Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Merkezi Sınav
04145119472
04145119472
Adres Bahçelievler Mahallesi Stadyum Caddesi TMO Yanı No 30 Viranşehir
MEB logo Şanlıurfa / Viranşehir
Viranşehir Fen Lisesi

http://viransehirfenlisesi.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Tercih Kodu 23777
Kontenjan Sayısı 120
Taban Puanı 321.4829
Yüzdelik Dilimi 15.03
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Kız/Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Viranşehir Fen Lisesi Şanlıurfa ili Viranşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Viranşehir Fen Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Viranşehir Fen Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor. Aşağıdaki tabloda Viranşehir Fen Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Viranşehir Fen Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Viranşehir Fen Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Viranşehir Fen Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Viranşehir Fen Lisesi Taban Puanı 321.4829 15.0300
2017 Viranşehir Fen Lisesi Taban Puanı 462.0991 12.3200
2016 Viranşehir Fen Lisesi Taban Puanı
429.5575 13.3100

Viranşehir Fen Lisesi 2011-2012 Eğitim öğretim yılında İlçemizin Anadolu Lisesinin 4. katında eğitim öğretime başlamıştır. Şu anda okulumuz Bahçelievler Mah. Stat Cad. üzerinde bulunan kendi binasında eğitim öğretime devam etmektedir.

 • Öğretmen Sayısı : 25
 • Rehber Öğretmen Sayısı : 1
 • Öğrenci Sayısı : 423
 • Öğretim Şekli : NORMAL- TAM GÜN
 • Ders Başlama ve Bitiş Saati : DERS BAŞLAMA SAATİ: 08:00 DERS BİTİŞ SAATİ : 15:20
 • Derslik Sayısı : 24
 • Fen Laboratuarı Sayısı : 2
 • BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı : 1
 • Yabancı Dil : İNGİLİZCE
 • İnternet Bağlantısı : ADSL (8 Mbit)
 • Yemekhane : 1
 • Kütüphane : 1
 • Kantin : 1
 • Bahçe : 1
 • Pansiyon Bilgisi :Okulumuza bağlı 200 kapasiteli pansiyon bulunmaktadır.Pansiyonumuzda odalar 4´er kişiliktir. Pansiyonumuzda 8 çeşit açık büfe sabah kahvaltısı, 4 çeşit öğle yemeği, 4 çeşit akşam yemeği ve 2 çeşit ara öğün sunulmaktadır.
 • Isınma Şekli : KALORİFER-KÖMÜRLE
 • İl ve İlçe Merkezine Uzaklık : Okulumuz Viranşehir ilçe merkezinde olup, Şanlıurfa il merkezine 90 km uzaklıktadır.
 • Yerleşim Yeri Bilgisi : Bahçelievler Mah. Stat cad. TMO yanı No:30 Viranşehir/
 • Okulun TYT/AYT Başarı Durumu : 2014-2015 Eğitim-Öğretim döneminde okulumuz ilk mezunlarını vermiş olup, LYS yerleştirme başarı oranı %57´dir. Mezun olan 42 öğrencimizden 24´ü çeşitli üniversitelere yerleşmiştir. İlk mezunlarımıza ilişkin bu başarı ilerleyen yıllarda artarak devam etmektedir.
 • YKS'de Öğrenci Yerleştirme Yüzdesi : 2014-2015 Eğitim-Öğretim döneminde okulumuz ilk mezunlarını vermiş olup, LYS yerleştirme başarı oranı %57´dir. Mezun olan 42 öğrencimizden 24´ü çeşitli üniversitelere yerleşmiştir. İlk mezunlarımıza ilişkin bu başarı ilerleyen yıllarda artarak devam etmektedir.
Viranşehir Fen Lisesi Viranşehir Fen Lisesi Viranşehir Fen Lisesi Viranşehir Fen Lisesi Viranşehir Fen Lisesi Viranşehir Fen Lisesi Viranşehir Fen Lisesi Viranşehir Fen Lisesi Viranşehir Fen Lisesi Viranşehir Fen Lisesi Viranşehir Fen Lisesi Viranşehir Fen Lisesi

Viranşehir Fen Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Viranşehir Fen Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Viranşehir Fen Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Viranşehir Fen Lisesi'nin başarılarını, Viranşehir Fen Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 04145119472
Okulun Faxı: 04145119472
Okulun Adresi: Bahçelievler Mahallesi Stadyum Caddesi TMO Yanı No 30 Viranşehir

Bu okula 22 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: Şanlıurfa Viranşehir Fen Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Viranşehir Fen Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Viranşehir Fen Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Viranşehir Fen Lisesi taban puanı 2019 , Viranşehir Fen Lisesi yüzdelik dilimi, Viranşehir Fen Lisesi yorumları, Viranşehir Fen Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Viranşehir Fen Lisesi nerede?, Viranşehir Fen Lisesi üniversite başarısı, Viranşehir Fen Lisesi formaları, Viranşehir Fen Lisesi adresi, Viranşehir Fen Lisesi başarıları, Viranşehir Fen Lisesi Şanlıurfa, Viranşehir Viranşehir Fen Lisesi

google+ google+ google+