Harput Anadolu Lisesi

Elazığ / Merkez

Harput Anadolu Lisesi
 • Harput Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 13
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 85.4906
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Harput Anadolu Lisesi Elazığ ili Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Harput Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Harput Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "85.4906".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2021
85.4906
2020
82.5821
Harput Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Harput Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Harput Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Harput Anadolu Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz.

Sizde yorum alanımızda Harput Anadolu Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanımızda paylaşabilirsiniz.

Harput Anadolu Lisesi'nin başarılarını, fiziki olanaklarını, OBP okul başarı puanı, öğretmen başarı durumunu, kıyafeti hakkında bilgiler paylaşarak bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Harput Anadolu Lisesi kaç ortalama ile öğrenci alıyor? Kaç puanla öğrenci alıyor? Bu okulda öğrenim gören öğrenciler aşağıdaki yorum alanımızda paylaşarak Harput Anadolu Lisesi'ni tercih etmeyi düşünen öğrencilere yardımcı olabilirler.

Harput Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Harput Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Harput Anadolu Lisesi ile ilgili 13 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Muhammed bayrak ]

harput anadolu lisesi kaç ortalamaylamı öğrenci alınıyor mesela böyle diyelim mesela harput anadolu lisesinin obp puanı 85 değilmi eğer karnede ortalamamı 85 olunca bu okula gelirizmi

2021-09-30 12:01
 
0
 
0
[İsimsiz]

Bu mahalle okulunu bu kadar övmüşler ama hiç güzel değil disiplin var sadece akademik basarı yok

2021-09-10 23:38
 
0
 
0
[Yabancı]

Okulun yks başarısı nasıl.. ayrıca çevre gövenlik konusunda iyi mi , çocuğun orta öğretim puanı 90. tercih edelim mi yorum larınızı bekliyorum...

2021-07-01 01:38
 
0
 
0
[isimsiz]

bu okulun bölümleri neler

2021-06-30 16:23
 
0
 
0
Reklam
[Harput öğrencisi]

Okul iyi bir okul ama saçma yönleride var kızlar etek giyiyor artık hangi çagda yaşıyoruz anlamadım halbuki etek daha kötü kızlar diz üstüne kadar katlıyor yani iyi yaptıklarını düsünüyorlar ama hiçde öyle değil.tamam telefon yasak bu okadar saçma değil ama dediğim gibi işte karantina gününde 1 saatliğine sınava gideceğiz onda bile okul kıyafeti giydiriyorlar fazlasıyla gereksiz bir düşünce ve ben bu kıyafet konusunu tek harputta gördum en başarıli okullar bile kıyafete bakmıyor ögrencini nasıl daha başarılığı olduğunu düşünüyor🤨

2021-02-20 18:22
 
0
 
0
[isimsiz]

ben bu okula kovancılar sağlık meslekten gelmek istiyorum ama okulun yks de yaptıgı basarıları yüksekmi onu bilmiyorum lütfen bilen varsa söylesin acil

2020-10-14 13:04
 
0
 
0
[harput öğrencisi]

öncelikle sınavsız öğrenci alan bir okul olmasına rağmen eğitim kalitesi yüksek öğretmenleri gayet deneyimli ve bazı alanlarda başarısı yüksek bir okuldur.
sınavsız öğrenci alan en iyi okuulardan biridir ortlaması 82 altı olan öğrenci yok , derece sınıfları var ortalamsı 90 üzeri olan çalışkanlar derece sınıfında bulunur disiplinde üst düzeydir olması gereken gibi :))
okulumuza bekleriz:)))

2020-10-02 12:36
 
0
 
0
[👍🏻㈇]

Harput Anadolu lisesi bence disiplini ile tanınan bir okul. Ama o okulun içine girince normal disiplin değil de kendinizi kapalı cezaevşndeymiş gibi hissettirmenizi sağlayacak bir disiplinle karşılaşacağınızı göreceksiniz. Kış mevsiminde bile etek saç sakal makyaj kontrolü için bahçeye çıkacaksınız. Derslerde sanki baskın yapar gibi çantalarınızı kıyafetlerinizi araştıracaklar. O okulda disiplin cezası almadan ayrılan öğrenci sayısı İnan’ın ki çok az. Eğer siz ben bunlara dayanabilirim derseniz gidin. Bende böyle diyip gitmiştim şimdi bin pişmanım. Yardımcı olmaya çalıştım ☺

2019-07-25 11:04
 
0
 
0
[isimsiiz]

ben bu okulda yaklaşık 1.5 senedir okuyorum. Okula gitmeden önce endişelerim vardı ama gayet olumlu sonuç aldım. Puanı düşük olabilir ama Elazığ için konuşuyorum, anadolu liseleri arasından ilk 10a rahat girer. Hocaları gerçekten çok çok iyi. Kötü diyebileceğiniz hoca neredeyse yok. Okul, gayet sosyal etkinlikleri fazla olan bir okul. Her yıl müzik yarışması ve Voleybol turnuvaları düzenleniyor onun dışında da farklı etkinlikler oluyor. Dil bölümünde gayet güzel. Elazığın en disipline önem veren okulu diyebilirim.

2018-11-13 11:49
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 6

Kaya Karakaya Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 11

Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 21

Metin Koloğlu Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 13

Harput Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Yahya Kemal Beyatlı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Harput Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz