Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Merkezi Sınav
Adres
MEB logo Diyarbakır / Silvan
Silvan Sosyal Bilimler Lisesi

Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Kontenjan Sayısı 60
Taban Puanı 257.2958
Yüzdelik Dilimi Güncelleniyor...
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Kız/Erkek
Eğitim Süresi 5 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Silvan Sosyal Bilimler Lisesi Diyarbakır ili Silvan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Silvan Sosyal Bilimler Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Silvan Sosyal Bilimler Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor. Aşağıdaki tabloda Silvan Sosyal Bilimler Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Silvan Sosyal Bilimler Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Silvan Sosyal Bilimler Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Silvan Sosyal Bilimler Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Silvan Sosyal Bilimler Lisesi Taban Puanı 257.2958 -
2017 Silvan Sosyal Bilimler Lisesi Taban Puanı 359.4890 47.0700
2016 Silvan Sosyal Bilimler Lisesi Taban Puanı
335.2571 38.0600

Silvan Sosyal Bilimler Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Silvan Sosyal Bilimler Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Silvan Sosyal Bilimler Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Silvan Sosyal Bilimler Lisesi'nin başarılarını, Silvan Sosyal Bilimler Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu:
Okulun Faxı:
Okulun Adresi:

Bu okula 3 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: Diyarbakır Silvan Sosyal Bilimler Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Silvan Sosyal Bilimler Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Silvan Sosyal Bilimler Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Silvan Sosyal Bilimler Lisesi taban puanı 2019 , Silvan Sosyal Bilimler Lisesi yüzdelik dilimi, Silvan Sosyal Bilimler Lisesi yorumları, Silvan Sosyal Bilimler Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Silvan Sosyal Bilimler Lisesi nerede?, Silvan Sosyal Bilimler Lisesi üniversite başarısı, Silvan Sosyal Bilimler Lisesi formaları, Silvan Sosyal Bilimler Lisesi adresi, Silvan Sosyal Bilimler Lisesi başarıları, Silvan Sosyal Bilimler Lisesi Diyarbakır, Silvan Silvan Sosyal Bilimler Lisesi

google+ google+ google+