Mehmet Murat İşler Sosyal Bilimler Lisesi

Mehmet Murat İşler Sosyal Bilimler Lisesi
 • Mehmet Murat İşler Sosyal Bilimler Lisesi
  Ekle
 • 2
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Tercih Kodu ---
Kontenjan Sayısı ---
Okulun Taban Puanı 334.6803
Güncel Yüzdelik Dilimi 24.36
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız/Erkek
Okulun Eğitim Süresi 5 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Bilgi Ekle SSS

Mehmet Murat İşler Sosyal Bilimler Lisesi Iğdır ili Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Mehmet Murat İşler Sosyal Bilimler Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Mehmet Murat İşler Sosyal Bilimler Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor.

Mehmet Murat İşler Sosyal Bilimler Lisesi'nin belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, öğrencilerin tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Aşağıdaki tabloda Mehmet Murat İşler Sosyal Bilimler Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Mehmet Murat İşler Sosyal Bilimler Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Mehmet Murat İşler Sosyal Bilimler Lisesi

(İlk yerleştirme sonuçlarına ait verilerdir.)

Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2020 334.6803 24.36
2019 354.2896 24.79
2018 290.9502 23.62
2017 392.7309 35.69
2016 368.5587 28.55

Mehmet Murat İşler Sosyal Bilimler Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz.

Sizde yorum alanımızda Mehmet Murat İşler Sosyal Bilimler Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanımızda paylaşabilirsiniz.

Mehmet Murat İşler Sosyal Bilimler Lisesi'nin başarılarını, Mehmet Murat İşler Sosyal Bilimler Lisesi'nin fiziki olanaklarını, Mehmet Murat İşler Sosyal Bilimler Lisesi'nin öğretmen başarı durumunu, Mehmet Murat İşler Sosyal Bilimler Lisesi'nin kıyafeti hakkında bilgiler paylaşarak bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Mehmet Murat İşler Sosyal Bilimler Lisesi kaç ortalama ile öğrenci alıyor? Bu okulda öğrenim gören öğrenciler aşağıdaki yorum alanımızda paylaşarak Mehmet Murat İşler Sosyal Bilimler Lisesi'ni tercih etmeyi düşünen öğrencilere yardımcı olabilirler.

Mehmet Murat İşler Sosyal Bilimler Lisesi ile ilgili 2 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Bu Okula Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Mehmet Murat İşler Sosyal Bilimler Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Benzer Okullar