Erdemli Borsa İstanbul Fen Lisesi

Mersin / Erdemli

Erdemli Borsa İstanbul Fen Lisesi
 • Erdemli Borsa İstanbul Fen Lisesi
  Ekle
 • 29
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavlı
Taban Puanı 391.9161
Yüzdelik Dilimi 6.74
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız/Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku LGS Puanı Hesapla
Erdemli Borsa İstanbul Fen Lisesi bir Proje Okuludur.

Erdemli Borsa İstanbul Fen Lisesi Mersin ili Erdemli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Erdemli Borsa İstanbul Fen Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa LGS Puanı ile öğrenci alacak. Bu okulu tercih edebilmeniz için 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekir.

Erdemli Borsa İstanbul Fen Lisesi
Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2021 391.9161 6.74
2020 410.5647 6.14
2019 436.3174 6.36
2018 362.9926 6.73
2017 477.7710 6.91
Erdemli Borsa İstanbul Fen Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilim bilgisidir.
İlk yerleştirme verileridir.
Okulun Son 5 Yıllık Kontenjan Bilgisi
2022
0
2021
150
2020
170
2019
150
2018
150
Erdemli Borsa İstanbul Fen Lisesi 2004-2005 eğitim öğretim yılında Bakanlığımızın açıldı. Eğitim-öğretime Erdemli Lisesinin C ve D bloklarında 72 öğrenci ve 3 şube ile başladık. 

Pansiyon binamızın olmaması nedeniyle son kat pansiyona dönüştürülmüş ve 5 şubat 2012 tarihinde pansiyonumuz da yeni binamıza taşınmıştır. Pansiyonda  100 erkek öğrencimiz parasız yatılı olarak eğitimini sürdürmektedir. İsteyen gündüzlü öğrencilerimiz yemekhanede cüzi bir ücret ödeyerek öğle yemeklerini yiyebilmektedirler. Pansiyondaki işler hizmet alımı ile yürütülmektedir.  Okulumuzun hayırsever bir vatandaşımız tarafından yaptırılan kütüphanesi, bulunmaktadır.  Ayrıca fizik, kimya, biyoloji laboratuvarları, BT sınıfı, müzik odası ve resim atölyesi mevcuttur. 

Okulumuzun öğretmen ve idareci normunda açık yoktur. 13 sınıf ve 395 öğrenci ile eğitim ve öğretimimize devam etmekteyiz. Yeni binamıza taşındıktan sonra 9. Sınıf kontenjanımızı önce 60tan  90a 2013 yılında  136ya çıkardık. 2013 yılı taban puanımız 387,232dir. Okulumuz 2014-2015 eğitim öğretim yılında Erdemli İMKB Fen Lisesi olmuştur.
2014 LYS sınavında okulumuz %74 başarı sağlamıştır.
2014-2015 Eğitim Öğretim yılında okulumuzdan mezun düzeyinde olan 90 öğrencimiz OSYS sınavına girmiştir. Bütün öğrencilerimiz tercih yapmaya hak kazanmış olup , yerleştirme için tercih yapan öğrencilerimizden 66 sı OSYM ce bir yüksek öğretim kurumuna yerleşmeye hak kazanmıştır

Erdemli Borsa İstanbul Fen Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Erdemli Borsa İstanbul Fen Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri
Erdemli Borsa İstanbul Fen Lisesi
Erdemli Borsa İstanbul Fen Lisesi
 • Mersin
  İl
 • Erdemli
  İlçe
Erdemli Borsa İstanbul Fen Lisesi
Erdemli Borsa İstanbul Fen Lisesi
 • Mersin
  İl
 • Erdemli
  İlçe

Adres: Koyuncu Mh.7008 sok.Erdemli/Mersin

Tel: 0324 515 28 30

Fax: 0324 515 28 30

web: http://erdemlifen.meb.k12.tr

Erdemli Borsa İstanbul Fen Lisesi ile ilgili 29 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[:):):(:(]

coğrafya ve almanca hocalarımız çok vizyonlu. dersleri vs çok iyi anlatıyorlar. özellikle almancacı eğlenerek öğretiyor ve çok kafa dengi. diğer öğretmenlerden çok bir şey beklemeyin her branştan en fazla 1 öğretmen çok iyi oluyor, çoğu hoca taktı mı takıyor sürekli bulaşıyor. ayrıca bazı hocalar öğrenciden öğrenciye baya farklı muamele gösteriyor...felsefe dersleri de dayanılmaz oluyor.
sürekli bir performans ödevi veriliyor cidden bunaltıcı artık ayrıca diğer okullarda bu kadar ödev verildiğini duymadım. her dersten sürekli ödev yapıyoruz ve bunlar hiç de kolay şeyler olmuyor.mesela ingilizceci her dönem video hazırlattırıyor ve böyle şeylerle vaktimizi kaybediyoruz. (zaten ingilizce derslerinin anasınıflarındakinden pek bir farkı da olmuyor) üstüne bu kadar performans ödevi sonucu performanslarımız düşük(hak etmediğimiz kadar düşük ) girilebiliyor...
okulda yasak olmayan sınırlı sayıda şey var. idarenin çok saçma kuralları olabiliyor. en iyi olanı kendilerinin bildiklerini söylüyorlar. en basitinden boş derslerde sınıftan çıkmamamızı, etüt yapmamızı istiyorlar ama sınıfta etüt sessizliğini sağlamıyorlar diye kütüphaneye gidebilir miyiz diye sorunca azar işitiyoruz
yurtta kalıp da mutlu olan biri göremedim henüz.
okulun başarısı da düşük denemelerde 400 puanı aşan en fazla 3 kişi olabiliyor.
şuana kadar tanıştığım çoğu kişi cidden egoist. fen liseli havası olabiliyor. herkes birbirine üstten bakıyor her kusur durduk yere söylenebiliyor. sizin döneminizde nasıl olur bilemem ama benimkinde böyle.
kısacası okul ortalamanın altında bir okul. buraya gelip de sinir hastasi olmama ihtimaliniz çok az. bir şey bekleyerek gelmeyin üzülürsünüz.

2022-03-21 03:29
 
0
 
0
[Efl li]

Laboratuvar var ama kesinlikle kullanmıyorsunuz. 1 kere göstermelik bakarsınız o kadar .Zaten pek bi malzeme yok .unutun o konuyu .fizikçi yok okulda (anlatabilen hoca).denk gelirse matematikten iyi hocalar var denk gelmezse kendiniz halletmeniz gerekir. okul ortam olarak güzel. arkadaşlık ve mekan vs.yurt kontenjanı yetersiz.yemekler genelde iyi değil.bazı katı kurallar var .yurtta kalıp azar işitmeyeni duymadım. öğretmenlerini genel olarak yetersiz buluyorum .ama itiraz ederseniz suçlu siz oluyorsunuz .çalışmadığınızı söylerler .öğrenciye yönelik bu konuda ayrı bi tutum var anlamadım. öğrencilerin yüzde seksen i doksanı bir şeyi eleştiriyorsa buna kulak verilmesi gerekir ama nafile .neyse konum olarak da beğenmeyenler var şehirden uzak diye ama bence böyle ideal .öğrenci ilişkileri güzel. gezi felan oluyordu ama korona olayları nedeniyle o da olmuyor nerdeyse .her yıl piknik olur 1 kere o da iyi benve daha fazla olabilirdi

2022-01-10 00:13
 
0
 
0
[X kişisi ]

Öğretmen kadrosu matematik ve edebiyat açısından iyi fakat fen dersleri için berbat diyebilirim( 1 hoca hariç). Matematikte de normal bi anadolu lisesi tarzında iyi ve kötü hocalar var .konum olarak iyi yerde okul .üzmek istemem ama okul konumu dışındaki diğer şeyler beklentinizin baya aşağısında olacak .yurt kontenjanı az yemekler pek iç açıcı değil ve birkaç sıkıntılı idareci .genele bakarsak okul sayısalcı bir öğrenci için yetersiz .feni seven öğrenciler için eziyet bence. ama eşit ağırlıktan girmek isteyenler avukat vs için gayet iyi. fen konusu sıkıntı işte .uzak yerden yazacaklar pansiyon kontenjanına iyi baksın. Puani biraz yüksekse yazsin çünkü puana göre sıralanıyor . İyice araştirip yazın benim hatam o oldu ...

2022-01-08 12:52
 
0
 
0
[9.Sınıf ]

9. sınıfım ve okulda 4. haftam.
Açıkçası bu okula gelmeden önce sürekli kötü yorumlar aldım. Gitme diyenler oldu. Bu okulda okuyan tanıdıklarımız gelme dediler.
Geldim ve pişman değilim.
Çok büyük hayal kırıklığı yaşayacağımı düşünüyordum çünkü herkes bu okul hakkında kötü yorum yapıyordu ama okul gayet güzel.
Derslik sistemi pandemiden dolayı şuan uygulanmıyor. Bir kaç ders için mecburen sınıf değiştirmek zorunda kalıyoruz onun dışında herkes belirli bir sınıfta kalıyor. Okulda dezenfektan sayısı oldukça fazla ve okul da gayet temiz. Okul temizliğini yapıyoruz.
Öğretmenler iyi veya kötü şeklinde genel bir değerlendirme yapamam çünkü her öğrenci için her öğretmen farklı bi konumdadır. Şahsen ben öğretmenlerin gayet ilgili ve işlerinde başarılı kişiler olduğunu düşünüyorum. Eğlenceliler. Kurallar var ama bu kurallar her okulda olması gereken kurallar. Çok katı diyenler olmuş. 4. haftadan bunun hakkında çok bir şey diyemem ama düzenli çalışan biriyseniz zorlanmazsınız. Zor olup olmaması size bağlı. Anlamadığınız bir konu olduğunda mutlaka hocalara sorun. Bıkmadan cevap veriyorlar. Anlayışla karşılıyorlar.
Okul hakkında duyduklarınızı bir kenara bırakın lütfen. Okulumuz gerçekten güzel.

2021-09-27 22:27
 
0
 
0
Reklam
[gelmeyin]

GELMEYİN

2021-03-04 13:45
 
0
 
0
[Öğrencisi]

Okulun yurdu güzel ama kontenjanı okula göre az . Yerleşemeyenler oluyor ama onlarada mutlaka yurt bulunuyor . Bulunan erkek yurdunda sorun oluyor . Okulda derslik sistemi var . Yani her dersin kendi sınıfı var . Her ders değişiminde sınıf değiştiriyorsunuz . Ben ilk geldiğimde kötü bulmuştum ama sonradan çoğu öğrenci bu sistemi seviyor . Her dersin kendi sınıfı olduğu için araç gereçlerde sıkıntı olmuyor . Özellikle coğrafya dersliği çok güzel . Hemen hemen her öğretmenin anlatım şekli farklı . Yazıyla , görselle , videoyla vb. Bence bu farklılık güzel tek bir anlatım tarzı yok . Anlamadığınız konu olursa ilgilenirler . İlgili öğretmenleri var . Soru götürdüğünüzde sizi boş göndermezler . Hele bazı hocalar soru getirmeyen öğrencilere bile darılır . Okul bazı konularda çok sıkı . Yurtta öyle . Genel olarak güzel bir okul . Ama bazı sıkıntılarıda var .

2020-08-17 12:16
 
0
 
0
[Gerçekçi]

Arkadaşlar okulumuzda derslik sistemi uygulanır. Öğretmen dersliği var. Sabit sınıf sistemi yok. Bir çok okul gördüm ama gerçekten bu okul gibi ilgilenen öğretmen kadrosu göremedim. Gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Olumsuz yorumlara aldanmayın. Sonuçta hangi okula gitseniz seveceğiniz ve sevmeyeceğim öğretmen olacaktır. Öğretmen kadrosu gerçekten iyi. Hedefi olan öğrencilerin çok iyi faydalanacağı bir eğitim ortamı var. Tavsiye ederim

2020-07-19 16:38
 
0
 
0
[...]

Okulun youtube deki tanıtım videosunu izledim. Ayrı ayrı matematik sınıfı, din kültürü sınıfı, biyoloji sınıfı falan vardı. Anlamadım? Her ders için sınıf mı değiştireceğiz yani? Bilen biri cevap yazabilir mi lütfen?

2020-07-16 15:25
 
0
 
0
[2020]

Merhaba arkadaşlar. Okul hakkında araştırma yaptım fakat fazla bir şey bulamadım. Öğretmenler ve öğrenciler hakkında bilgi verir misiniz? Öğretmenler iyiler mi? Bu okulda okuyan kişiler varsa yazabilirler mi? Özellikle öğretmenlerin nasıl olduğu benim için çok çok önemli. Lütfen yardımcı olun...

2020-07-16 14:57
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 7

Eyüp Aygar Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 26

Yahya Akel Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 32

Sesim Sarpkaya Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 15

İçel Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 73

Mersin 75.yıl Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 6

Tarsus Şehit Halil Özdemir Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Erdemli Borsa İstanbul Fen Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Sorular Cevaplar
Erdemli Borsa İstanbul Fen Lisesi kaç puan 2022 391.9161
Erdemli Borsa İstanbul Fen Lisesi kaç kişi alıyor? Son 5 yıllık kontenjan bilgisi yukarıda belirtildi.
Erdemli Borsa İstanbul Fen Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Erdemli Borsa İstanbul Fen Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Evet. Sınavla öğrenci alan proje okuludur.
Erdemli Borsa İstanbul Fen Lisesi Yatılı mı? Kız ve Erkek Pansiyonu Var.
Erdemli Borsa İstanbul Fen Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Erdemli Borsa İstanbul Fen Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Erdemli Borsa İstanbul Fen Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://erdemlifen.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Erdemli Borsa İstanbul Fen Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Erdemli Borsa İstanbul Fen Lisesi yorumları okuyabilir, Erdemli Borsa İstanbul Fen Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Erdemli Borsa İstanbul Fen Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız