75. Yıl Anadolu Lisesi

75. Yıl Anadolu Lisesi
 • 75. Yıl Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 35
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Bilgi Ekle SSS

75. Yıl Anadolu Lisesi Ankara ili Çankaya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

75. Yıl Anadolu Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzuna göre sınavsız olarak öğrenci alacak.

75. Yıl Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. 75. Yıl Anadolu Lisesi 2020 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.

Daha fazla bilgi için sık sorulan sorular sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Eskişehir yolu 17. km. de Çayyolu / Konutkent-1 mevkiinde 1996 yılında İmam Hatip Lisesi olarak inşaata başlanmıştır. Çevrede hiç lise olmaması ve genel liseye ihtiyaç olması nedeniyle çevre halkının başlattığı imza kampanyası sonrası okul genel liseye dönüştürülmüştür.
Okulumuz 16.200 m2 üzerine kurulmuştur. Binalar 6.500 m2 lik iki bölümden oluşmaktadır. 1998 – 1999 Öğretim yılı başında Çayyolu Lisesi olarak açılmış ve 300 öğrenci ile derslere başlanmıştır. Okul Müdür vekili olarak Şakir KARAMAN göreve getirilmiştir.
Cumhuriyetimizin 75. Yılı olması nedeniyle adı daha sonra 75. Yıl Lisesi olarak değiştirilmiş, Anadolu Lisesi dönüşümünden sonra adı 75. Yıl Anadolu Lisesi olmuştur.
Vizyon:
Kendine güven... Bir adım daha ileri...
Misyon:
75. Yıl Anadolu Lisesi olarak Ulu Önderimiz Atatürk´ ün "Eğitimdir ki milleti ya hür, bağımsız, şanlı, yüksek bir toplum halinde yaşatır; ya da bir milleti kölelik ve yoksulluğa terk eder." sözünün önemine inanarak, bilim fen ve beden bakımından güçlü ve yüksek karakterli koruyucular yetiştirmeyi kendimize görev edindik.
Başarılar:
Adres

Eskişehir Yolu 17. Km. Konutkent 1 girişi Çayyolu Ankara

Telefon

0 312 240 00 60

Fax

0 312 240 54 52

web

http://75yilanadolu.meb.k12.tr

75. Yıl Anadolu Lisesi ile ilgili 35 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Bu Okula Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde 75. Yıl Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Benzer Okullar

Bu sayfada yer alan 75. Yıl Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve 75. Yıl Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.2020

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda 75. Yıl Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. 75. Yıl Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, 75. Yıl Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. 75. Yıl Anadolu Lisesi taban puanı 2020

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız