Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Merkezi Sınav
02367134424
02367155257
Adres Hacıbektaşlı Mah. SalihliMANİSA
MEB logo Manisa / Salihli
Salihli Necip Fazıl Kısakürek Sosyal Bilimler Lisesi

http://saol.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Tercih Kodu 24086
Kontenjan Sayısı 120
Taban Puanı 321.7766
Yüzdelik Dilimi 14.96
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Kız/Erkek
Eğitim Süresi 5 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Salihli Necip Fazıl Kısakürek Sosyal Bilimler Lisesi Manisa ili Salihli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Salihli Necip Fazıl Kısakürek Sosyal Bilimler Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Salihli Necip Fazıl Kısakürek Sosyal Bilimler Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor. Aşağıdaki tabloda Salihli Necip Fazıl Kısakürek Sosyal Bilimler Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Salihli Necip Fazıl Kısakürek Sosyal Bilimler Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Salihli Necip Fazıl Kısakürek Sosyal Bilimler Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Salihli Necip Fazıl Kısakürek Sosyal Bilimler Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Salihli Necip Fazıl Kısakürek Sosyal Bilimler Lisesi Taban Puanı 321.7766 14.9600
2017 Salihli Necip Fazıl Kısakürek Sosyal Bilimler Lisesi Taban Puanı 420.4396 26.4600
2016 Salihli Necip Fazıl Kısakürek Sosyal Bilimler Lisesi Taban Puanı
395.0834 21.6600

Okulumuz ilk mezunlarını 2003-2004 öğretim yılı sonunda vermiştir. 2012-2013 eğitim ve öğretim yılı sonuna kadar mezun öğrenci sayımız 689'dur. Öğrencilerimizin üniversiteye yerleşme oranı değişik yıllara göre % 75-80'lere varan bir oranda gerçekleşmektedir. Tüm yılların ortalaması ise %100'ler yaklaşmaktadır.

Vizyon Gelenekten geleceğe giden yolda ülkesi için dünyayla yarışan; vatan, millet, bayrak sevgisiyle donanmış; geleceği şekillendirebilecek bireyler yetiştiren üstün nitelikli bir eğitim kurumu olmak!..

Misyon Geçmişiyle geleceği arasında sağlam köprüler kurarak, tarihinden aldığı güçle geleceğe koşan; Türkçeye sahip çıkan, onu bilim ve teknik dili haline getirebilecek ilmî ve akademik donanımda olan; iki yabancı dili üst seviyede öğrenen; millî kültüründen kopmadan çağdaşlaşan; ahlaken, ruhen, zihnen, bedenen olgunlaşmış TÜRKİYE Sevdalısı bilinçli nesiller yetiştirmek!..

Başarılar

  • 2010 yılı % 78.7
  • 2011 yılı % 76.5
  • 2012 yılı % 83.6
  • 2013 yılı ilk binde 11 öğrenci (LYS sonuçlarına göre)
  • Öğretmen :33
  • Öğrenci :446
  • Derslik :24
  • Fen Labaratuarı :3
  • Konferans Salonu :1
  • Spor Salonu :1
Okul Pansiyon Görüntüleri İçin Tıklayınız

Salihli Necip Fazıl Kısakürek Sosyal Bilimler Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Salihli Necip Fazıl Kısakürek Sosyal Bilimler Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Salihli Necip Fazıl Kısakürek Sosyal Bilimler Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Salihli Necip Fazıl Kısakürek Sosyal Bilimler Lisesi'nin başarılarını, Salihli Necip Fazıl Kısakürek Sosyal Bilimler Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 02367134424
Okulun Faxı: 02367155257
Okulun Adresi: Hacıbektaşlı Mah. SalihliMANİSA

Bu okula 4 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: Manisa Salihli Necip Fazıl Kısakürek Sosyal Bilimler Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Salihli Necip Fazıl Kısakürek Sosyal Bilimler Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Salihli Necip Fazıl Kısakürek Sosyal Bilimler Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Salihli Necip Fazıl Kısakürek Sosyal Bilimler Lisesi taban puanı 2019 , Salihli Necip Fazıl Kısakürek Sosyal Bilimler Lisesi yüzdelik dilimi, Salihli Necip Fazıl Kısakürek Sosyal Bilimler Lisesi yorumları, Salihli Necip Fazıl Kısakürek Sosyal Bilimler Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Salihli Necip Fazıl Kısakürek Sosyal Bilimler Lisesi nerede?, Salihli Necip Fazıl Kısakürek Sosyal Bilimler Lisesi üniversite başarısı, Salihli Necip Fazıl Kısakürek Sosyal Bilimler Lisesi formaları, Salihli Necip Fazıl Kısakürek Sosyal Bilimler Lisesi adresi, Salihli Necip Fazıl Kısakürek Sosyal Bilimler Lisesi başarıları, Salihli Necip Fazıl Kısakürek Sosyal Bilimler Lisesi Manisa, Salihli Salihli Necip Fazıl Kısakürek Sosyal Bilimler Lisesi

google+ google+ google+