Kumral Abdal Anadolu Lisesi

Bilecik / Bozüyük

Kumral Abdal Anadolu Lisesi
 • Ekle
  Ekle
 • 2
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 91.3840
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Kumral Abdal Anadolu Lisesi Bilecik ili Bozüyük İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Kumral Abdal Anadolu Lisesi 2023-2024 eğitim öğretim yılı için 2023 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Kumral Abdal Anadolu Lisesi'ne 2022 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "91.3840".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2022
91.3840
2021
93.6124
2020
0.0000
Kumral Abdal Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Kumral Abdal Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Kumral Abdal Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Okulumuz eğitim öğretime Bozüyük Anadolu Öğretmen Lisesi olarak 1990 yılında Bozüyük Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfının binasında başlamıştır.

25 Kasım 1997 yılında Milli Eğitim Bakanlığının yaptırmış olduğu okulumuza ait pansiyon binasına taşınmıştır. 2001 yılına kadar bu bina hem eğitim öğretim hem de Pansiyon binası olarak kullanılmıştır.

2014 yılında Anadolu Öğretmen Liselerinin Anadolu Liselerine dönüştürülmesiyle, okulumuz Kumral Abdal Anadolu Lisesi olarak eğitim-öğretime devam etmektedir. Okulumuzda toplam 23 adet derslik mevcuttur.

Fizik, Kimya, Biyoloji, Bilgisayar Laboratuvarları, Öğretmenler Odası, Öğretmen Dinlenme Odası, Müzik Odası, Seminer ve Toplantı salonu vardır. Okulumuzda 4500 kitap kapasiteli bir kütüphane bulunmaktadır. Kütüphane aynı zamanda toplantı salonu olarak hizmet vermektedir. Okulumuzda ayrıca zenginleştirilmiş kütüphnane (Z Kütüphane) bulunmaktadır.

Kumral Abdal Anadolu Lisesi'nin üniversite başarı durumunlarını yıllara göre güncellemeya devam ediyoruz. Kumral Abdal Anadolu Lisesi'nin YKS başarı tablosu ile TYT başarı durumu hakkındaki bilgilere aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.
Yıllara Göre Kumral Abdal Anadolu Lisesi YKS Başarı Tablosu

Kumral Abdal Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Kumral Abdal Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri
Kumral Abdal Anadolu Lisesi
Kumral Abdal Anadolu Lisesi
 • Bilecik
  İl
 • Bozüyük
  İlçe
Kumral Abdal Anadolu Lisesi
Kumral Abdal Anadolu Lisesi
 • Bilecik
  İl
 • Bozüyük
  İlçe
Kumral Abdal Anadolu Lisesi
Kumral Abdal Anadolu Lisesi
 • Bilecik
  İl
 • Bozüyük
  İlçe

Adres: 4 Eylül Mah. Yunus Nadi Cad. No3 Bozüyük / BİLECİK

Tel: 2283140042

Fax: 2283140044

web: https://bozuyukkumralabdal.meb.k12.tr

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Kumral Abdal Anadolu Lisesi ile ilgili 2 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[öğrenci ]

arkadaşın yorumunu okuduğumda hiç bişi anlamadım okul gelecek vaad etmez zaten sen vaad edersin. İdare ve öğretmen olarak harika bi okul sonuna kadar tavsiye ediyorum ve kesinlikle eski şehirde EAL den sonra en iyi okullardan biri

2018-01-10 18:15
 
0
 
0
[ayıboğan]

okul gezisinde gitmiştik hiç beğenmedim.gelecek vaad etmeyen bir okul

2017-07-19 13:10
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 1

Bozüyük Borsa İstanbul Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Şehit Kemal Ay Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 7

Bilecik 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Hilmi Duralioğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Osmaneli 75.yıl Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Sorular Cevaplar
Kumral Abdal Anadolu Lisesi kaç puan 2023 91.3840
Kumral Abdal Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Kumral Abdal Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Kumral Abdal Anadolu Lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
Kumral Abdal Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Kumral Abdal Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Kumral Abdal Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Kumral Abdal Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (https://bozuyukkumralabdal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Kumral Abdal Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Kumral Abdal Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Kumral Abdal Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Kumral Abdal Anadolu Lisesi taban puanı 2023

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız