Sungurlu Fen Lisesi

Çorum / Sungurlu

Sungurlu Fen Lisesi
 • Ekle
  Ekle
 • 9
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavlı
Tercih Kodu 49535
Kontenjanı 90
Taban Puanı 332.3252
Yüzdelik Dilimi 18.16
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız/Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku LGS Puanı Hesapla
Sungurlu Fen Lisesi bir Proje Okuludur.

Sungurlu Fen Lisesi Çorum ili Sungurlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Sungurlu Fen Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa LGS Puanı ile öğrenci alacak. Bu okulu tercih edebilmeniz için 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekir.

Sungurlu Fen Lisesi
Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2021 332.3252 18.16
2020 380.6795 11.70
2019 405.2184 11.80
2018 344.6530 9.97
2017 455.7140 14.57
Sungurlu Fen Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilim bilgisidir.
İlk yerleştirme verileridir.
Okulun Son 5 Yıllık Kontenjan Bilgisi
2022
90
2021
90
2020
90
2019
90
2018
90
Sungurlu Fen Lisesi 2008-2009 Eğitim Öğretim Yılında 30 kız 30 erkek olmak üzere toplam 60 öğrenci ile Sungurlu İmam-Hatip Lisesi binasında eğitim öğretime başlamıştır.5 Eğitim Öğretim yılı bu binada kaldıktan sonra, 16 Eylül 2013 tarihinde Akçay mahallesindeki Fevzi ÇAKMAK Ortaokulu binasına taşınmıştır.

Burada bir öğretim yılı faaliyet gösterdikten sonra Milli Eğitim bakanlığı tarafından 10.06.2014 tarihinde Fen Lisesine dönüştürülmüş olup, 2014-2015 yılında dokuzuncu sınıftan itibaren ilk öğrencilerimizi almaya başladık.

Daha önce Anadolu Öğretmen Lisesi olarak faaliyet gösteren okulumuz, 2014-2015 Eğitim öğretim Yılından itibaren Fen Lisesi olarak faaliyetine devam etmektedir.

Sungurlu Fen Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Sungurlu Fen Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri
Sungurlu Fen Lisesi
Sungurlu Fen Lisesi
 • Çorum
  İl
 • Sungurlu
  İlçe
Sungurlu Fen Lisesi
Sungurlu Fen Lisesi
 • Çorum
  İl
 • Sungurlu
  İlçe
Sungurlu Fen Lisesi
Sungurlu Fen Lisesi
 • Çorum
  İl
 • Sungurlu
  İlçe
Sungurlu Fen Lisesi
Sungurlu Fen Lisesi
 • Çorum
  İl
 • Sungurlu
  İlçe
Sungurlu Fen Lisesi
Sungurlu Fen Lisesi
 • Çorum
  İl
 • Sungurlu
  İlçe

Adres: Akçay Mah.Çankırı Cd No46, Sungurlu /Çorum

Tel: 0364 3121182

Fax: 0364 3121182

web: http://sungurlufenlisesi.meb.k12.tr

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Sungurlu Fen Lisesi ile ilgili 9 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[İsimsiz]

Merhabalar ben bu okula gelmek istiyorum rica etsem bana okulu tanıyan biri anlata bilir mi lütfen çok istiyorum

2022-02-12 09:14
 
0
 
0
[Senaaa]

Merhaba ben 8.sınıfım sungurluda yaşıyorum yani pansiyonda kalmıcam.Okul güzelmi gelmemi önerirmisiniz

2021-06-14 20:50
 
0
 
0
[SFL Pansiyon öğrencisi]

lgs :[
Bu okuldan iyi bir üniversiteye yerleşebilmek zor iş. Özellikle pansiyonda kalacaksan verimli ders çalışamayacaksın. Birçok şey seni bunaltacak, aşağıda da yazdığım gibi. Aşağıdaki üç yorumumda pansiyon hakkında detaylıca bahsettim, okuyabilirsin. Odalar 3 veya 4 kişilik. Dışarıdan herhangi bir yiyecek veya içecek getirmenin neredeyse yasak (belletmen öğretmen veya idare kızıyor) olduğu pansiyonda buzdolabı mı olacak, yok tabii ki. PC var ama çok eskiler ve sıklıkla bozuluyor. Bazen belletmen öğretmenler kabloları alıp götürüyor hatta :D. Sıcak su çoğunlukla kesik oluyor. Umarım yardımcı olabilmişimdir, bu ve aşağıdaki diğer 3 yorumumu okuduktan sonra aklında başka soru olursa belirtebilirsin.

2020-07-21 22:49
 
0
 
0
[SFL Pansiyon öğrencisi]

Yorumum karakter sınırlamasından dolayı ikinci kez yarım kalmış (sığmamış). Yorumlarımı, kullanıcı ismime bakarak aşağıdan yukarıya doğru okumanız anlam bütünlüğü açısından iyi olacaktır (Bu yorumla beraber 3 yorum aşağıdan) Devam ediyorum...
Bazı belletmen öğretmenler ve idare, pansiyonu sürekli övüyor ama kendi çocuklarını pansiyona almıyorlar. Akıllı telefonları kötüleyip elinden telefonu düşürmeyenler örneğinde olduğu gibi. Daha sayabileceğim ve aklıma gelmeyen çok şey var. Fen lisesinden olmayıp başka okuldan pansiyonda kalanların ütü masasını kırması nedeniyle müdür, hepimize terörist yakıştırması yapmıştı. İdarenin oldukça kaba olduğunu da belirtmeden geçemeyeceğim. Kimseye hakaret etmiyorum, yanlış anlaşılmasın. Olan bu, ne yazık ki. "Bu ne pansiyon/yurtmuş" diye ve belki de benim kötüleme amacıyla böyle bir yorum yazdığımı düşünüyor olabilirsiniz ancak kendiniz veya veliyseniz çocuğunuz geldiğinde zamanla bu yazılanların hepsini yaşayacak ve ister istemez hak verecek. Kötülemek isteseydim bir iki cümle yazar geçerdim ama bakın, ortaya oldukça uzun bir yazı çıktı. Kısacası, hiçkimsenin insanı bu derece baskılayan bir ortamda bulunmasını kesinlikle istemem ve önermem. Okul olarak ortalama bir lise ancak pansiyonda mümkünse kalmayın, çocuğunuzu göndermeyin. Yine uzaktan bu okula gelecek kadar değecek hiçbir şey yok. (İstanbul, Niğde, Van, Ankara gibi şehirlerden gelen arkadaşlarım var ve pişmanlar.) Dönem içerisinde pansiyonda kalan birçok kişi başka okullara nakil aldı, alacak olanlar ve almayı düşünenler de var. Ben de olmak üzere. Buraya kadar okuduysanız sabrınız için tebrik ediyorum, merak ettiğiniz herhangi bir soru varsa belirtebilirsiniz. Esenle kalın.

2020-07-21 17:34
 
0
 
0
Reklam
[lgs:[]

arkadaşlar lütfen birisi sorumu yanıtlasın şimdiden teşekkürler. ankarada oturuyorum ve yüzdeligim 10.47 lgs de kötü yaptığım için üniverste sınavının iyi geçmesi için uğrasacağım amacım tıp kazanmak sizce bu okul tıp kazandırabilirmi bu puanla yerleşme ihtimalim varmı ve ayrıca pansiyon hakkında biraz konuşabilirmisiniz mesela kaç kişi kalıyoruz bir odada veya buzdolabı varmı en ufak internet gerektiren dersler için pansiyonda pc yokmu pansiyonda sıcak su yokmu tekrar söylüyorum sorularımı lütfen yanıtlarmısınız şimdiden teşekkürler

2020-07-18 17:40
 
0
 
0
[SFL Pansiyon öğrencisi]

Yorumum karakter sınırlamasından dolayı yarım kalmış (sığmamış). Devam ediyorum...
Çorum veya çevre ilçelerdeki hiçbir lisenin pansiyonunda akıllı telefon yasak değilken bu pansiyonda yasak. Akıllı telefon yasak olduğu için öyle bir disiplin var zannediyorsanız yanılıyorsunuz. İki saatlik zorunlu etüt var, belletmen öğretmen gözetiminde herkes ders çalışıyor zaten bu süre boyunca ancak geriye kalan onca zaman boyunca sandığınız veya tahmin ettiğinizden çok daha fazla bir şekilde sıkılıyorsunuz. ´Robot´ olmadığımız için saatlerce ders çalışıp kitap okuyamıyoruz doğamız gereği. Boş zamanlarımızda oyalanabileceğimiz hiçbir şey yok. Sıkılırsanız arkadaşlarınızla saatlerce boş muhabbet yapabilir veya koridorlarda ´pandalar gibi´ yuvarlanabilirsiniz. Pansiyonda etüt harici sadece konuşmak mecburiyetinde olduğunuz için sıkılıp bunalanlar en küçük sözler sonucu tartışmaya ve dahi kavga etmeye başlıyor. Ayrıca en küçük internet gerektiren araştırma ödevleri için pansiyon öğrencileri olarak çarşıya çıkmamız gerekiyor. Haftaiçi çarşamba günleri bir saatliğine çarşı izni var. 1 saatin yaklaşık otuz dakikası gidiş-geliş için harcanıyor. Temizlik için gereken sıcak su, çoğu zaman kesik oluyor. Eğer hastalanırsanız sağlık ocağına veya hastaneye gidebilmek için yalvarıyorsunuz. İzin verdiklerinde bile fırçalamadan bırakmıyorlar, hasta olduğunuz için suçlu oluyorsunuz adeta. Doktordan rapor almanıza rağmen istirahat için evinize gitmek isterseniz, müdür yardımcısı gitmemeniz için sizi ikna etmeye çalışıyor ve pansiyonu övüyor. Bir kişi hastalanınca herkesin hasta olduğu, temiz tuvaletleri olmayan ve çoğu zaman sıcak suyu kesik olan pansiyonu. Bir diğer saçma yasağa daha gelirsek, yaklaşık iki saatlik öğle paydosunda ilk kattaki bekleme alanında oturmak zorundasınız. Odanıza çıkmak ve uzanmak yasak. Dinlenmeyi geçtim, unuttuğunuz veya o an ihtiyacınız olan bir eşyanızı ne kadar önemli olursa olsun alamıyorsunuz. Yaklaşık otuz kişi, o küçük alanda sıkış pıkış oturuyormak zorundasınız. Eğer aranızdan bir kişi hastaysa rahatlıkla herkese bulaştırıyor. Hasta olup dinlenme için izin istediğinizde izin vermeyip zorla okula gönderiyorlar. Öğlene doğru çok kötü olursanız zar zor yurtta kalmanıza izin veriliyor ancak onda da odanızda yatağınızda uyuyamıyorsunuz. Yastığınızı, yorganınızı alıp bekleme alanındaki koltuğa kıvrılıp yatmanız bekleniyor. Orada da sürekli biri girip çıktığı için ve öğrenciler oturduğu için dinlenebilmeniz imkansız. Sonrasında dediğim gibi bunlara rağmen hasta olduğunuz için suçlu olan siz oluyorsunuz. Yemekhane yemeklerinde ise çeşit çok az. Yani tekrar eden yemekler, çoğu zaman panoya astıkları programa uymuyorlar. Yemekler iyi mi derseniz çok iyi veya iyi diyemem, orta. Hayatta kalmak için yenir :D. Oldu da dışarıdan döner/dürüm benzeri bir yemek siparişi vermek isterseniz, yasak. Yemekleri övüyorlar ama kendileri ayda bir kere yemekte döner olduğunda yemekhaneye geliyor. Bazı belletmen öğretmenler ve idare, pansiyonu sü

2020-07-16 19:23
 
0
 
0
[SFL Pansiyon öğrencisi]

(Oldukça uzun bir yazı oldu ama hepsini okumanızı öneririm, aklınızdaki birçok soruya yanıt olacağını düşünüyorum bu yazının) Selamlar. Sungurlu Fen Lisesi öğrencisiyim. 10. sınıfa geçtim. Okulun pansiyonunda kalıyorum. Çevre ilçelerden veya başka şehirlerden gelmek isteyenler için öncelikle okul, ilçenin merkezine (çarşısına) yaya olarak yaklaşık 10 dakika uzaklıkta. Pansiyon, okul ve spor-konferans salonu (3 bina/ okul, pansiyon, spor ve konferans salonu) ile aynı bahçede. Bahçe dediğim alandan bahsedecek olursam, yeşile dair hiçbir iz yok. ´Bahçe´nin zemini, parkeden daha kötü görünümlü ve sert bir malzemeyle kaplı. Okul, pansiyon ve spor-konferans salonu fiziksel olarak idare eder düzeyde. Bir sınıfta 25-30 kişi arasında öğrenci ders işliyor. Birer adet fizik, biyoloji ve kimya laboratuarları mevcut ancak yıl içerisinde en fazla 3 kez 10-15 dakikalığına ´uğruyor´sunuz, yani neredeyse kullanılmıyor. Pansiyona gelecek olursam, bir odada 3 kişi kalıyor. Odalar, ne büyük ne küçük. Bir odada 3 baza ve bir dolap var. Dolap, 3 metre eninde ve yeterli denebilir. Duş ve lavabo ortak kullanım, odalarda lavabo veya duş kısmı bulunmuyor. Pansiyon üç katlı. İlk katta ortak alan (koltuklar ve televizyonun bulunduğu bir alan), yemekhane, ütü ve çamaşır odası, engelli öğrenci odası, belletmen öğretmenin odası ve ortak lavabo bulunmakta. Üst 2 katta ise öğrenci odaları, ortak duş ve lavabo, valiz odası, bir mescid bulunuyor. İdare, pansiyonun temizliğini olması gerektiği kadar sık yaptırmıyor ve birçok öğrenci de kirli kullanıyor. Havanın sıcak olduğu aylarda çok fazla sivrisinek oluyor. Gece uyutmayacak kadar fazla. Pencerelerde "sineklik" tarzı önleyiciler kullanılmıyor. Koridorlarda halı yok. İlaçlama ya hiç ya da bir kere yapılıyor. Okulun kendi verdiği nevresimlerin birçoğunda leke bulunuyor. Başta kendi nevresimimizi getirmek yasakken daha sonrasında bu yasaktan vazgeçildi (Neden böyle saçma bir yasak vardı ki diye merak ediyor olabilirsiniz, ben de etmiştim ve o zamanki pansiyon müdürü mantık arama demişti :D). En önemli kısım ise pansiyona AKILLI TELEFON getirmek ve pansiyonda akıllı telefon kullanmak kesinlikle YASAK! Sizden tuşlu telefon getirmeniz isteniyor. Eğer akıllı telefon getirir ve yakalanırsanız disiplin cezası alıyorsunuz ve telefonunuzu aileniz gelmeden alamıyorsunuz. Kimi zaman aileniz gelse bile alamıyorsunuz. Aynı şekilde okulda da akıllı telefon yasak. Nedenini merak ediyorsanız, idare veya öğretmenlere sorduğunuzda "siz akıllı değil misiniz, akıllı telefona ne ihtiyacınız var" gibi saçma bir nedenle geçiştiriyorlar ama kendileri ellerinden akıllı telefonlarını düşürmüyor. Birçok kez öğrenciler olarak idare ve öğretmenler ile konuşmamıza rağmen sonuç alamadık. Hiçbir mantıklı neden sunmaksızın ısrarla yasak diyorlar. Veliler ise bu durumu "ne güzel işte, disiplin var. Oturun, ders çalışın" olarak algılıyor ve bu algı, oldukça yanlış. Çorum veya çevre ilçelerdeki hiçbir lisenin pans

2020-07-16 15:57
 
0
 
0
[melike]

sınsvsız giremezsin

2019-07-11 15:47
 
0
 
0
[Kiz]

Merkezi sınava girmedim geçen yıl mezunuyum sizin okula gelebilir miyim 9.siniftan

2018-08-13 01:30
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 8

Çorum 15 Temmuz Şehitleri Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Atatürk Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 17

Ömer Derindere Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 20

Özejder Sosyal Bilimler Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 9

Sungurlu Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 11

Şehit Mehmet Kocakaya Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Sungurlu Fen Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Sorular Cevaplar
Sungurlu Fen Lisesi kaç puan 2022 332.3252
Sungurlu Fen Lisesi kaç kişi alıyor? Son 5 yıllık kontenjan bilgisi yukarıda belirtildi.
Sungurlu Fen Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Sungurlu Fen Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Evet. Sınavla öğrenci alan proje okuludur.
Sungurlu Fen Lisesi Yatılı mı? Kız ve Erkek Pansiyonu Var.
Sungurlu Fen Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Sungurlu Fen Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Sungurlu Fen Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://sungurlufenlisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Sungurlu Fen Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Sungurlu Fen Lisesi yorumları okuyabilir, Sungurlu Fen Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Sungurlu Fen Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız