İrfanlı Anadolu Lisesi

Amasya / Merzifon

İrfanlı Anadolu Lisesi
 • İrfanlı Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 22
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 93.9718
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız/Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

İrfanlı Anadolu Lisesi Amasya ili Merzifon İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

İrfanlı Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) İrfanlı Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "93.9718".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2021
93.9718
2020
93.8374
İrfanlı Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

İrfanlı Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. İrfanlı Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Okulumuz 28 / 06 / 2010 Tarihinde Merzifon İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün 320/4840 sayılı yazısı ile resmen açılmış,2010-2011 Eğitim-Öğretim yılında toplam üç şubeyle toplam 90 öğrenci alarak Anadolu Öğretmen Lisesi olarak eğitim-öğretim başlamıştır. 2014-2015 ( 02/07/2014) öğretim yılından itibaren ?İrfanlı Anadolu Lisesi ?olarak eğitim-öğretime devam edilmiştir.

2018-2019 Eğitim ?Öğretim yılından itibaren adrese dayalı yerel yerleştirilmeyle kayıt alan okullar arasındadır.

Okulumuzun toplam yerleşke yüzölçümü 8.870.83.metrekaredir. Yerleşkemizde bir adet ana hizmet binası ve pansiyon binası olmak üzere iki blok, bir basketbol sahası/tenis kortu, bir voleybol sahası, otopark ve yeşil alanlar bulunmaktadır.

Okul binamızın yerleştiği alan 1000 metrekare olup, bodrum katı ile birlikte 5 kattan oluşmaktadır. Binada 18 derslik,1biyoloji/kimya Laboratuvarı fizik Laboratuvarı, 1 müzik dersliği,1 konferans salonu, Bodrum katta küçük bir spor salonu, Z Kütüphane bulunmaktadır.

Okulumuzda eğitim öğretim faaliyetleri özveri ile yapılmaktadır. Bunun yanı sıra öğrencilerimizi çok yönlü yetiştirmek adına sosyal kültürel, sportif, sanatsal faaliyetlere de önem verilmektedir. Birçok alanda düzenlenen yarışma ve programlara öğrencilerimizin katılımı sağlanmaktadır. Öğrencilerimiz sportif ve kültürel yarışmalarda, bireysel ve takımlar halinde başarılar elde etmişlerdir.

Okulumuzdan mezun olan öğrencilerimizin büyük bir kısmı mezun olduğu yıl bir lisans programına yerleşerek eğitimine devam etmektedir.

Okulumuzun pansiyonunun olması, çevre ilçe ve köylerden gelen öğrenciler için sıcak bir yuva oluşturmakta, öğrencilerimiz için kendi başlarına ayakta kalmalarına yardımcı olacak bir basamak oluşturmaktadır. Sosyal kulüpler aktif olarak çalıştırılmakta, faaliyetlerde öğrencilere karar verme ve uygulama olanağı tanınmaktadır.

Rehberlik servisi aktif olarak çalıştırılmakta, öğrencilerin davranış değişiklikleri ve gelişim süreçleri yakından izlenmektedir. Gereken rehberlik çalışmaları bireysel ve toplu halde uygulanmaktadır.

Okulumuzun revirinin ve hemşiresinin bulunması sayesinde öğrencilerimizin sağlık durumları ve gelişimleri yakından takip edilmektedir.

İrfanlı Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız İrfanlı Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri
İrfanlı Anadolu Lisesi
İrfanlı Anadolu Lisesi
 • Amasya
  İl
 • Merzifon
  İlçe
İrfanlı Anadolu Lisesi
İrfanlı Anadolu Lisesi
 • Amasya
  İl
 • Merzifon
  İlçe
İrfanlı Anadolu Lisesi
İrfanlı Anadolu Lisesi
 • Amasya
  İl
 • Merzifon
  İlçe

Adres: Harmanlar Mah. Şehit Adnan Kırımlı Sok. No 10 MERZİFON/AMASYA

Tel: 358 513 99 00

Fax: 358 505 00 14

web: http://irfanlianadolulisesi.meb.k12.tr

İrfanlı Anadolu Lisesi ile ilgili 22 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[milaaa]

Yurtları nasıl fiyatlari vs.akilli telefon yasak mı yurtta

2021-07-17 20:54
 
0
 
0
[Sareeee]

İrfanlıya gelmek için hem Merzifon´da oturmanız hem diploma puanınızın 96 veya 9u olması lazım

2021-06-30 18:43
 
0
 
0
[Sareeee]

İrfanlıya gelmek için hem Merzifon´da oturmanız hem diploma puanınızın 96 veya 9u olması lazım

2021-06-30 18:42
 
0
 
0
[Berkay ]

Ben Gümüşhacıköy´den buraya gelmek istiyorum OBP puanım 96,1111 gidebilir miyim?

2021-06-30 11:10
 
0
 
0
Reklam
[umut arayan bırı]

ben vezırkopruden gelmeyı dusunuyorum ve puanım 94.pansıyonu fln nasıl acaba bılgı verebılırmısınız......

2021-06-17 11:57
 
0
 
0
[21´ lgs öğrencisi]

Arkadaşlar benim OBP puanım 90,197033333333 acaba Merzifon İrfanlı Anadolu Lisesi´ne girebilir miyim, lütfen cevaplar mısınız?

2021-06-14 14:16
 
0
 
0
[fatih]

irfanlı anadolu lisesi 2021 taban puanı belli mi?

2021-05-10 11:44
 
0
 
0
[Çaylak]

Benim ortalamam 6.sınıf 93.3627
7.sınıf 92.8635
8.sınıf 100 ama sınava giricez sizce gelebilir miyim?

2021-03-14 15:18
 
0
 
0
[bırısı]

ırfanlıya gelebılmek ıcın puanımızın kac olması gerekıyor

2020-12-30 16:03
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 22

İrfanlı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 4

Alptekin Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 6

Merzifon Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

12 Haziran Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Suluova Şehit Metehan Atmaca Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

Amasya Sabuncuoğlu Şerefeddin Mesleki Ve Teknik Anadolu Lises Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde İrfanlı Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan İrfanlı Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://irfanlianadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda İrfanlı Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. İrfanlı Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, İrfanlı Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. İrfanlı Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız