Ödemiş Ticaret Odası Anadolu Lisesi

İzmir / Ödemiş

Ödemiş Ticaret Odası Anadolu Lisesi
 • Ödemiş Ticaret Odası Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 5
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli İzmir
İlçesi Ödemiş
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız/Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Ödemiş Ticaret Odası Anadolu Lisesi İzmir ili Ödemiş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Ödemiş Ticaret Odası Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Ödemiş Ticaret Odası Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "94.0016". Ödemiş Ticaret Odası Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Ödemiş Ticaret Odası Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
Ödemiş Ticaret Odası Anadolu Lisesi Eylül 2001?de yeni yapılan Mehmet Tevfik İlköğretim Okulu binasının geçici olarak tahsisiyle hizmete girmiştir. Zaman içerisinde geçen sürece bağlı olarak okulumuzun gerçek binası tamamlanmış olup 2010-2011 eğitim- öğretim yılının başından itibaren kendi binamızda eğitime başlamış durumdayız. Ayrıca okulumuzun müdür kadrosu ve bazı branş öğretmenlerinde değişiklik olmuştur. Okul Tanıtım Videosunu İzleyin Okulumuz Anadolu Öğretmen Liseleri arasında ÖSS sınavı başarısında üstten % 80 dilimi içerisindedir. Okulumuzda her yıl artan bir düzeyde 2007-2008 eğitim öğretim yılında TÜBİTAK ortaöğretim öğrencileri arası proje yarışmasına sosyoloji alanında bir tane proje ile başvurmuş ve kabul edilmiştir. Bu proje OPYEP te Türkiye geneli mansiyon ödülü almıştır.2008-2009 eğitim öğretim yılında TÜBİTAK ortaöğretim öğrencileri arası proje yarışmasına sosyoloji alanında 15 tane proje ile başvurmuş ve 3 proje kabul edilerek Tübitak EGE bölge sergisine çağrılmıştır. Aynı sene bu başvurulanlardan bir tanesi TÜBİTAK ege bölge 3. lüğü almıştır. Ayrıca Türkiye geneli Bilinçli Gençler Projesinde Türkiye geneli elemeyi geçen projeler içerisinde 2 projemiz vardır. 2012-2013 Eğitim öğretim yılı içerisinde Türkiye geneli MESLEK LİSESİ MEMLEKET MESELESİ proje yarışmasında 1300 projeden elemeyi geçen 100 proje içerisine girerek yarışmada ilerlemeye devam etmekteyiz
 • Derslik :25
 • Çok Amaçlı Salon :1
 • Kimya Laboratuvarı :1
 • Biyoloji Laboratuvarı :1
 • Fizik Laboratuvarı :1
 • BT Sınıfı :1
 • Müzik Sınıfı :1
 • Resim Sınıfı :1
 • Oyun Odası :1
 • Kütüphane :1
 • Saatler : 08:15 - 15:40
 • Bağlantı : Yok
 • Yabancı Dil : İngilizce - Almanca
 • Isınma : Merkezi sistem kalorifer
 • Servis :
 • Ulaşım : Ödemiş ilçe merkezinden (otogardan) her yarım saatte bir hareket eden Birgi minibüsleriyle okulumuza ulaşılabilmektedir. İzmir - Ödemiş arasında ise sürekli otobüs ve tren seferleri mevcuttur. Okulumuza öğrenci ulaşımı ise okul servisleriyle sağlanmaktadır.
 • Yerleşim Yeri : Ödemiş ilçesi - Küçükavulcuk köyü mevkii
 • İl /İlçe Merkezine Uzaklık : Okulumuz Ödemiş ilçesine 5 kilometre uzaklıktaki Küçükavulcuk köyü mevkiinde olup İzmir il merkezine uzaklığı 115 kilometredir.

Ödemiş Ticaret Odası Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Ödemiş Ticaret Odası Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri

Ödemiş Ticaret Odası Anadolu Lisesi
Ödemiş Ticaret Odası Anadolu Lisesi
 • İzmir
  İl
 • Ödemiş
  İlçe

Adres: Küçükavulcuk Köyü Mevkii Ödemiş / İZMİR

Tel: 0 232 531 54 15

Fax: 0 232 531 54 17

web: http://odemisaol.meb.k12.tr

Ödemiş Ticaret Odası Anadolu Lisesi ile ilgili 5 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[ejderhalıkız]

öncesinde çok iyi olan büyük umutlar içinde girdiğim lisemdi. Kaybettiği sayısız hocası, sürekli bozulan düzeni ile zaman içinde aşıma uğradı. Merkeze uzak olması ve öğrenci profili çok zayıf olması ile geriye düşüyor. Yazmayın,yazdırtmayın burayı.

2020-06-22 22:35
[8. sınıf öğrencisi]

Ortalamamın kaç olması gerekiyor bu liseye gelebilmek için.

2020-01-12 19:15
[Toalden bir abla]

Okul süper eğer çalışan bir öğrenciyseniz başarılı olursunuz

2019-09-05 23:05
[...]

Ben aslında bir soru sormak istiyorum nakil yapılarak bu okula gelebilirim okula kontenjan açığı var mi

2019-07-23 17:32
[anonim]

Adının niye öyle olduğunu hala kavrayamadığım lise

2017-07-20 10:39
BENZER OKULLAR
Yorum 6

Naci Şensoy Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 18

Karşıyaka Atakent Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 18

Bornova Suphi Koyuncuoğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 31

Buca 85.yıl Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 30

Karabağlar Nevvar Salih İşgören Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 27

Emlakbank Süleyman Demirel Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Ödemiş Ticaret Odası Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Ödemiş Ticaret Odası Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://odemisaol.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Ödemiş Ticaret Odası Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Ödemiş Ticaret Odası Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Ödemiş Ticaret Odası Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Ödemiş Ticaret Odası Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız