Ortaklar Fen Lisesi

Aydın / Germencik

Ortaklar Fen Lisesi
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Tercih Kodu ---
Kontenjan Sayısı -
Okulun Taban Puanı 458.9642
Güncel Yüzdelik Dilimi 3.23
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız/Erkek
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?

Ortaklar Fen Lisesi Aydın ili Germencik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Ortaklar Fen Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Ortaklar Fen Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Aşağıdaki tabloda Ortaklar Fen Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Ortaklar Fen Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

İSTATİSTİKİ BİLGİLERİ
Okulun Son Üç Yıllık Taban Puanı
Yüzdelik Dilim Bilgisi
Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2019 458.9642 3.23
2018 388.3388 3.51
2017 480.0845 5.65
Ortaklar Fen Lisesi, 16 Ağustos 1944 tarihinde Ortaklar bucağına 2,2 Km. uzaklıkta Adabelen tepesi denilen yerde 1840 dekar arazi üzerine temeli atılmış ve 1945-1946 Eğitim-Öğretim yılında Kızılçullu Köy Enstitüsü'nden gelen Aydın ve çevresi doğumlu öğrencilerle eğitim ve öğretim hayatına başlamıştır.

Okulumuzda 1954 yılına kadar 5 yıllık 'Köy Enstitüsü Programı´ uygulanmış, daha sonra 6234 sayılı kanunla yapılan değişiklik sonucu 6 yıllık İlköğretmen Okulu'na dönüştürülmüştür.

1974-1975 Eğitim ve Öğretim Yılında ise Öğretmen Lisesi'ne dönüştürülmüştür. 9 Ocak 1976 tarihinde okulumuzun bünyesinde Sınıf Öğretmeni yetiştiren 2 yılık Eğitim Enstitüsü açılmış, daha sonra bu kurum kapatılarak Ankara Eğitim Enstitüsü'ne nakledilmiştir. Ortaklar Fen Lisesi

Okulumuz 1989-1990 Eğitim ve Öğretim Yılına değin Öğretmen Lisesi olarak eğitim-öğretim hayatına devam etmiş; 1989-1990 Eğitim ve Öğretim yılında Ortaklar Anadolu Öğretmen Lisesi adıyla Türk eğitim tarihindeki seçkin yerini almıştır. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından tüm Türkiye genelinde faaliyet gösteren Anadolu Öğretmen Liseleri 2013-2014 Eğitim-Öğretim Yılı sonundan itibaren kadameli olarak Anadolu Lisesi, Sosyal Bilimler Lisesi veya Fen Lisesine dönüştürülmüş olup okulumuz da 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılından itibaren Ortaklar Fen Lisesi´ne dönüştürülmüş olup hizmetini devam ettirmektedir.

Fiziki Yapı : Okulumuz kendisine tahsisli 682.685 metrekare arazi üzerinde kuruludur. Kuzey tarafında Adabelen tepesinin eteklerine kadar geniş bir çam koruluğu bulunur. Çam ağaçlarının dışında yüzlerce meyve ağaçlarıyla, palmiyeleriyle göz alıcı bir güzelliğe sahiptir. Eşsiz bir görünümü, son derece temiz bir havası vardır. Görenlere adeta:"Cennetten bir köşe" dedirtecek doğal güzelliği övülmeye değerdir. Okul giriş kapısından okul ana binasına ulaşan yol, asfaltla kaplı, iki yanı ağaçlıklıdır. Yolun her iki tarafında Adabelen İlköğretim Okulu(-ki burası okulumuza gelecek öğretmenlerin ilköğretim çağında çocukları varsa, burada öğrenimlerini sürdürebilirler), erkek ve kız yurtları, yemekhane, kantin ve lojmanlar bulunmaktadır. Bu lojmanlar apartman biçiminde ve tek katlı, müstakil,bahçeli konut biçimindedir. Apartman biçimindeki lojmanlarımızda 20 adet daire bulunmaktadır.

Okulumuz bu haliyle tam bir yerleşke(kampüs)görünümü arz etmektedir. Bu yerleşkede 7 adet bina vardır. Bunların dışında Köy Enstitüsü'den kalma 30 adet bina bulunmaktadır ki bunlar, İzmir Tabiat Varlıklarını Koruma Kurumu'nca koruma altına alınmıştır ve okulumuz birinci derecede "sit alanıdır". Okul ana binasının güney ve kuzey bahçeleri bulunur. Güney bahçesinde futbol sahası ve meyve bahçesi vardır.

Ortaklar Fen Lisesi Olanak ve Fırsatlar : Okulumuzun yatılılık ve bursluluk imkanları vardır. Erkek pansiyonu üç kattır ve bu katlarda, mutfak, kantin, internet salonu, yemekhane, misafir odası, revir, duş kabinleri, ütü ve televizyon odası, etüt odası, bavul odası, nöbetçi öğretmen odası, Mdr.yrd.odası, hizmetli odası vs. gibi küçüklü büyüklü birimler bulunmaktadır. Kız Öğrenci Yurdu A ve B Blok olmak üzere iki kısımdır. A Blokta, zemin katta banyo ve çamaşır kurutma odası; Birinci katta: TV salonu, belletici odaları ve 9.sınıf kız öğrenci yatakhaneleri vardır. 12 oda, etüt odası, 2 lavabo ve valiz odası vardır. İkinci katta: 10 sınıf öğrencilerimiz kalmakta ve burada da ilgili birimler bulunmaktadır. Üçüncü katta ise 11.sınıf kız öğrencilerimiz kalmakta olup burada da aynı olanaklar kendilerine sunulmuş durumdadır. B Blok Kız Yurdunda ise 12.sınıf kız öğrencilerimiz kalmaktadır. Burada ikişer-üçer kişilik 8 adet oda olup, lavabosu oda içerisindedir. Yurtta ara katlar da dahil olmak üzere toplam 30 oda bulunmaktadır. Bu yurt, lise son sınıf öğrencilerimizin sınavlara olabildiğince rahat hazırlanabilecekleri bir biçimde planlanıp inşa edilmiştir.

Derslik, Oda ve Bina Durumu 1 adet Müdür Odası, 1 adet Müdür Baş Yardımcısı Odası, 3 adet Müdür Yardımcısı Odası

Ortaklar Fen Lisesi
 • 24 adet Derslik
 • 1 adet Eğitim Müzesi
 • 1 adet Kapalı Spor Salonu
 • 1 adet 400 kişilik Çok Amaçlı Salon
 • 1´er adet Fizik - Kimya - Biyoloji Laboratuarı(Yansıtıcı Düzenek Hazır)
 • 1´er adet Tarih ve Coğrafya Odası(Yansıtıcı Düzenek Hazır)
 • 1 adet Bilgisayar Laboratuarı
 • 1 adet İnternet Salonu
 • 1 adet Resim ve Müzik Salonu
 • 1 adet Yabancı Diller Odası
 • 1 adet Öğretmenler Odası
 • 1 adet Öğretmen Çalışma Odası
 • 2 adet Fotokopi Odası
 • 1 adet Konferans Salonu
 • 2 adet Sinevizyon Odası
 • 1 adet Kütüphane
 • 1 adet 600 kişilik Yemekhane (Özel Şirket tarafından düzenli olarak işletilmektedir)
 • 1 adet Revir
 • 34 adet Lojman
Ortaklar Fen Lisesi Okulumuz, öğretmenler için de cazip olanak ve fırsatlar sunmaktadır. Lojman imkanı, rahat ve huzurlu bir çalışma ortamı, çok üst düzey öğrenci başarısı ve övgüye değer öğrenci davranışları vs. gibi.

Eğer; siz de umutlarınızın gerçeğe dönüşmesini, öğrenci ve öğretmen olmak istiyorsanız, sizleri Türkiye'nin bu en güzide eğitim kurumuna, ORTAKLAR FEN LİSESİ'ne bekleriz!..

VİZYON Okulumuza gelen çalışkan ve yetenekli öğrencileri, kendilerini gerçekleştirecek uygun ortam sağlama yoluyla özgüven, sorumluluk, yorumlama ve çözümleme gücüne sahip bireyler olarak öğretmen yetiştiren ve diğer yüksek öğretim kurumlarına hazırlayıp, başarılı olmalarını sağlamaktır.

MİSYON Türk Milli Eğitiminin amaçları ışığında geçmişinden aldığı özgüven ve güç ile bugününü çağın gereklerine göre yaşayıp, ülkemizi Atatürk´ün gösterdiği çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkarmayı hedefleyen özgün, etkili, nitelikli, verimli okul toplumu oluşturmaktır.

Başarı Durumları:
 1. 2018 Üniversite Başarılarımız
 2. 2017 Üniversite Başarılarımız
 3. 2016 Üniversite Başarılarımız
 4. 2015 Üniversite Başarılarımız
Okulun YGS/LYS Başarı Durumu
 1. 2013-2014 %100
 2. 2014-2015 %100
 3. 2015-2016 %100
LYS'de Öğrenci Yerleştirme Yüzdesi
 1. 2013-2014 %65,5
 2. 2014-2015 %72,59
 3. 2015-2016 %73,02
Kampüs Alanı Okulumuz kendisine tahsisli 682.685 metrekare arazi üzerinde kuruludur. Kuzey tarafında Adabelen tepesinin eteklerine kadar geniş bir çam koruluğu bulunur. Çam ağaçlarının dışında yüzlerce meyve ağaçlarıyla, palmiyeleriyle göz alıcı bir güzelliğe sahiptir. Eşsiz bir görünümü, son derece temiz bir havası vardır. Ortaklar Fen Lisesi Görenlere adeta:?Cennetten bir köşe? dedirtecek doğal güzelliği övülmeye değerdir. Okul giriş kapısından okul ana binasına ulaşan yol, asfaltla kaplı, iki yanı ağaçlıklıdır. Yolun her iki tarafında Adabelen Ortaokulu(-ki burası okulumuza gelecek öğretmenlerin ilköğretim çağında çocukları varsa, burada öğrenimlerini sürdürebilirler), erkek ve kız yurtları, yemekhane, kantin ve lojmanlar bulunmaktadır. Bu lojmanlar apartman biçiminde ve tek katlı, müstakil,bahçeli konut biçimindedir. Apartman biçimindeki lojmanlarımızda 20 adet daire bulunmaktadır. Ortaklar Fen Lisesi Okulumuz bu haliyle tam bir yerleşke(kampüs)görünümü arz etmektedir. Bu yerleşkede 7 adet bina vardır. Bunların dışında Köy Enstitüsü?den kalma 30 adet bina bulunmaktadır ki bunlar, İzmir Tabiat Varlıklarını Koruma Kurumu?nca koruma altına alınmıştır ve okulumuz birinci derecede ?sit alanıdır?. Okul ana binasının güney ve kuzey bahçeleri bulunur. Güney bahçesinde futbol sahası ve meyve bahçesi vardır. Ortaklar Fen Lisesi Ortaklar Fen Lisesi Ortaklar Fen Lisesi Ortaklar Fen Lisesi Ortaklar Fen Lisesi Ortaklar Fen Lisesi Ortaklar Fen Lisesi Ortaklar Fen Lisesi
 • Tel 0256.577.10.51
 • Fax 0256.577.25.13
Ortaklar Mahallesi, Söke Yolu 2. km, 09330 Germencik
  http://ofl.meb.k12.tr
Bu okula 145 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
8
Aydın Fen Lisesi
 • Efeler/Aydın
145
Ortaklar Fen Lisesi
 • Germencik/Aydın
5
Nazilli Fen Lisesi
 • Nazilli/Aydın

Merkezî Yerleştirme, Merkezi Sınavla öğrenci alan fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, özel program ve proje uygulayan eğitim kurumları ile meslekî ve teknik Anadolu liselerinin Anadolu teknik programlarına tercihler doğrultusunda merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yapılan yerleştirmedir.

Evet. e-Okulda kayıtlı öğrencilerin, Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okulları tercih edebilmesi için yerel yerleştirme tercihi yapması zorunludur.

Merkezî sınavla öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yerleştirme yapılır. Merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla;

 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğüne,
 • 8’inci sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 7’nci sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 6’ncı sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığına,
 • Tercih önceliğine,
 • Öğrencinin doğum tarihine göre yaşı küçük olana bakılarak yerleştirme yapılır.

Merkezi Sınava giren öğrenciler, Yerel Yerleştirme ile öğrenci alan okullar için tercihlerini yaparak kayıt işlemini tamamladıktan sonra, Merkezi Sınavla öğrenci alan okullar için açılacak Merkezi Sınavla Öğrenci Alan Okullar ekranından en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler.

Bu sayfada yer alan Ortaklar Fen Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Ortaklar Fen Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Ortaklar Fen Lisesi taban puanı 2020 , Ortaklar Fen Lisesi yüzdelik dilimi, Ortaklar Fen Lisesi yorumları

Ayrıca Ortaklar Fen Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Ortaklar Fen Lisesi üniversite başarısı, Ortaklar Fen Lisesi formaları, Ortaklar Fen Lisesi adresi,

81

İl

9000

Okul

80000

Yorum