Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Merkezi Sınav
0352 712 33 64
0352 712 33 64
Adres Fatih Mahallesi.Vahit Karahan Caddesi No 11 Bünyan 38600 KAYSERİ
MEB logo Kayseri / Bünyan
Bünyan Fen Lisesi

http://bunyanfl.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Kontenjan Sayısı 90
Taban Puanı 348.0362
Yüzdelik Dilimi Güncelleniyor...
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Kız
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Bünyan Fen Lisesi Kayseri ili Bünyan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Bünyan Fen Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Bünyan Fen Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor. Aşağıdaki tabloda Bünyan Fen Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Bünyan Fen Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Bünyan Fen Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Bünyan Fen Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Bünyan Fen Lisesi Taban Puanı 348.0362 -
2017 Bünyan Fen Lisesi Taban Puanı 447.5702 17.3800
2016 Bünyan Fen Lisesi Taban Puanı
432.3123 12.6700

Bünyan Fen Lisesi, Kayseri ili Bünyan ilçesinde bulunmaktadır. Bünyan, yaklaşık 12 bin nüfuslu şehir merkezine 40 km uzaklıkta şirin bir ilçedir. Kayseri Bünyan arasında yarım saatte bir karşılıklı otobüs çalışmaktadır.

Bünyan Fen Lisesi, Devlet tarafından yaptırılmış, zemin katı dahil olmak üzere toplam 5 kattan oluşan modern bir binadır.

Okulumuzda fizik-kimya-biyoloji laboratuarı, kütüphane, konferans salonu, bilişim teknoloji sınıfı mevcut olup, öğrencilerimizin boş vakitlerini geçirebileceği masa tenisi, basketbol, voleybol, futbol sahası vardır.

Okulumuza ait yurt bulunmamakta, öğrencilerimizin bir kısmı Bünyanda bulunan özel yurtlarda kalmakta, bir kısmı Kayseri den geliş-gidiş yapmaktadır.

Okulumuz 2010-2011 Eğitim-Öğretim yılında Bünyan Anadolu Öğretmen Lisesi olarak 120 öğrenciyle faaliyetine başlamış, 2014-2015 yılından itibaren de Bünyan Fen Lisesi´ne dönüştürülmüştür.

Başarı çıtasını her geçen gün yükseltmeyi hedefleyen deneyimli eğitim-öğretim kadromuzla, öğrencilerimizi hayata hazırlamak için çalışmaktayız.

 • Öğretmen Sayısı : 16
 • Rehber Öğretmen Sayısı : 1
 • Öğrenci Sayısı : 327
 • Öğretim Şekli : NORMAL
 • Ders Başlama ve Bitiş Saati : BAŞLAMA: 08:15 BİTİŞ : 15:25
 • Derslik Sayısı : 15
 • Fen Laboratuarı Sayısı : 3
 • BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı : 1
 • Resim Sınıfı Sayısı : 1
 • Müzik Sınıfı Sayısı : 0
 • Yabancı Dil : İngilizce
 • İnternet Bağlantısı : ADSL (8 Mbit)
 • Spor Salonu : 1
 • Kütüphane : 1
 • Kantin : 1
 • Revir : 1
 • Bahçe : 1
 • Pansiyon Bilgisi : PANSİYON VAR (100 KİŞİLİK KIZ ÖĞRENCİ PANSİYONU)
 • Isınma Şekli : KALORİFER
 • ULAŞIM BİLGİLERİ
 • İl ve İlçe Merkezine Uzaklık : OKULUMUZ İL MEKEZİNE 40 KM´DİR.
 • Ulaşım : OKULUMUZA KAYSERİ´DEN VE BÜNYAN´DAN KARŞILIKLI OLARAK HER YARIM SAATTE BİR OTOBÜS BULUNMAKTADIR.
 • Yerleşim Yeri Bilgisi : OKULUMUZ BÜNYAN MERKEZDE BULUNMAKTADIR.
 • Okulun TYT/AYT Başarı Durumu : 2017YGS´DE EN YÜKSEK 2.500´DEN BAŞLAYAN BAŞARI SIRASI OLAN ÖĞRENCİMİZ MEVCUTTUR.
2014 Yılında Başarı Oranı % 86 Olarak Gerçekleşmiştir. 2015 Yılında Başarı Oranı % 83 Olarak Gerçekleşmiştir. 2016 Yılında Başarı Oranı % 86 Olarak Gerçekleşmiştir.

2018-2019 Eğitim-Öğretim yılında açılan olan 100 kişilik pansiyonumuzdan görüntüler

Bünyan Fen Lisesi Bünyan Fen Lisesi Bünyan Fen Lisesi Bünyan Fen Lisesi Bünyan Fen Lisesi Bünyan Fen Lisesi Bünyan Fen Lisesi Bünyan Fen Lisesi Bünyan Fen Lisesi Bünyan Fen Lisesi Bünyan Fen Lisesi Bünyan Fen Lisesi Bünyan Fen Lisesi

Bünyan Fen Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Bünyan Fen Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Bünyan Fen Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Bünyan Fen Lisesi'nin başarılarını, Bünyan Fen Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 0352 712 33 64
Okulun Faxı: 0352 712 33 64
Okulun Adresi: Fatih Mahallesi.Vahit Karahan Caddesi No 11 Bünyan 38600 KAYSERİ

Bu okula 13 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: Kayseri Bünyan Fen Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Bünyan Fen Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Bünyan Fen Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Bünyan Fen Lisesi taban puanı 2019 , Bünyan Fen Lisesi yüzdelik dilimi, Bünyan Fen Lisesi yorumları, Bünyan Fen Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Bünyan Fen Lisesi nerede?, Bünyan Fen Lisesi üniversite başarısı, Bünyan Fen Lisesi formaları, Bünyan Fen Lisesi adresi, Bünyan Fen Lisesi başarıları, Bünyan Fen Lisesi Kayseri, Bünyan Bünyan Fen Lisesi

google+ google+ google+