İrfanlı Anadolu Lisesi

Amasya / Merzifon

İrfanlı Anadolu Lisesi
 • İrfanlı Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 22
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Amasya
İlçesi Merzifon
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız/Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

İrfanlı Anadolu Lisesi Amasya ili Merzifon İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

İrfanlı Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

İrfanlı Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "93.9718". İrfanlı Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
İrfanlı Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
Vizyon Her yönden nitelikli, sosyal, kültürel ve bilimsel altyapı ve donanıma sahip,en az bir yabancı dili çok iyi bilen, aldığı eğitimi yaşantısında uygulayabilen, değişime ve gelişime açık, öğrenmeyi temel ihtiyaç kabul eden, değerlerini yaşayan ve yaşatan, sorumluluk sahibi, adaletli, ahlaklı, hoşgörülü ve kişisel disiplin ilkelerine bağlı, kendine güvenen, kendini sorgulayan, araştırmacı, çağdaş, demokratik ve laik bireyler yetiştiren örnek bir eğitim kurumu olmak başarı

Misyon Türk Milli Eğitiminin amaçları doğrultusunda, Atatürk ilke ve inkılâplarına bağlı, milli, manevi, ahlaki, kültürel ve bilimsel değerleri benimseyen, koruyan, geliştiren, aklı pozitif bilimlerle, gönlü insan sevgisi ile dolu, ailesini ve vatanını seven, iyi bir insan olmanın yanında çağdaş insanlık seviyesine ulaşmaya çalışan, bütün insanlığa sevgi, kardeşlik ve hoşgörü duyguları besleyen bir gençlik yetiştirmek gayesi ile 2010-2011 eğitim-öğretim yılında açılan Merzifon Anadolu Öğretmen Lisesi, öğrencilerinin başarıları ile gurur duyacaktır. Standart kalıpların dışına çıkarak sorgulayıcı, keşfedici ve özgür düşünebilen geleceğin insanları bu kurumlarda eğitim ve öğretim görmektedirler. Çünkü biz kendine güvenen ve kendini yenileyenlerin geleceğe sahip olacağına inanıyoruz

 • Öğretmen :39
 • Öğrenci :485
 • Derslik :19
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :3
 • Konferans Salonu :1
 • Atölye-İşlik :1
 • Öğretim Şekli :NORMAL
 • Yemekhane :1
 • Saatler BAŞLAMA: 08:10 BİTİŞ: 16:25
 • Ulaşım 4 ve 9 nolu dolmuşlar okulumuz güzergahından geçmektedir.
2016 Yılı Üniversite Başarı Durumunu İncele

İrfanlı Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız İrfanlı Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Harmanlar Mah. Şehit Adnan Kırımlı Sok. No 10 MERZİFON/AMASYA

Tel: 358 513 99 00

Fax: 358 505 00 14

web: http://irfanlianadolulisesi.meb.k12.tr

İrfanlı Anadolu Lisesi ile ilgili 22 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[milaaa]

Yurtları nasıl fiyatlari vs.akilli telefon yasak mı yurtta

2021-07-17 20:54
[Sareeee]

İrfanlıya gelmek için hem Merzifon´da oturmanız hem diploma puanınızın 96 veya 9u olması lazım

2021-06-30 18:43
[Sareeee]

İrfanlıya gelmek için hem Merzifon´da oturmanız hem diploma puanınızın 96 veya 9u olması lazım

2021-06-30 18:42
[Berkay ]

Ben Gümüşhacıköy´den buraya gelmek istiyorum OBP puanım 96,1111 gidebilir miyim?

2021-06-30 11:10
[umut arayan bırı]

ben vezırkopruden gelmeyı dusunuyorum ve puanım 94.pansıyonu fln nasıl acaba bılgı verebılırmısınız......

2021-06-17 11:57
[21´ lgs öğrencisi]

Arkadaşlar benim OBP puanım 90,197033333333 acaba Merzifon İrfanlı Anadolu Lisesi´ne girebilir miyim, lütfen cevaplar mısınız?

2021-06-14 14:16
[fatih]

irfanlı anadolu lisesi 2021 taban puanı belli mi?

2021-05-10 11:44
[Çaylak]

Benim ortalamam 6.sınıf 93.3627
7.sınıf 92.8635
8.sınıf 100 ama sınava giricez sizce gelebilir miyim?

2021-03-14 15:18
BENZER OKULLAR
Yorum 22

İrfanlı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

Alptekin Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 5

Merzifon Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

12 Haziran Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Suluova Şehit Metehan Atmaca Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Merzifon Abide Hatun Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde İrfanlı Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan İrfanlı Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://irfanlianadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda İrfanlı Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. İrfanlı Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, İrfanlı Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. İrfanlı Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız