Seçim Filtreleri
Okul Türü
İl Seçimi
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Sınavsız Yerleştirme
04262131160
04262134138
Karşıyaka Mah. Zeki Ergezen Bulvarı Elazığ Karayolu 1.Km Düzağaç No2 Posta Kodu12000 Merkez / BİNGÖL
MEB logo Bingöl / Merkez
Mevlana Kız Anadolu Lisesi

http://bingolmevlanaanadolulisesi.meb.k12.tr
Mevlana Kız Anadolu Lisesi Bingöl/Merkez
Değerlendir
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Kız
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle
Listene Eke/Çıkar

Mevlana Kız Anadolu Lisesi Bingöl ili Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Mevlana Kız Anadolu Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzunda herhangi bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Mevlana Kız Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Mevlana Kız Anadolu Lisesi Sınavsız Yerleştirme ile öğrenci alan bir okuldur. Mevlana Kız Anadolu Lisesi'nin gelecek yıl yerel yerleştirme ile öğrenci almaya devam edip etmeyeceği MEB tarafından sınav öncesi yayımlanacak olan LGS başvuru kılavuzunda belli olacak

Mevlana Kız Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Mevlana Kız Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Mevlana Kız Anadolu Lisesi Taban Puanı - -
2017 Mevlana Kız Anadolu Lisesi Taban Puanı 462.4109 -
2016 Mevlana Kız Anadolu Lisesi Taban Puanı
438.3581 11.2700

Bingöl Mevlana Anadolu Lisesi 1968-1969 Öğretim yılında il merkezinde geçici bir binada öğretmen yetiştirmek amacıyla Kız İlk Öğretmen okulu adı altında eğitim-öğretime başlamıştır.1970-1971 öğretim yılında çiçeği burnunda ilk öğretmenlerini mezun etmiştir. 1974-1975 Öğretim yılında Düz ağaç mevkiinde Elazığ-Muş karayolunun yanında bu gün eğitim ve öğretim yaptığı binasına taşınmış ve bu yıllarda öğretmen olacak son öğretmenlerini mezun etmiştir. 1975-1976 Öğretim yılında İlk öğretmen okulu kapanmış aynı binada 2 yıllık Eğitim Enstitüsü açılmıştır. 1978-1979 Öğretim yılında Eğitim Enstitüsü kapanmıştır.Geçen bu süre zarfında 2 yıllık Eğitim Enstitüsünden 986 öğretmen mezun ederek eğitim ordusuna katmıştır.

1979-1980 Öğretim yılında Kız Öğretmen Lisesi olarak Eğitim-Öğretime açılmıştır. 1990-1991 Öğretim yılında Okulumuz Kız Öğretmen Okulundan Anadolu Öğretmen Lisesine dönüştürülmüştür. 1 Mayıs 2003 depreminde orta hasar raporu verilen okulumuz güçlendirilip eğitim/öğretime hazır hale getirilmiş; Bu gün başarı ile Eğitim-Öğretim faaliyetlerini sürdürmektedir

Vizyon Bingöl Mevlana Anadolu Lisesini, akademik ve sosyal alanda bölgemizde ve ülkemizde kendi türündeki okullar arasında en başarılı, tercih edilen ve albenisi yüksek olan kurum haline getirmek.

Misyon Öğrencilerimize Atatürk ilke ve inkılapları ile Milli Eğitimin genel amaçları doğrultusunda öğretmenlik ruhunu aşılamak, mesleğin gerektirdiği davranışları kazandırmak, ülke kalkınmasına maddi ve manevi katkıda bulunma bilincini ve gücünü kazandırarak, Onları geleceğin eğitim lideri olarak yetiştirmek.Okul paydaşlarımızı katılımcılığa özendirerek, onların, gelişen eğitim ve teknolojilerini yakından takip etmelerini ve kullanmalarını sağlamak.

Başarılar

Mevlana Kız Anadolu Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Mevlana Kız Anadolu Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Mevlana Kız Anadolu Lisesi'nin iyi yönlerini, Mevlana Kız Anadolu Lisesi'nin başarılarını, Mevlana Kız Anadolu Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, okulun olumsuz gördüğünüz yönleri yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Bu okula 3 yorum yapıldı.Sizce bu okul niçin tercih edilmelidr? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: Bingöl Mevlana Kız Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Mevlana Kız Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Mevlana Kız Anadolu Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Mevlana Kız Anadolu Lisesi taban puanı 2019 , Mevlana Kız Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi, Mevlana Kız Anadolu Lisesi yorumları, Mevlana Kız Anadolu Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Mevlana Kız Anadolu Lisesi nerede?, Mevlana Kız Anadolu Lisesi üniversite başarısı, Mevlana Kız Anadolu Lisesi formaları, Mevlana Kız Anadolu Lisesi adresi, Mevlana Kız Anadolu Lisesi başarıları, Mevlana Kız Anadolu Lisesi Bingöl, Merkez Mevlana Kız Anadolu Lisesi

google+ google+ google+

)