Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Merkezi Sınav
0212 532 42 52
0212 524 03 83
Adres Millet Caddesi No116 Fatih İSTANBUL
MEB logo İstanbul / Fatih
Çapa Fen Lisesi

http://capa.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Kontenjan Sayısı 150
Taban Puanı 445.2330
Yüzdelik Dilimi Güncelleniyor...
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Kız/Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Çapa Fen Lisesi İstanbul ili Fatih İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Çapa Fen Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Çapa Fen Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor. Aşağıdaki tabloda Çapa Fen Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Çapa Fen Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Çapa Fen Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Çapa Fen Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Çapa Fen Lisesi Taban Puanı 445.2330 -
2017 Çapa Fen Lisesi Taban Puanı 495.9376 0.4500
2016 Çapa Fen Lisesi Taban Puanı
493.1265 0.3800

Çapa Fen Lisesi; Tanzimatın ilanından sonra öğretmen yetiştirmek amacıyla İstanbul'da, 16 Mart 1848 tarihinde ilk Darülmuallimin (Erkek Öğretmen Okulu), Padişah I. Abdülmecid'in iradesi ile Ahmet Cevdet Paşa öncülüğünde eğitim öğretime başlamıştır.1874 yılında ortaya çıkan ihtiyaç üzerine Darülmuallimin-i idadi açıldı. 1890 yılında öğretmen okulu Sıbyan (ilk), Ruşdiye (Orta), İdadi (Lise) ve Ali (Yüksek) kısımlarına ayrıldı. Ali kısım ise Fen ve Edebiyat bölümlerine ayrıldı. Bu dört kademeli okulun adı Darülmuallimin-i Ali olarak yeniden düzenlendi.

Mimar Kemalettin tarafından (1315) 1901 yılında imar edilen Çapa'daki tarihi binasında (bu bina) 1 Mart 1951'de Yüksek Öğretmen Okulu olarak bütün bölümleriyle yeniden açıldı. 1972'de okulun bir kısmı iki yıllık şeklinde öngörülen Ortaköy'deki Öğretmen Okulu'na taşındı. Okul bir yıl sonra Çapa'daki binasına yeniden taşınarak burada üç yıl sürekli eğitim veren İstanbul İlk Öğretmen Okulu ve Yüksek Öğretmen Okulu ile bir arada faaliyetine devam etti.

1991-1992 eğitim-öğretim yılında ise amacına uygun şekilde bu tarihi ana binada Çapa Anadolu Öğretmen Lisesi açıldı. Eğitim binası, kız-erkek öğrenci pansiyonları, spor salonu ve müştemilatların bulunduğu geniş bahçeli bir kampüs durumundadır.

Çapa Anadolu Öğretmen Lisesi gündüzlü ve yatılı şekilde eğitim-öğretimine başarıyla devam etmektedir. Tecrübeli ve çalışkan eğitim kadrosu, başarılı öğrencileriyle Türk Milli Eğitimi'nin gururu olarak eğitim-öğretimini sürdürmektedir.

VİZYON * Hizmet kalitesini sürekli iyileştirerek 21. yüzyılın gereksinimlerini karşılayan; * Mükemmelliğe ulaşmayı benimseyen; * Yeniliklere ve değişimlere açık olan; * Öğrencilerini sadece mesleğe değil, aynı zamanda hayata da hazırlayan; * Gelecek nesillerin şekillendirilmesi sorumluluğunu alabilen Türk Millî Eğirim Sistemi´nin yıldızlarını yetiştiren; * Heyecanlı, dinamik, verimli, üretken ve fark atabilen bir okul...

MİSYON * Millî Eğitim Temel Kanununda yer alan genel amaçları ve temel ilkeleri kendinden gerçekleştiren * Öğretmenlik mesleğine ilgi duyan, sağlam karakter sahibi; * Kuvvetli bir vatan, millet ve bayrak sevgisi olan, insani milli ve ahlaki duygularla donanmış; * Ülkesini dünya vizyonuna taşıyan; * Öğrenmeyi öğrenmiş, bilgiden bilgi üretebilen; * Milli ve manevi değerlerini tanıyan ve benimseyen; * Teknolojik gelişmeleri yaşamına yansıtan; * Araştırmacı ve sorgulayıcı; * Kendi düşüncelerini savunurken, başkalarının haklarına saygılı; Ulu Önder Atatürk´ün çağdaş uygarlık seviyesinin üstüne çıkarmayı hedeflediği Türkiye Cumhuriyeti ve Türk Milletine karşı görev ve sorumluluklarının bilincinde olan öğrenciler yetiştirmek; * Cumhuriyet kuruluşunun 100. yılında Nobel ödülüne aday bilim adamları yetiştirmek ve projeler üretmek..

BAŞARILAR 2014 LYS SONUÇLARINDA OKULUMUZ ÇAPA ANADOLU ÖĞRETMEN LİSESİ OLARAK İLK YÜZDE 9 ÖĞRENCİMİZLE 27 DERECE YAPMIŞ OLMANIN SEVİNCİ VE GURURUNU YAŞIYORUZ TÜM ÖĞRENCİLERİMİZİ TEBRİK EDER TERCİHLERİNDE VE SONRASINDA DA BAŞARILARININ DEVAMINI ÇAPA AİLESİ ADINA CANI GÖNÜLDEN TEMENNİ EDERİM. Çapa´da başarı gelenektir. 2014 YGS TÜRKİYE 2.si 2013 LYS de okulumuz öğrencileri Bülent ÖZTÜRK,Ege KAMBER,Esmanur YILMAZ,Ali Kemal AYTOLON,Mustafa Furkan ÖZKOÇ ve Yunus Emre BAYZAN üstün başarı gösterek 15 puan türünde ilk yüze girmeyi başarmışlardır.
 1. 2018 Üniversite Yerleştirme Başarısını İncele
 2. 2017 Üniversite Yerleştirme Başarısını İncele
 3. 2016 Üniversite Yerleştirme Başarısını İncele
 4. 2015 Üniversite Yerleştirme Başarısını İncele
 5. 2014 Üniversite Yerleştirme Başarısını İncele
Çapa Fen Lisesi
 • Öğretmen :55
 • Rehber Öğretmen :1
 • Öğrenci :730
 • Derslik :24
 • Müzik Sınıfı :1
 • Resim Sınıfı :1
 • BT Sınıfı :1
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :3
 • Konferans Salonu :1
 • Atölye-İşlik :1
 • Spor Salonu :1
 • Öğretim Şekli :Tekli
 • Yemekhane :1
 • Kantin :1
 • Revir:1
 • Bahçe :2
 • Saatler 08.30 - 15.40
 • Yabancı Dil İngilizce, Almanca
 • Pansiyon Bilgileri Kız ve Erkek pansiyonumuz ayrı binalar olarak hizmet vermektedir.
 • Ulaşım Otobüs, tramvay, metro duraklarına çok yakın.
 • Servis Bilgisi Özel servis vardır
 • İl/İlçe Merkezine Uzaklık 2 km
Çapa Fen Lisesi

Çapa Fen Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Çapa Fen Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Çapa Fen Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Çapa Fen Lisesi'nin başarılarını, Çapa Fen Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 0212 532 42 52
Okulun Faxı: 0212 524 03 83
Okulun Adresi: Millet Caddesi No116 Fatih İSTANBUL

Bu okula 308 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: İstanbul Çapa Fen Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Çapa Fen Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Çapa Fen Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Çapa Fen Lisesi taban puanı 2019 , Çapa Fen Lisesi yüzdelik dilimi, Çapa Fen Lisesi yorumları, Çapa Fen Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Çapa Fen Lisesi nerede?, Çapa Fen Lisesi üniversite başarısı, Çapa Fen Lisesi formaları, Çapa Fen Lisesi adresi, Çapa Fen Lisesi başarıları, Çapa Fen Lisesi İstanbul, Fatih Çapa Fen Lisesi

google+ google+ google+