Ortaklar Fen Lisesi

Aydın / Germencik
Ortaklar Fen Lisesi
 • Ortaklar Fen Lisesi
  Ekle
 • 165
  Yorum

TANITIM KARTI

Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Tercih Kodu ---
Kontenjan Sayısı ---
Okulun Taban Puanı 437.7996
Güncel Yüzdelik Dilimi 2.79
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız/Erkek
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?

Ortaklar Fen Lisesi Aydın ili Germencik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Ortaklar Fen Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Ortaklar Fen Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor.

Ortaklar Fen Lisesi'nin belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, öğrencilerin tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Aşağıdaki tabloda Ortaklar Fen Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Ortaklar Fen Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Ortaklar Fen Lisesi

(İlk yerleştirme sonuçlarına ait verilerdir.)

Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2020 437.7996 2.79
2019 458.9642 3.23
2018 388.3388 3.51
2017 480.0845 5.65
2016 469.5360 4.43
Ortaklar Fen Lisesi, 16 Ağustos 1944 tarihinde Ortaklar bucağına 2,2 Km. uzaklıkta Adabelen tepesi denilen yerde 1840 dekar arazi üzerine temeli atılmış ve 1945-1946 Eğitim-Öğretim yılında Kızılçullu Köy Enstitüsü'nden gelen Aydın ve çevresi doğumlu öğrencilerle eğitim ve öğretim hayatına başlamıştır.

Okulumuzda 1954 yılına kadar 5 yıllık 'Köy Enstitüsü Programı´ uygulanmış, daha sonra 6234 sayılı kanunla yapılan değişiklik sonucu 6 yıllık İlköğretmen Okulu'na dönüştürülmüştür.

1974-1975 Eğitim ve Öğretim Yılında ise Öğretmen Lisesi'ne dönüştürülmüştür. 9 Ocak 1976 tarihinde okulumuzun bünyesinde Sınıf Öğretmeni yetiştiren 2 yılık Eğitim Enstitüsü açılmış, daha sonra bu kurum kapatılarak Ankara Eğitim Enstitüsü'ne nakledilmiştir.

Okulumuz 1989-1990 Eğitim ve Öğretim Yılına değin Öğretmen Lisesi olarak eğitim-öğretim hayatına devam etmiş; 1989-1990 Eğitim ve Öğretim yılında Ortaklar Anadolu Öğretmen Lisesi adıyla Türk eğitim tarihindeki seçkin yerini almıştır. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından tüm Türkiye genelinde faaliyet gösteren Anadolu Öğretmen Liseleri 2013-2014 Eğitim-Öğretim Yılı sonundan itibaren kadameli olarak Anadolu Lisesi, Sosyal Bilimler Lisesi veya Fen Lisesine dönüştürülmüş olup okulumuz da 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılından itibaren Ortaklar Fen Lisesi´ne dönüştürülmüş olup hizmetini devam ettirmektedir.

Okulumuz kendisine tahsisli 682.685 metrekare arazi üzerinde kuruludur. Kuzey tarafında Adabelen tepesinin eteklerine kadar geniş bir çam koruluğu bulunur. Çam ağaçlarının dışında yüzlerce meyve ağaçlarıyla, palmiyeleriyle göz alıcı bir güzelliğe sahiptir. Eşsiz bir görünümü, son derece temiz bir havası vardır. Görenlere adeta:"Cennetten bir köşe" dedirtecek doğal güzelliği övülmeye değerdir. Okul giriş kapısından okul ana binasına ulaşan yol, asfaltla kaplı, iki yanı ağaçlıklıdır. Yolun her iki tarafında Adabelen İlköğretim Okulu(-ki burası okulumuza gelecek öğretmenlerin ilköğretim çağında çocukları varsa, burada öğrenimlerini sürdürebilirler), erkek ve kız yurtları, yemekhane, kantin ve lojmanlar bulunmaktadır. Bu lojmanlar apartman biçiminde ve tek katlı, müstakil,bahçeli konut biçimindedir. Apartman biçimindeki lojmanlarımızda 20 adet daire bulunmaktadır.

Okulumuz bu haliyle tam bir yerleşke(kampüs)görünümü arz etmektedir. Bu yerleşkede 7 adet bina vardır. Bunların dışında Köy Enstitüsü'den kalma 30 adet bina bulunmaktadır ki bunlar, İzmir Tabiat Varlıklarını Koruma Kurumu'nca koruma altına alınmıştır ve okulumuz birinci derecede "sit alanıdır". Okul ana binasının güney ve kuzey bahçeleri bulunur. Güney bahçesinde futbol sahası ve meyve bahçesi vardır.

Okulumuzun yatılılık ve bursluluk imkanları vardır. Erkek pansiyonu üç kattır ve bu katlarda, mutfak, kantin, internet salonu, yemekhane, misafir odası, revir, duş kabinleri, ütü ve televizyon odası, etüt odası, bavul odası, nöbetçi öğretmen odası, Mdr.yrd.odası, hizmetli odası vs. gibi küçüklü büyüklü birimler bulunmaktadır. Kız Öğrenci Yurdu A ve B Blok olmak üzere iki kısımdır. A Blokta, zemin katta banyo ve çamaşır kurutma odası; Birinci katta: TV salonu, belletici odaları ve 9.sınıf kız öğrenci yatakhaneleri vardır. 12 oda, etüt odası, 2 lavabo ve valiz odası vardır. İkinci katta: 10 sınıf öğrencilerimiz kalmakta ve burada da ilgili birimler bulunmaktadır. Üçüncü katta ise 11.sınıf kız öğrencilerimiz kalmakta olup burada da aynı olanaklar kendilerine sunulmuş durumdadır. B Blok Kız Yurdunda ise 12.sınıf kız öğrencilerimiz kalmaktadır. Burada ikişer-üçer kişilik 8 adet oda olup, lavabosu oda içerisindedir. Yurtta ara katlar da dahil olmak üzere toplam 30 oda bulunmaktadır. Bu yurt, lise son sınıf öğrencilerimizin sınavlara olabildiğince rahat hazırlanabilecekleri bir biçimde planlanıp inşa edilmiştir. 1 adet Müdür Odası, 1 adet Müdür Baş Yardımcısı Odası, 3 adet Müdür Yardımcısı Odası Okulumuz, öğretmenler için de cazip olanak ve fırsatlar sunmaktadır. Lojman imkanı, rahat ve huzurlu bir çalışma ortamı, çok üst düzey öğrenci başarısı ve övgüye değer öğrenci davranışları vs. gibi.

Eğer; siz de umutlarınızın gerçeğe dönüşmesini, öğrenci ve öğretmen olmak istiyorsanız, sizleri Türkiye'nin bu en güzide eğitim kurumuna, ORTAKLAR FEN LİSESİ'ne bekleriz!..

Okulumuz kendisine tahsisli 682.685 metrekare arazi üzerinde kuruludur. Kuzey tarafında Adabelen tepesinin eteklerine kadar geniş bir çam koruluğu bulunur. Çam ağaçlarının dışında yüzlerce meyve ağaçlarıyla, palmiyeleriyle göz alıcı bir güzelliğe sahiptir. Eşsiz bir görünümü, son derece temiz bir havası vardır.

Görenlere adeta:?Cennetten bir köşe? dedirtecek doğal güzelliği övülmeye değerdir. Okul giriş kapısından okul ana binasına ulaşan yol, asfaltla kaplı, iki yanı ağaçlıklıdır. Yolun her iki tarafında Adabelen Ortaokulu(-ki burası okulumuza gelecek öğretmenlerin ilköğretim çağında çocukları varsa, burada öğrenimlerini sürdürebilirler), erkek ve kız yurtları, yemekhane, kantin ve lojmanlar bulunmaktadır. Bu lojmanlar apartman biçiminde ve tek katlı, müstakil,bahçeli konut biçimindedir. Apartman biçimindeki lojmanlarımızda 20 adet daire bulunmaktadır.

Okulumuz bu haliyle tam bir yerleşke(kampüs)görünümü arz etmektedir. Bu yerleşkede 7 adet bina vardır. Bunların dışında Köy Enstitüsü?den kalma 30 adet bina bulunmaktadır ki bunlar, İzmir Tabiat Varlıklarını Koruma Kurumu?nca koruma altına alınmıştır ve okulumuz birinci derecede ?sit alanıdır?. Okul ana binasının güney ve kuzey bahçeleri bulunur. Güney bahçesinde futbol sahası ve meyve bahçesi vardır.
 • 24 adet Derslik
 • 1 adet Eğitim Müzesi
 • 1 adet Kapalı Spor Salonu
 • 1 adet 400 kişilik Çok Amaçlı Salon
 • 1´er adet Fizik - Kimya - Biyoloji Laboratuarı(Yansıtıcı Düzenek Hazır)
 • 1´er adet Tarih ve Coğrafya Odası(Yansıtıcı Düzenek Hazır)
 • 1 adet Bilgisayar Laboratuarı
 • 1 adet İnternet Salonu
 • 1 adet Resim ve Müzik Salonu
 • 1 adet Yabancı Diller Odası
 • 1 adet Öğretmenler Odası
 • 1 adet Öğretmen Çalışma Odası
 • 2 adet Fotokopi Odası
 • 1 adet Konferans Salonu
 • 2 adet Sinevizyon Odası
 • 1 adet Kütüphane
 • 1 adet 600 kişilik Yemekhane (Özel Şirket tarafından düzenli olarak işletilmektedir)
 • 1 adet Revir
 • 34 adet Lojman
Ortaklar Fen LisesiOrtaklar Fen LisesiOrtaklar Fen LisesiOrtaklar Fen LisesiOrtaklar Fen LisesiOrtaklar Fen LisesiOrtaklar Fen LisesiOrtaklar Fen LisesiOrtaklar Fen LisesiOrtaklar Fen LisesiOrtaklar Fen LisesiOrtaklar Fen LisesiOrtaklar Fen LisesiOrtaklar Fen Lisesi

Adres: Ortaklar Mahallesi, Söke Yolu 2. km, 09330 Germencik

Tel: 0256.577.10.51

Fax: 0256.577.25.13

web: http://ofl.meb.k12.tr

Ortaklar Fen Lisesi ile ilgili 165 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Benzer Okullar

Yorum 14
Aydın Fen Lisesi

Aydın Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 7
Nazilli Fen Lisesi

Nazilli Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 165
Ortaklar Fen Lisesi

Ortaklar Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 18
Aydın Lisesi

Aydın Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 5
Aydın Sosyal Bilimler Lisesi

Aydın Sosyal Bilimler Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 4
Nazilli Anadolu Lisesi

Nazilli Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Ortaklar Fen Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Bu sayfada yer alan Ortaklar Fen Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Ortaklar Fen Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.2021

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Ortaklar Fen Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Ortaklar Fen Lisesi yorumları okuyabilir, Ortaklar Fen Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Ortaklar Fen Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız