Hacı Ahmet Atıl Anadolu Lisesi

Adana / Çukurova

Hacı Ahmet Atıl Anadolu Lisesi
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?

Hacı Ahmet Atıl Anadolu Lisesi Adana ili Çukurova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Hacı Ahmet Atıl Anadolu Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzuna göre sınavsız olarak öğrenci alacak.

Hacı Ahmet Atıl Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Hacı Ahmet Atıl Anadolu Lisesi 2020 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Aşağıdaki tabloda Hacı Ahmet Atıl Anadolu Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Hacı Ahmet Atıl Anadolu Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Sık Sorulan Sorular

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.

Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.

Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla

 • Kayıt alanı,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
 • Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.

1995-1996 Eğitim-Öğretim yılına 18 öğretmen ve 218 öğrenci ile başlayan okulumuza, 1996-1997 Eğitim-Öğretim yılında iki sınıflık Yabancı Dil Ağırlıklı Lise eklenerek toplam 560 öğrenci, 26 öğretmen ve bir müdür yardımcısı ile Eğitim-Öğretim devam etmiştir.

GENEL DURUMU: Şu anda 1 müdür, 2 müdür yardımcısı, 34 öğretmen, 1 Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni, 1 yardımcı hizmetler elemanı, 2 İşkur elemanı, 1 hizmet alımı, 1 daimi işçi olmak üzere 43 personel ve Anadolu Lisesi türünde 350, Genel Lise türünde 152 olmak üzere 502 öğrencisiyle okulumuzda eğitim-öğretime devam edilmektedir.

 • Öğretmen :37
 • Rehber Öğretmen :2
 • Öğrenci :502
 • Derslik :18
 • Kütüphane :1
 • Konferans Salonu :1
 • Öğretim Şekli :Tekli
 • Saatler 8:30 - 15:40
 • Ulaşım TOPEL BEYAZEVLER DOLMUŞLARI
Vizyon Düşten düşünceye, düşünceden projeye, projeden uygulamaya koşan, doğru iletişim kurabilen okul olmak.

Misyon Atatürk ilke ve inkılaplarına sahip çıkan, iletişim kurabilen, mantıklı düşünen, teknolojiyi kullanabilen, üretken, milli kültürlerine bağlı, insanlık değerlerine sahip çıkan, seçtiği alan hedeflerine yürüyebilen, sevgi, saygı ve hoşgörü ortamında nitelikli bireyler yetiştirebilmek.

Başarılar Okulun YGS/LYS Başarı Durumu 2015-2016 DÖNEMİ YGS2 PUAN TÜRÜNDE EN YÜKSEK 333,583 2015-2016 DÖNEMİ YGS3 PUAN TÜRÜNDE EN YÜKSEK 329,767 2015-2016 DÖNEMİ YGS6 PUAN TÜRÜNDE EN YÜKSEK 328,680 LYS de Öğrenci Yerleştirme Yüzdesi %30
 • Tel 0322 2252021
 • Fax 0322 2284584
Beyazevler Mah. 80056 sk. No 3 Çukurova ADANA
  http://adanahaal.meb.k12.tr
Bu okula 8 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
9
Hasan Adalı Anadolu Lisesi
 • Çukurova/Adana

Merkezî Yerleştirme, Merkezi Sınavla öğrenci alan fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, özel program ve proje uygulayan eğitim kurumları ile meslekî ve teknik Anadolu liselerinin Anadolu teknik programlarına tercihler doğrultusunda merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yapılan yerleştirmedir.

Evet. e-Okulda kayıtlı öğrencilerin, Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okulları tercih edebilmesi için yerel yerleştirme tercihi yapması zorunludur.

Merkezî sınavla öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yerleştirme yapılır. Merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla;

 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğüne,
 • 8’inci sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 7’nci sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 6’ncı sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığına,
 • Tercih önceliğine,
 • Öğrencinin doğum tarihine göre yaşı küçük olana bakılarak yerleştirme yapılır.

Merkezi Sınava giren öğrenciler, Yerel Yerleştirme ile öğrenci alan okullar için tercihlerini yaparak kayıt işlemini tamamladıktan sonra, Merkezi Sınavla öğrenci alan okullar için açılacak Merkezi Sınavla Öğrenci Alan Okullar ekranından en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler.

Bu sayfada yer alan Hacı Ahmet Atıl Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Hacı Ahmet Atıl Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Hacı Ahmet Atıl Anadolu Lisesi taban puanı 2020 , Hacı Ahmet Atıl Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi, Hacı Ahmet Atıl Anadolu Lisesi yorumları

Ayrıca Hacı Ahmet Atıl Anadolu Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Hacı Ahmet Atıl Anadolu Lisesi üniversite başarısı, Hacı Ahmet Atıl Anadolu Lisesi formaları, Hacı Ahmet Atıl Anadolu Lisesi adresi,

81

İl

9000

Okul

80000

Yorum