Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Merkezi Sınav
04362121535
04362121536
Adres Saray Mahallesi Hürriyet Cad. SGK Üstü
MEB logo Muş / Merkez
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Sosyal Bilimler Lisesi

http://mustobsbl.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Kontenjan Sayısı 90
Taban Puanı 293.1170
Yüzdelik Dilimi Güncelleniyor...
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Kız/Erkek
Eğitim Süresi 5 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Sosyal Bilimler Lisesi Muş ili Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Sosyal Bilimler Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Sosyal Bilimler Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor. Aşağıdaki tabloda Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Sosyal Bilimler Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Sosyal Bilimler Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Sosyal Bilimler Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Sosyal Bilimler Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Sosyal Bilimler Lisesi Taban Puanı 293.1170 -
2017 Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Sosyal Bilimler Lisesi Taban Puanı 406.0483 31.2400
2016 Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Sosyal Bilimler Lisesi Taban Puanı
376.6738 26.3800

Muş Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Sosyal Bilimler Lisesi 2009-2010 öğretim yılının Aralık ayında şu anki yeni binasına taşınmıştır. Okulumuzun yeni binası kız pansiyonu, erkek pansiyonu spor salonu ve eğitim-öğretim binasından oluşmaktadır.2014-2015 öğretim yılından itibaren TOBB Sosyal Bilimler Lisesine dönüştü

Vizyon Muş TOBB Sosyal Bilimler Lisesini; her zaman göreve hazır yöneticilerimiz, öğretmenlerimiz, ülkesine hizmet bilincine sahip öğrencilerimiz, mezunlarımız ve velilerimiz ile birlikte güç birliği sağlayarak; Ortaöğretim giriş sınavlarında öncelikli tercih edilen o Ülkemize, katılımcı, duyarlı; inisiyatif kullanabilen gençler yetiştiren, o Sosyal ve kültürel etkinliklerle adından söz ettiren, o Avrupa Birliği normlarına göre en iyi eğitimi vererek ülkemizin ve dünyanın en iyi üniversitelerine her yıl artan sayıyla öğrenci yerleştiren en güçlü eğitim ve öğretim kuruluşu hâline getirmek

Misyon Muş TOBB Sosyal Bilimler Lisesi olarak: Yöneticilerimiz, öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve velilerimizle güç birliği içinde sosyal ve kültürel etkinliklerle adından söz ettirmek, toplumda bilgi ve düşüncesine değer verilen çağdaş Türk aydınları yetiştirmek, ilimizin her alanda örnek aldığı, evrensel normlar a eşdeğer eğitim veren en güçlü eğitim kurumu olmak"
 • Öğretmen :34
 • Öğrenci :483
 • Derslik :19
 • BT Sınıfı :1
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :3
 • Konferans Salonu :1
 • Spor Salonu :1
 • Öğretim Şekli :NORMAL
 • Yemekhane :1
 • Saatler 08:00-15:10
Okul Tanıtım Kitapçığına Ulaşmak İçin Tıklayınız

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Sosyal Bilimler Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Sosyal Bilimler Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Sosyal Bilimler Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Sosyal Bilimler Lisesi'nin başarılarını, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Sosyal Bilimler Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 04362121535
Okulun Faxı: 04362121536
Okulun Adresi: Saray Mahallesi Hürriyet Cad. SGK Üstü

Bu okula 2 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: Muş Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Sosyal Bilimler Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Sosyal Bilimler Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Sosyal Bilimler Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Sosyal Bilimler Lisesi taban puanı 2019 , Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Sosyal Bilimler Lisesi yüzdelik dilimi, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Sosyal Bilimler Lisesi yorumları, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Sosyal Bilimler Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Sosyal Bilimler Lisesi nerede?, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Sosyal Bilimler Lisesi üniversite başarısı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Sosyal Bilimler Lisesi formaları, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Sosyal Bilimler Lisesi adresi, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Sosyal Bilimler Lisesi başarıları, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Sosyal Bilimler Lisesi Muş, Merkez Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Sosyal Bilimler Lisesi

google+ google+ google+