Abidin Pak-Pakmaya Anadolu Lisesi

Balıkesir / Edremit

Abidin Pak-Pakmaya Anadolu Lisesi
 • Ekle
  Ekle
 • 1
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 92.5873
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Abidin Pak-Pakmaya Anadolu Lisesi Balıkesir ili Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Abidin Pak-Pakmaya Anadolu Lisesi 2023-2024 eğitim öğretim yılı için 2023 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Abidin Pak-Pakmaya Anadolu Lisesi'ne 2022 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "92.5873".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2022
92.5873
2021
92.8098
2020
85.4698
Abidin Pak-Pakmaya Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Abidin Pak-Pakmaya Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Abidin Pak-Pakmaya Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

1930 ? 1938 yılları arasında Edremit? de Gazi İlköğretim Okulunda öğretmenlik yapan Abidin Pak?ın oğlu hayırsever işadamı Dr. Engin PAK tarafından yaptırılan ve babasının adını taşıyan ?Abidin PAK-PAKMAYA Anadolu Lisesi ? baba Pak?ın öğretmenlik yaptığı okula sınır bir alanda bulunuyor.

Eğitime yüzde yüz destek projesi kapsamında yaptırılan okul inşaatı için Pak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Engin PAK ile Milli Eğitim Müdürlüğü arasındaki okul yapımı ile ilgili protokol 29 Aralık 2008 tarihinde imzalanmış ve Balıkesir Eski Valisi Selahattin HATİPOĞLU tarafından onaylanarak yürürlüğe girmiştir. Okulumuz Eski devlet hastanesi arazisi üzerinde 4 Katlı ve 20 derslikli olarak yaptırılarak 2009 Haziran ayında Milli eğitim Müdürlüğü?ne teslim edilmiştir. 2009-2010 Eğitim ? Öğretim yılında sınav sonucu okulumuza kayıt hakkı kazanan 4 sınıf 120 öğrencisiyle eğitme açılmıştır. Devam eden yıllarda yeni öğrencilerin katılımı ile gelişimini sürdürmüştür. Günümüzde 19 sınıf ve 572 öğrenci ile Eğitime devam etmektedir.

Okulun toplam arsa alanı 15517 metrekare olup, içerisinde 4 katlı 1 blok bulunmaktadır. Blok oturma alanı 2882 metrekare dir. Bahçenin alanı 12635 metrekaredir..

Abidin Pak-Pakmaya Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Abidin Pak-Pakmaya Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Hamidiye Mah. Zübeydehanım Cad. 537.Sk. Edremit/ BALIKESİR

Tel: 02663740904

Fax: 02663740979

web: https://pakmayaanadolulisesi.meb.k12.tr

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Abidin Pak-Pakmaya Anadolu Lisesi ile ilgili 1 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[ELİF KESER]

ÖĞRETMENLERİN ÖĞRENCİLERE KARSI TUTUMU ÇOK GÜZEL ANLAŞIYLI VE DİŞİPLİNLİ. ÇOK RAHAT GÖNDEREBİLİRSİNİZ.AYRICA HER KONUDA KENDİNİ SÜREKLİ YENİLEYEN BİR OKUL TESEKKÜRLER

2020-07-20 08:35
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 3

Mehmet Ağa Safarov Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 19

Balıkesir Muharrem Hasbi Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

Altıeylül 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Gömeç Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Manyas Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Sorular Cevaplar
Abidin Pak-Pakmaya Anadolu Lisesi kaç puan 2023 92.5873
Abidin Pak-Pakmaya Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Abidin Pak-Pakmaya Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Abidin Pak-Pakmaya Anadolu Lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
Abidin Pak-Pakmaya Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Abidin Pak-Pakmaya Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Abidin Pak-Pakmaya Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Abidin Pak-Pakmaya Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (https://pakmayaanadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Abidin Pak-Pakmaya Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Abidin Pak-Pakmaya Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Abidin Pak-Pakmaya Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Abidin Pak-Pakmaya Anadolu Lisesi taban puanı 2023

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız