Bünyan Fen Lisesi

Kayseri / Bünyan

Bünyan Fen Lisesi
 • Bünyan Fen Lisesi
  Ekle
 • 37
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavlı
Taban Puanı 380.7959
Yüzdelik Dilimi 8.48
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku LGS Puanı Hesapla
Bünyan Fen Lisesi bir Proje Okuludur.

Bünyan Fen Lisesi Kayseri ili Bünyan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Bünyan Fen Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa LGS Puanı ile öğrenci alacak. Bu okulu tercih edebilmeniz için 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekir.

Bünyan Fen Lisesi
Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2021 380.7959 8.48
2020 399.9532 7.87
2019 428.2633 7.63
2018 348.0362 9.32
2017 447.5702 17.38
Bünyan Fen Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilim bilgisidir.
İlk yerleştirme verileridir.
Okulun Son 5 Yıllık Kontenjan Bilgisi
2022
0
2021
90
2020
120
2019
90
2018
90
Bünyan Fen Lisesi, Kayseri ili Bünyan ilçesinde bulunmaktadır. Bünyan, yaklaşık 12 bin nüfuslu şehir merkezine 40 km uzaklıkta şirin bir ilçedir. Kayseri Bünyan arasında yarım saatte bir karşılıklı otobüs çalışmaktadır.

Bünyan Fen Lisesi, Devlet tarafından yaptırılmış, zemin katı dahil olmak üzere toplam 5 kattan oluşan modern bir binadır.

Okulumuzda fizik-kimya-biyoloji laboratuarı, kütüphane, konferans salonu, bilişim teknoloji sınıfı mevcut olup, öğrencilerimizin boş vakitlerini geçirebileceği masa tenisi, basketbol, voleybol, futbol sahası vardır.

Okulumuza ait yurt bulunmamakta, öğrencilerimizin bir kısmı Bünyanda bulunan özel yurtlarda kalmakta, bir kısmı Kayseri den geliş-gidiş yapmaktadır.

Okulumuz 2010-2011 Eğitim-Öğretim yılında Bünyan Anadolu Öğretmen Lisesi olarak 120 öğrenciyle faaliyetine başlamış, 2014-2015 yılından itibaren de Bünyan Fen Lisesi´ne dönüştürülmüştür.

Başarı çıtasını her geçen gün yükseltmeyi hedefleyen deneyimli eğitim-öğretim kadromuzla, öğrencilerimizi hayata hazırlamak için çalışmaktayız.

2014 Yılında Başarı Oranı % 86 Olarak Gerçekleşmiştir. 2015 Yılında Başarı Oranı % 83 Olarak Gerçekleşmiştir. 2016 Yılında Başarı Oranı % 86 Olarak Gerçekleşmiştir.

2018-2019 Eğitim-Öğretim yılında açılan olan 100 kişilik pansiyonumuzdan görüntüler

Bünyan Fen Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Bünyan Fen Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri
Bünyan Fen Lisesi
Bünyan Fen Lisesi
 • Kayseri
  İl
 • Bünyan
  İlçe
Bünyan Fen Lisesi
Bünyan Fen Lisesi
 • Kayseri
  İl
 • Bünyan
  İlçe
Bünyan Fen Lisesi
Bünyan Fen Lisesi
 • Kayseri
  İl
 • Bünyan
  İlçe
Bünyan Fen Lisesi
Bünyan Fen Lisesi
 • Kayseri
  İl
 • Bünyan
  İlçe
Bünyan Fen Lisesi
Bünyan Fen Lisesi
 • Kayseri
  İl
 • Bünyan
  İlçe
Bünyan Fen Lisesi
Bünyan Fen Lisesi
 • Kayseri
  İl
 • Bünyan
  İlçe
Bünyan Fen Lisesi
Bünyan Fen Lisesi
 • Kayseri
  İl
 • Bünyan
  İlçe
Bünyan Fen Lisesi
Bünyan Fen Lisesi
 • Kayseri
  İl
 • Bünyan
  İlçe
Bünyan Fen Lisesi
Bünyan Fen Lisesi
 • Kayseri
  İl
 • Bünyan
  İlçe
Bünyan Fen Lisesi
Bünyan Fen Lisesi
 • Kayseri
  İl
 • Bünyan
  İlçe
Bünyan Fen Lisesi
Bünyan Fen Lisesi
 • Kayseri
  İl
 • Bünyan
  İlçe
Bünyan Fen Lisesi
Bünyan Fen Lisesi
 • Kayseri
  İl
 • Bünyan
  İlçe
Bünyan Fen Lisesi
Bünyan Fen Lisesi
 • Kayseri
  İl
 • Bünyan
  İlçe

Adres: Fatih Mahallesi.Vahit Karahan Caddesi No 11 Bünyan 38600 KAYSERİ

Tel: 0352 712 33 64

Fax: 0352 712 33 64

web: http://bunyanfl.meb.k12.tr

Bünyan Fen Lisesi ile ilgili 37 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Veliyim]

Oğlum bu okulda okuyor 10.sinif gayet memnunuz özellikle öğretmenler çok ilgili ulaşım sorunu yok servis okul kapısına kadar bırakıyor eminim Kayseri´de olsa 1´lik dilimlerle alır gelmek isteyenler hiç düşünmesin niteliksiz okullarla kiyaslayanlara pes doğrusu.

2022-05-13 15:10
 
0
 
0
[öğrenci]

Bu okula bu sene geldim ve aslında gelmeden bu yorumları da okumuştum denildiği gibi çok fazla kadro açığı yok fizikçi,matematikçi vb. Öğretmenler nitelikli ve eğitim kaliteli öğrecilerde bir o kadar nitelikli dyebilirim okulda kavga bıçak çekme vb durumlar olmaz arkadaşlar sonuçta fen lisesi yorumlarda biri evinizin önündeki okula gidin vb yazmış saçmalık arkadaşlar evinin önündeki okulda Allah bilir ne tür öğrenciler göreceksin en azından ilk 100.000 de olan öğrencilerle okumak daha mantıklı ulaşım açısından pek bir sıkıntı yaşamadım bünyan servisleri sabah saatlerinde kalkar tam okul zamanında okulda bulunur öğrencilere öncelik verilir ücret 5 liradır -tek gidiş- kız yurdu da bulunmakta yurt gayet iyi son zamanlarda yemekler kötü ama yurtta kalmadığım için bilemiyorum okulda kantin sorunu var çoğu zaman öğle arası aç kalıyoruz doyurucu bir şey yok tost bile yok örneğin ve fiyatlar çok uçuk ve pahalı evden getirmenizi öneririm okuldan çıkıp arkadaşlarla dolaşamazsınız gzecek yer yok kışın bünyan baya soğuk okulda donuyoruz cidden koala gibi yapışıyoruz kaloriferlere onun dışında okulumuzun efsane bir kütüphanesi var cidden baya iyi ve ilgi alanınıza göre örneğin resim satranç müzik her türlü imkanlar var bu kadar aklıma gelmiyor pek fazla bir şey bir de not konusu var ben not konusunda sıkıntı yaşamıyorum ama matematik sınavları cidden çok zor hani normal zor olsa tamam ama çok zordu baya zordu 50 nin altında aldım onun dışında öyle bol not beklemeyin 80 90 orta çalışmayla alamıyorsunuz ortaokul gibi bi tık gayret gerektiriyor Sevgili falan meselelerini ben bilmiyorum ayrıca bide benim kıyafetime hiç karışılmadı bugüne kadar istediğimi giydim saç uzunluğu boyasına falan da rutin kontrol dışında pek bir laf edilmez yüzük takı parfüm vb makyaj yasak ve tuvaletler leş gibi kokuyor yani iğrenç onu da söyleleyeyim pişman mıyım daha ilk senem yakında bir fikrim oluşunca yorumu güncellerim

2022-02-17 19:58
 
0
 
0
[yaren]

kiz yurdunda yer var mi okulu 3 kere aradim acan olmadi yer varsa nakil isteyecegim bu hafta

2021-09-14 13:49
 
0
 
0
[Skyler]

4 yıl boyunca okuyup mezun olmuş biri olarak yazıyorum bu yorumu kesinlikle gelmeyin. Okulun bulunduğu konum çok uzak ve etrafında hiöbir şey yok bünyanda zaren hiçbir şey yok. Okuldan öğle araları dışarı çıkmanız yasak . Kantininde hiçbir şey yok dışardan söylemeniz gerek genelde aç kalırsınız . Eğerki eğitimi, hocaları iyi olsa inanın hiçbir şeyi umursamazdım . Okulda hocalar hayatta hiçbir başarısı olmamış bu yüzden öğrenciler üzerinde egolarını tatmin etmeye çalışan insanlar. Her konuda size karışırlar . Pantolonunuz( darlığı,rengi) , saçınız(saçınız açık gezemezsiniz ,alttan bağlarsanız azar yersiniz en iyi ihtimalle ters bakışlar, saçınızı boyatamazsınız ,erkekler saçını uzatamaz) , eşarp renginiz , kimle konuştuğunuz (karşı cinsten biriyle konuşursanız sizi hemen sevgili ilan ederler). Hadi bunlarada razıydım hocalar ders anlatsa bizimle ilgilense. Asla anlatamazlar çoğu pdften ya da kitaptan okur geçer, soruları çözmek için kitaptan bakar( bazı dersler 2 soruyu 1 derste çözeriz) . Adı fen lisesiydi ama sayısal hocası bulamazdık son senemizi bile hocasız geçirdik. Hiçkimse sizinle ilgilenmez hatta size küçük bi sebepten takar (eve gidip kaç defa ağladığımı biliyorum) . Sınavları aşırı zorlarlar sözde kayseri fen lisesiyle yarısıyoruzdur ama oradaki hocaların %1 i kadar ne bizim için çabalarlar ne de uğraşırlar . Müdüre gelmiyorum bile kendi kızını okula son sene getirdi ve o sene bi anda çoğu şey serbest oldu . Daha söylenecek çok söz var ama bu dediklerime rağmen gidiyorsanız yaşayıp görürsünüz geri kalanını. Eğerki notlarınızın düşüp üniversite sınavında 15k geriye düşmeyi göze alıyorsanız gidin. Benim mental olarak toparlanmam 1 sene sürdü . Mezuna kaldım ve dersanem sayesinde su anda güzel bir yerdeyim . Beni dinleyin ve kesinlikle gitmeyim o okula.

2021-07-10 21:14
 
0
 
0
Reklam
[hahhaahah yazana yanıt]

Bünyan´daki ÜTOPYA´nda sana mutluluklar, liseyi 4 yılda bitirip 2 3 sene sonra üniversiteye gitmek istemiyorsanız tercih yapmayın onun yerine açığa geçip 4 sene eve çalışın daha çok verim alırsınız

2020-10-11 14:28
 
0
 
0
[hahahahahaha]

Şu aşağıda ki 3 yorum okulu kötülemek için 🤨 yani anlamıyorum derdiniz ne?
Seyyid Burhaneddin duraklarından başlayarak bir sürü durak var. İstediğiniz yerden binebilirsiniz. Çöp toplayanı da ilk defa görüyorum yani yere atarsan paşa paşa toplarsın. Uzun yol yok. Kız pansiyonu yolunu kullanabilirsiniz :) bunlar hepsi algı yapıyorlar sanırsam :)))

Okula tekrardan hoşgeldiniz. Okul vs servisi hakkında okulu aramak daha mantıklı.

2020-08-27 23:38
 
0
 
0
[Bunyan fen ogrencisi]

Okul normal ama sacma sapan işleri var mesala uzun saça olmadık azar işitiyosun servis bazen geç bırakıyor olmadık yere sabah soğukta çöp topluyorsun ustelik bunyan servisleride ogrenciye gore cok pahali gidis gelisle ben 12lira para harciyorum harcligimin yarısı buraya gidiyor

2020-08-27 23:19
 
0
 
0
[huriye]

bakın kayseriden buraya direk servis mevcut değildir ve geldiğinizde baya uzun yol yürümeniz lazım . anadolu lisesine gitmenizi tavsiye ediyorum
daha mantıklı fizik öğretmeni eksik öğretmen mevcudu eksik arkadaşlar buraya gelen geri gidiyor gelmenizi tavsiye etmiyorum

2020-08-25 17:31
 
0
 
0
[Sena666]

Niye geliyorsunuz 8lik dilimde olan bir okula bende onu anlamıyorum evinizin yanında okuyun arkadaşlar

2020-08-25 17:03
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 171

Osman Ulubaş Kayseri Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 298

Sümer Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 124

Nuh Mehmet Küçükçalık Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 87

Sami Yangın Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 66

Nuh Mehmet Baldöktü Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 45

Melikgazi Kayseri Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Bünyan Fen Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Sorular Cevaplar
Bünyan Fen Lisesi kaç puan 2022 380.7959
Bünyan Fen Lisesi kaç kişi alıyor? Son 5 yıllık kontenjan bilgisi yukarıda belirtildi.
Bünyan Fen Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Bünyan Fen Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Evet. Sınavla öğrenci alan proje okuludur.
Bünyan Fen Lisesi Yatılı mı? Sadece Kız Pansiyonu Var
Bünyan Fen Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Bünyan Fen Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Bünyan Fen Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://bunyanfl.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Bünyan Fen Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Bünyan Fen Lisesi yorumları okuyabilir, Bünyan Fen Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bünyan Fen Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız