Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Merkezi Sınav
0332 812 77 32
0332 813 75 58
Adres Kuruçay Mevki TOKİ Konutları Yanı AKŞEHİR/KONYA
MEB logo Konya / Akşehir
Akşehir Tarık Buğra Sosyal Bilimler Lisesi

http://aksehirsbl.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Kontenjan Sayısı 120
Taban Puanı 286.6239
Yüzdelik Dilimi Güncelleniyor...
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Yok
Eğitim Süresi 5 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Akşehir Tarık Buğra Sosyal Bilimler Lisesi Konya ili Akşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Akşehir Tarık Buğra Sosyal Bilimler Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Akşehir Tarık Buğra Sosyal Bilimler Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor. Aşağıdaki tabloda Akşehir Tarık Buğra Sosyal Bilimler Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Akşehir Tarık Buğra Sosyal Bilimler Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Akşehir Tarık Buğra Sosyal Bilimler Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Akşehir Tarık Buğra Sosyal Bilimler Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Akşehir Tarık Buğra Sosyal Bilimler Lisesi Taban Puanı 286.6239 -
2017 Akşehir Tarık Buğra Sosyal Bilimler Lisesi Taban Puanı 397.0790 34.2300
2016 Akşehir Tarık Buğra Sosyal Bilimler Lisesi Taban Puanı
380.6576 25.3300

Okulumuz ilk olarak 1999-2000 Eğitim Öğretim yılında Yarenler Mahallesi Yağcılar sokak Belediye evleri karşısında Akşehir Anadolu Kız Meslek ve Meslek Lisesi ek binasında hizmete açılmıştır.2007-2008 Eğitim Öğretim yılında Kuruçay mahallesinde TOKİ tarafından yapılan binaya taşınmıştır.2002-2003 Eğitim Öğretim yılında ilk mezunlarını vermiş olan okulumuz bu yıl 10'uncu mezunlarını verecek olup başarıyla Eğitim Öğretime devam etmektedir.

Okulumuz halen 473 öğrenci, 2 idareci, 34 öğretmen, 1 memur, 2 hizmetliyle; 24 derslik, 1 fizik , 1 Kimya , 1 Biyoloji ve 1 bilgisayar laboratuarı, 1 çok amaçlı salon 1 Kütüphane,1 müzik atölyesiyle eğitim-öğretimini sürdürmektedir.

Vizyon Okulumuza gelen çalışkan ve yetenekli öğrencileri, kendilerini gerçekleştirecek uygun ortam sağlama yoluyla özgüven, sorumluluk, yorumlama ve çözümleme gücüne sahip bireyler olarak öğretmen yetiştiren ve diğer yüksek öğretim kurumlarına hazırlayıp, başarılı olmalarını sağlamaktır.

Misyon Türk Milli Eğitiminin amaçları ışığında geçmişinden aldığı özgüven ve güç ile bugününü çağın gereklerine göre yaşayıp, ülkemizi Atatürk´ün gösterdiği çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkarmayı hedefleyen özgün, etkili, nitelikli, verimli okul toplumu oluşturmaktır.

 • Öğretmen :34
 • Rehber Öğretmen :1
 • Öğrenci :497
 • Derslik :24
 • BT Sınıfı :2
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :3
 • Hazırlık Sınıfı :1
 • Konferans Salonu :1
 • Öğretim Şekli :Normal Öğretim
 • Kantin :1
 • Bahçe :1
 • Saatler 08:20 - 16:10
 • Pansiyon Bilgileri Yok.
 • Ulaşım Servis, Şehir içi (Kuruçay) dolmuşları
 • Servis Bilgisi Öğrenci servisleri mevcuttur.
 • Yerleşim Yeriİlçe merkezi, Kuruçay mahallesi Özgürlük Cad.
 • İl/İlçe Merkezine UzaklıkOkulumuz ilçe merkezine 2 km uzaklıktadır. Akşehir-Konya arası: 136km dir.
Okulun YGS/LYS Başarı Durumu
 • ([2013-2014] -> [%100])
 • ([2014-2015] -> [%100])
LYS'de Öğrenci Yerleştirme Yüzdesi
 • ([2013-2014] -> [%76])
 • ([2014-2015] -> [%68])
2016 Yılı Üniversite Başarısı: Akşehir Tarık Buğra Sosyal Bilimler Lisesi, üniversite sınav sonuçlarının açıklanmasıyla haklı bir sevinç yaşadı. Üniversite yerleştirme sonuçlarına göre Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri; 4 tıp fakültesi, 2 diş hekimliği fakültesi, 10 hukuk fakültesi, 1 eczacılık fakültesi, 19 mühendislik ve mimarlık fakültesi, 13 PDR, 31 eğitim fakültesi ve diğer bölümlerden 21 öğrenci olmak üzere toplamda 101 öğrencisini lisans programlarına yerleştirmeyi başarmıştır.

2015 Yılı Üniversite Başarısı: Akşehir Tarık Buğra Sosyal Bilimler Lisesi, 2015 LYS sonuçlarına göre 10 TIP Fakültesi, 11 Hukuk Fakültesi, 8 Mühendislik Fakültesi, 2 Diş Hekimliği fakültesi, 5 Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, 32 Eğitim Fakültesi, 6 Uluslararası İlişkiler, 4 Hemşirelik, 2 Maliye, 2 Psikoloji, 1 Diyetisyenlik ve 1 Veterinerlik Fakültesi olmak üzere toplam 84 öğrencisini üniversiteye yerleştirme başarısıyla adından söz ettirdi.

Akşehir Tarık Buğra Sosyal Bilimler Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Akşehir Tarık Buğra Sosyal Bilimler Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Akşehir Tarık Buğra Sosyal Bilimler Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Akşehir Tarık Buğra Sosyal Bilimler Lisesi'nin başarılarını, Akşehir Tarık Buğra Sosyal Bilimler Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 0332 812 77 32
Okulun Faxı: 0332 813 75 58
Okulun Adresi: Kuruçay Mevki TOKİ Konutları Yanı AKŞEHİR/KONYA

İlk yorumu siz yapın !

Önemli: Konya Akşehir Tarık Buğra Sosyal Bilimler Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Akşehir Tarık Buğra Sosyal Bilimler Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Akşehir Tarık Buğra Sosyal Bilimler Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Akşehir Tarık Buğra Sosyal Bilimler Lisesi taban puanı 2019 , Akşehir Tarık Buğra Sosyal Bilimler Lisesi yüzdelik dilimi, Akşehir Tarık Buğra Sosyal Bilimler Lisesi yorumları, Akşehir Tarık Buğra Sosyal Bilimler Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Akşehir Tarık Buğra Sosyal Bilimler Lisesi nerede?, Akşehir Tarık Buğra Sosyal Bilimler Lisesi üniversite başarısı, Akşehir Tarık Buğra Sosyal Bilimler Lisesi formaları, Akşehir Tarık Buğra Sosyal Bilimler Lisesi adresi, Akşehir Tarık Buğra Sosyal Bilimler Lisesi başarıları, Akşehir Tarık Buğra Sosyal Bilimler Lisesi Konya, Akşehir Akşehir Tarık Buğra Sosyal Bilimler Lisesi

google+ google+ google+