Şehit Mehmet Kocakaya Fen Lisesi

Çorum / Alaca

Şehit Mehmet Kocakaya Fen Lisesi
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Tercih Kodu ---
Kontenjan Sayısı -
Okulun Taban Puanı 395.5220
Güncel Yüzdelik Dilimi 13.83
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız/Erkek
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?

Şehit Mehmet Kocakaya Fen Lisesi Çorum ili Alaca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Şehit Mehmet Kocakaya Fen Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Şehit Mehmet Kocakaya Fen Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Aşağıdaki tabloda Şehit Mehmet Kocakaya Fen Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Şehit Mehmet Kocakaya Fen Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

İSTATİSTİKİ BİLGİLERİ
Okulun Son Üç Yıllık Taban Puanı
Yüzdelik Dilim Bilgisi
Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2019 395.5220 13.83
2018 326.3641 13.87
2017 443.0141 18.94
Şehit Mehmet Kocakaya Fen Lisesi 2010-2011 yılında 60 öğrenci kontenjanı ile Anadolu Öğretmen Lisesi olarak açılmıştır. Okul binamız 16 derslik, 8 yardımcı sınıftan oluşmaktadır. Okulumuza bağlı 100 kız, 100 erkek olmak üzere toplam 200 öğrenci kapasiteli pansiyonumuz bulunmaktadır. 2014 yılında okulumuz Anadolu öğretmen Lisesinden Fen Lisesi´ne dönüşmüş olup Fen Lisesi oarak eğitimine devam etmektedir.

BAŞARI DURUMU:

 • Öğretmen :18
 • Öğrenci :309
 • Derslik :16
 • Bağlantı ADSL (1 Mbit)
 • Ulaşım ULAŞIM YAYA,BELEDİYE OTABÜSLERİ VE ÖĞRENCİ SERVİSLERİYLE SAĞLANMAKTADIR.
 • Yerleşim Yeri OKULUMUZ ÇORUM-YOZGAT ÇEVRE YOLUNUN YANINDA BULUNMAKTADIR.
 • İl/İlçe Merkezine Uzaklık ALACA FEN LİSESİ İLÇE MERKEZİNE UZAKLIĞI BİN YEDİYÜZ ELLİ METREDİR.
Pansiyonumuz 2013/2014 eğitim-öğretim yılında faaliyete geçmiştir.Pansiyonumuz 100 kız +4 engelli ve 100 erkek +4 engelli toplamda 208 öğrenci kapasitesine sahiptir.2016-2017 eğitim öğretim yılında 30 kız 30 erkek olmak üzere toplam 60 kişilik etüt odalarımız yenilenerek faaliyete geçirilmiştir.Odalarımız standart 4 kişilik odalardır.ayrıca 2016/2017 eğitim öğretim yılında banyo kabinlerimiz yenilenmiş hijyenik ve güvenli bir hale getirilmiştir.pansiyonumuzun zemini halı ile kaplı olup öğrencilerimizin kendilerini ev konforunda hissetmeleri sağlanmıştır. Şehit Mehmet Kocakaya Fen Lisesi Şehit Mehmet Kocakaya Fen Lisesi Şehit Mehmet Kocakaya Fen Lisesi Şehit Mehmet Kocakaya Fen Lisesi Şehit Mehmet Kocakaya Fen Lisesi
 • Tel 0 364 411 50 33
 • Fax 0 364 411 50 33
GÜNHAN MAHALLESİ ANADOLU SOKAK NO27 19600 ALACAÇORUM
  http://alacafl.meb.k12.tr
Bu okula 3 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
4
Kargı Fen Lisesi
 • Kargı/Çorum
8
Danışmend Fen Lisesi
 • İskilp/Çorum
2
Sungurlu Fen Lisesi
 • Sungurlu/Çorum
2
Ömer Derindere Fen Lisesi
 • Osmancık/Çorum

Merkezî Yerleştirme, Merkezi Sınavla öğrenci alan fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, özel program ve proje uygulayan eğitim kurumları ile meslekî ve teknik Anadolu liselerinin Anadolu teknik programlarına tercihler doğrultusunda merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yapılan yerleştirmedir.

Evet. e-Okulda kayıtlı öğrencilerin, Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okulları tercih edebilmesi için yerel yerleştirme tercihi yapması zorunludur.

Merkezî sınavla öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yerleştirme yapılır. Merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla;

 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğüne,
 • 8’inci sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 7’nci sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 6’ncı sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığına,
 • Tercih önceliğine,
 • Öğrencinin doğum tarihine göre yaşı küçük olana bakılarak yerleştirme yapılır.

Merkezi Sınava giren öğrenciler, Yerel Yerleştirme ile öğrenci alan okullar için tercihlerini yaparak kayıt işlemini tamamladıktan sonra, Merkezi Sınavla öğrenci alan okullar için açılacak Merkezi Sınavla Öğrenci Alan Okullar ekranından en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler.

Bu sayfada yer alan Şehit Mehmet Kocakaya Fen Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Şehit Mehmet Kocakaya Fen Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Şehit Mehmet Kocakaya Fen Lisesi taban puanı 2020 , Şehit Mehmet Kocakaya Fen Lisesi yüzdelik dilimi, Şehit Mehmet Kocakaya Fen Lisesi yorumları

Ayrıca Şehit Mehmet Kocakaya Fen Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Şehit Mehmet Kocakaya Fen Lisesi üniversite başarısı, Şehit Mehmet Kocakaya Fen Lisesi formaları, Şehit Mehmet Kocakaya Fen Lisesi adresi,

81

İl

9000

Okul

80000

Yorum