Ödemiş Ticaret Odası Anadolu Lisesi

İzmir / Ödemiş
Ödemiş Ticaret Odası Anadolu Lisesi
 • Ödemiş Ticaret Odası Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 5
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İl İzmir
Başarı Puanı (OBP) 94.4130
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız/Erkek
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku

Ödemiş Ticaret Odası Anadolu Lisesi İzmir ili Ödemiş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Ödemiş Ticaret Odası Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Ödemiş Ticaret Odası Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Ödemiş Ticaret Odası Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Ödemiş Ticaret Odası Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Ödemiş Ticaret Odası Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.

Daha fazla bilgi için sık sorulan sorular sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Ödemiş Ticaret Odası Anadolu Öğretmen Lisesi Eylül 2001’de yeni yapılan Mehmet Tevfik İlköğretim Okulu binasının geçici olarak tahsisiyle hizmete girmiştir. Bir kurucu müdür ve ikisi sürekli olmak üzere 6 öğretmenin geçici görevlendirilmesiyle ilk kadrosu oluşmuştur. Zaman içerisinde geçen sürece bağlı olarak okulumuzun gerçek binası tamamlanmış olup 2010-2011 eğitim- öğretim yılının başından itibaren kendi binamızda eğitime başlamış durumdayız. Ayrıca okulumuzun müdür kadrosu ve bazı branş öğretmenlerinde değişiklik olmuştur. Zaman içinde yapılan atamalarla 1 müdür, 1 müdür başyardımcısı, 2 müdür yardımcısı, 32 öğretmen, 1 teknisyen, hizmet satın almadan karşıladığımız pansiyonumuzda 7 yemekhane ve yatakhane personel ve okul aile birliğinin temin ettiği 2 hizmetli olmak üzere toplam 38 çalışanı mevcuttur. Merkezi sistem sınavla alınan 470 öğrenciye hizmet vermektedir.
VİZYON :
“Yalın düşüncenin uygulandığı maddi ve insani kaynaklarının en üst yeterlilik seviyesinde olduğu eğitim ve öğretimde uzman, yenilikçi ve güvenilir bir okul olmak istiyoruz.”
MİSYON :
“Ödemiş Anadolu Öğretmen Lisesi, Türkiye’nin refah ve gelişmişlik seviyesini arttırmada en önemli unsurlardan biri olan, lider ve öğretmenlerin yetiştirilmesi için tüm paydaşlarının katılımcılığını destekleyen, yenilikçi ve değişime açık bir kurumdur. “
BAŞARILAR :
Okulumuz Anadolu Öğretmen Liseleri arasında ÖSS sınavı başarısında üstten % 80 dilimi içerisindedir. Okulumuzda her yıl artan bir düzeyde 2007-2008 eğitim öğretim yılında TÜBİTAK ortaöğretim öğrencileri arası proje yarışmasına sosyoloji alanında bir tane proje ile başvurmuş ve kabul edilmiştir. Bu proje OPYEP te Türkiye geneli mansiyon ödülü almıştır.2008-2009 eğitim öğretim yılında TÜBİTAK ortaöğretim öğrencileri arası proje yarışmasına sosyoloji alanında 15 tane proje ile başvurmuş ve 3 proje kabul edilerek Tübitak EGE bölge sergisine çağrılmıştır. Aynı sene bu başvurulanlardan bir tanesi TÜBİTAK ege bölge 3. lüğü almıştır.Ayrıca Türkiye geneli Bilinçli Gençler Projesinde Türkiye geneli elemeyi geçen projeler içerisinde 2 projemiz vardır. 2012-2013 Eğitim öğretim yılı içerisinde Türkiye geneli MESLEK LİSESİ MEMLEKET MESELESİ proje yarışmasında 1300 projeden elemeyi geçen 100 proje içerisine girerek yarışmada ilerlemeye devam etmekteyiz.

Adres: Küçükavulcuk Köyü Mevkii Ödemiş / İZMİR

Tel: 0 232 531 54 15

Fax: 0 232 531 54 17

web: http://odemisaol.meb.k12.tr

Ödemiş Ticaret Odası Anadolu Lisesi ile ilgili 5 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 9

Buca 85.yıl Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 13

Bornova Suphi Koyuncuoğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 11

Karşıyaka Atakent Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 8

Karabağlar Nevvar Salih İşgören Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

Dr.güngör Özbek Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 5

Ödemiş Ticaret Odası Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Ödemiş Ticaret Odası Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Bu sayfada yer alan Ödemiş Ticaret Odası Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Ödemiş Ticaret Odası Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.2021

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Ödemiş Ticaret Odası Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Ödemiş Ticaret Odası Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Ödemiş Ticaret Odası Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Ödemiş Ticaret Odası Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız