz Fen Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
İsmet Yılmaz Fen Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde İsmet Yılmaz Fen Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan İsmet Yılmaz Fen Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://ismetyilmazfenlisesi.meb.k12.tr/), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda İsmet Yılmaz Fen Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. İsmet Yılmaz Fen Lisesi yorumları okuyabilir, İsmet Yılmaz Fen Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. İsmet Yılmaz Fen Lisesi taban puanı 2023

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız