İrfanlı Anadolu Lisesi

Amasya / Merzifon

İrfanlı Anadolu Lisesi
 • İrfanlı Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 15
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İl Amasya
İlçe Merzifon
Başarı Puanı (OBP) 93.8374
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız/Erkek
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

İrfanlı Anadolu Lisesi Amasya ili Merzifon İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

İrfanlı Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

İrfanlı Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. İrfanlı Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Vizyon Her yönden nitelikli, sosyal, kültürel ve bilimsel altyapı ve donanıma sahip,en az bir yabancı dili çok iyi bilen, aldığı eğitimi yaşantısında uygulayabilen, değişime ve gelişime açık, öğrenmeyi temel ihtiyaç kabul eden, değerlerini yaşayan ve yaşatan, sorumluluk sahibi, adaletli, ahlaklı, hoşgörülü ve kişisel disiplin ilkelerine bağlı, kendine güvenen, kendini sorgulayan, araştırmacı, çağdaş, demokratik ve laik bireyler yetiştiren örnek bir eğitim kurumu olmak başarı

Misyon Türk Milli Eğitiminin amaçları doğrultusunda, Atatürk ilke ve inkılâplarına bağlı, milli, manevi, ahlaki, kültürel ve bilimsel değerleri benimseyen, koruyan, geliştiren, aklı pozitif bilimlerle, gönlü insan sevgisi ile dolu, ailesini ve vatanını seven, iyi bir insan olmanın yanında çağdaş insanlık seviyesine ulaşmaya çalışan, bütün insanlığa sevgi, kardeşlik ve hoşgörü duyguları besleyen bir gençlik yetiştirmek gayesi ile 2010-2011 eğitim-öğretim yılında açılan Merzifon Anadolu Öğretmen Lisesi, öğrencilerinin başarıları ile gurur duyacaktır. Standart kalıpların dışına çıkarak sorgulayıcı, keşfedici ve özgür düşünebilen geleceğin insanları bu kurumlarda eğitim ve öğretim görmektedirler. Çünkü biz kendine güvenen ve kendini yenileyenlerin geleceğe sahip olacağına inanıyoruz

 • Öğretmen :39
 • Öğrenci :485
 • Derslik :19
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :3
 • Konferans Salonu :1
 • Atölye-İşlik :1
 • Öğretim Şekli :NORMAL
 • Yemekhane :1
 • Saatler BAŞLAMA: 08:10 BİTİŞ: 16:25
 • Ulaşım 4 ve 9 nolu dolmuşlar okulumuz güzergahından geçmektedir.
2016 Yılı Üniversite Başarı Durumunu İncele

İrfanlı Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız İrfanlı Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Harmanlar Mah. Şehit Adnan Kırımlı Sok. No 10 MERZİFON/AMASYA

Tel: 358 513 99 00

Fax: 358 505 00 14

web: http://irfanlianadolulisesi.meb.k12.tr

İrfanlı Anadolu Lisesi ile ilgili 15 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 15

İrfanlı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 4

Merzifon Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Alptekin Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Suluova Şehit Metehan Atmaca Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Amasya Gümüşhacıköy Hasan Coci Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Merzifon Abide Hatun Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde İrfanlı Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan İrfanlı Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://irfanlianadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda İrfanlı Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. İrfanlı Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, İrfanlı Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. İrfanlı Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız