Dinar Yavuz Sultan Selim Anadolu Lisesi

Afyonkarahisar / Dinar

Dinar Yavuz Sultan Selim Anadolu Lisesi
 • Ekle
  Ekle
 • 0
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 92.6791
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Dinar Yavuz Sultan Selim Anadolu Lisesi Afyonkarahisar ili Dinar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Dinar Yavuz Sultan Selim Anadolu Lisesi 2023-2024 eğitim öğretim yılı için 2023 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Dinar Yavuz Sultan Selim Anadolu Lisesi'ne 2022 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "92.6791".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2022
92.6791
2021
91.8619
2020
88.9069
Dinar Yavuz Sultan Selim Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Dinar Yavuz Sultan Selim Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Dinar Yavuz Sultan Selim Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Okulumuz Dinar Anadolu Öğretmen Lisesi iken,isim değişikliği ile Yavuz Sultan Selim Anadolu Lisesi olarak eğitim öğretime devam etmektedir.

Dinar Yavuz Sultan Selim Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Dinar Yavuz Sultan Selim Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Fatih Mahallesi 1.TOKİ Sokak No2/1 İç Kapı No1/A Dinar / AFYONKARAHİSAR

Tel: 2723531888

Fax: 02723532444

web: http://dinaryavuzsultanselim.meb.k12.tr

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
İlk yorumu siz yapın !
BENZER OKULLAR
Yorum 0

Afyonkarahisar Anafartalar Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Metin-Zülbiye Sarı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Bolvadin Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Sandıklı Yunus Emre Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Bolvadin Şehit Abdülkadir Kocatürk Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Sorular Cevaplar
Dinar Yavuz Sultan Selim Anadolu Lisesi kaç puan 2023 92.6791
Dinar Yavuz Sultan Selim Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Dinar Yavuz Sultan Selim Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Dinar Yavuz Sultan Selim Anadolu Lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
Dinar Yavuz Sultan Selim Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Dinar Yavuz Sultan Selim Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Dinar Yavuz Sultan Selim Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Dinar Yavuz Sultan Selim Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://dinaryavuzsultanselim.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Dinar Yavuz Sultan Selim Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Dinar Yavuz Sultan Selim Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Dinar Yavuz Sultan Selim Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Dinar Yavuz Sultan Selim Anadolu Lisesi taban puanı 2023

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız