Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Merkezi Sınav
03122862200
03122863241
Adres Çiğdem Mh. 1550. Cd. No 23 06520 Çankaya/Ankara
MEB logo Ankara / Çankaya
Hasan Ali Yücel Sosyal Bilimler Lisesi

http://hayal.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Kontenjan Sayısı 150
Taban Puanı 328.0545
Yüzdelik Dilimi Güncelleniyor...
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Kız/Erkek
Eğitim Süresi 5 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Hasan Ali Yücel Sosyal Bilimler Lisesi Ankara ili Çankaya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Hasan Ali Yücel Sosyal Bilimler Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Hasan Ali Yücel Sosyal Bilimler Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor. Aşağıdaki tabloda Hasan Ali Yücel Sosyal Bilimler Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Hasan Ali Yücel Sosyal Bilimler Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Hasan Ali Yücel Sosyal Bilimler Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Hasan Ali Yücel Sosyal Bilimler Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Hasan Ali Yücel Sosyal Bilimler Lisesi Taban Puanı 328.0545 -
2017 Hasan Ali Yücel Sosyal Bilimler Lisesi Taban Puanı 425.9234 24.6500
2016 Hasan Ali Yücel Sosyal Bilimler Lisesi Taban Puanı
416.0431 17.2400

Çankaya Kırkkonaklar Reha Alemdaroğlu Lisesi ile Dr. Rıdvan Ege Anadolu Lisesi binalarında 5 yıl geçici ikamet ettikten sonra 22.05.2000 tarihinde Balgat Çiğdem Mahallesinde ODTÜ Orman sahasında yeni inşaa edilen kendi tesislerine yerleşmiştir. Kurucu Müdür Ömer DURUR' dan sonra 10 yıl süreyle Mücahit TUTAR kuruluş ve gelişmesini yönettiği okulumuzdan rotasyon sebebiyle 29.09.2010 tarihinde ayrılmıştır. 1 Eğitim Öğretim binası ve 2 adet pansiyon binası bulunmaktadır. Kurumumuzda toplam 35 öğretmen, 380 öğrenci bulunmaktadır.

Vizyon KALİTELİ EĞİTİMDE MODEL OLMAKTIR.

Misyon Ülke kalkınmasında sosyal bilimlerin önemini kavrayan, milli ve evrensel değerleri taşıyan, öğrenmeyi öğrenen bilime ve sanata değer veren bireyler yetiştirmektir.
  • Öğretmen :49
  • Öğrenci :530
  • Derslik :24
  • Kütüphane :1
  • Fen Labaratuarı :3
  • Konferans Salonu :1
  • Spor Salonu :1
  • Öğretim Şekli :Tekli
  • Yemekhane :1
  • Saatler 8:00- 15:20
2015 Üniversite Başarı durumunu incele

Hasan Ali Yücel Sosyal Bilimler Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Hasan Ali Yücel Sosyal Bilimler Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Hasan Ali Yücel Sosyal Bilimler Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Hasan Ali Yücel Sosyal Bilimler Lisesi'nin başarılarını, Hasan Ali Yücel Sosyal Bilimler Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 03122862200
Okulun Faxı: 03122863241
Okulun Adresi: Çiğdem Mh. 1550. Cd. No 23 06520 Çankaya/Ankara

Bu okula 125 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: Ankara Hasan Ali Yücel Sosyal Bilimler Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Hasan Ali Yücel Sosyal Bilimler Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Hasan Ali Yücel Sosyal Bilimler Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Hasan Ali Yücel Sosyal Bilimler Lisesi taban puanı 2019 , Hasan Ali Yücel Sosyal Bilimler Lisesi yüzdelik dilimi, Hasan Ali Yücel Sosyal Bilimler Lisesi yorumları, Hasan Ali Yücel Sosyal Bilimler Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Hasan Ali Yücel Sosyal Bilimler Lisesi nerede?, Hasan Ali Yücel Sosyal Bilimler Lisesi üniversite başarısı, Hasan Ali Yücel Sosyal Bilimler Lisesi formaları, Hasan Ali Yücel Sosyal Bilimler Lisesi adresi, Hasan Ali Yücel Sosyal Bilimler Lisesi başarıları, Hasan Ali Yücel Sosyal Bilimler Lisesi Ankara, Çankaya Hasan Ali Yücel Sosyal Bilimler Lisesi

google+ google+ google+