Albay C. Tayyar-Nuran Oğuz Anadolu Lisesi

Balıkesir / Karesi

Albay C. Tayyar-Nuran Oğuz Anadolu Lisesi
 • Albay C. Tayyar-Nuran Oğuz Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 2
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Balıkesir
İlçesi Karesi
OBP Puanı (*) 96.1344
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Albay C. Tayyar-Nuran Oğuz Anadolu Lisesi Balıkesir ili Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Albay C. Tayyar-Nuran Oğuz Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Albay C. Tayyar-Nuran Oğuz Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "96.1344". Albay C. Tayyar-Nuran Oğuz Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Albay C. Tayyar-Nuran Oğuz Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
Okulumuz 2007 Yılı Eylül ayında 135 Ögrenci ile lise birinci sınıfa ilk kayıtlarını alarak eğitim ve öğretime başlamıştır.

Okulumuz, rahmetle andığımız merhum Albay Cafer ve değerli eşi Nuran Oğuz Hanım Efendilerin maddi katkılarıyla yaptırılmıştır. 11.442 m2 arazi üzerine kurulan okulumuz 699 m2 den oluşmaktadır, spor salonumuz 516 m2' dir. Balıkesir'in gelişen yeni yerleşim yeri olan Paşaalanı Mahallesi Mimar Sinan Caddesi 224.Sokak No:5 adresinde yer almaktadır.

Albay C. Tayyar-Nuran Oğuz Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Albay C. Tayyar-Nuran Oğuz Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Paşaalanı Mh. Mimar Sinan Cd. 224.Sk. No5 Karesi/ BALIKESİR

Tel: 0 266 246 33 64

Fax: 0 266 246 33 79

web: https://actnoal.meb.k12.tr

Albay C. Tayyar-Nuran Oğuz Anadolu Lisesi ile ilgili 2 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Yaren]

Benim puanım 85 tutmaz ama yinede tutarmı diye sormak istedim

2021-11-13 07:09
 
0
 
0
[Duyuru]

Okulumuzdaki Kayıt işlemlerini güncellemeniz için 10 Ağustos 2021 Pazartesi gününden itibaren siz gençlerimizi , degerli velilerimizle birlikte okulumuza bekliyoruz...Kayıt işlemlerimiz için evraklar okulda verilecektir.

Öğrenci Kayıt Zarfı , (okulda verilecektir.)

Okul -Veli -Öğrenci Sözleşmesi, (okulda verilecektir.)

Okul Servisi, (okulda verilecektir.)

Okul Yemeği İstek Formu ,(okulda verilecektir.)

5 Top A4 Kağıdı

İletişim için Posta pulu veya bedeli

Seçmeli Ders Dilekçesi ... (okulda verilecektir.) doldurulması gerekmektedir

2021-08-17 15:28
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 13

Balıkesir Muharrem Hasbi Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Albay C. Tayyar-Nuran Oğuz Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 6

Bandırma Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 4

Kemal Pireci Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Abidin Pak-Pakmaya Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Balıkesir Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Albay C. Tayyar-Nuran Oğuz Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Albay C. Tayyar-Nuran Oğuz Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (https://actnoal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Albay C. Tayyar-Nuran Oğuz Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Albay C. Tayyar-Nuran Oğuz Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Albay C. Tayyar-Nuran Oğuz Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Albay C. Tayyar-Nuran Oğuz Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız