Mustafa Hüsnü Gemici Anadolu Lisesi

Afyonkarahisar / Bolvadin

Mustafa Hüsnü Gemici Anadolu Lisesi
 • Ekle
  Ekle
 • 0
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 86.7611
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız/Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Mustafa Hüsnü Gemici Anadolu Lisesi Afyonkarahisar ili Bolvadin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Mustafa Hüsnü Gemici Anadolu Lisesi 2023-2024 eğitim öğretim yılı için 2023 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Mustafa Hüsnü Gemici Anadolu Lisesi'ne 2022 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "86.7611".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2022
86.7611
2021
86.9174
2020
86.7893
Mustafa Hüsnü Gemici Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Mustafa Hüsnü Gemici Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Mustafa Hüsnü Gemici Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Öğrencilerimizin büyük bir kısmı Bolvadin dışından gelmektedir. Çevre ilçe ve kasabalardan servislerle gelinmekte, diğer yerlerden gelen kız ve erkek öğrencilerimiz özel yurt ve pansiyonlar kiralık evlerde aileleri ile birlikte kalmaktadır.

Okul binamızda; 3 katta olmak üzere 11 dershane, 2 laboratuvar, 1 BT sınıfı, 1 spor odası, 1 depo-arşiv ve 3 idare odası mevcuttur.

Okulumuza İlköğretim Okulu 8. Sınıfta Şube Öğretmenler Kurulu Kararı ile geçmemiş ve Öğretmenler Kurulu tarafından hakkında "Öğretmen Olabilir" kararı alınmış öğrencilerden merkezi sistem sınavla yerleştirilen öğrenciler alınmaktadır. 2012-2013 öğretim yılında 2 şube toplam 58 öğrenci yerleştirilmiştir.

Okulumuz ilk defa 2000-2001 öğretim yılında mezun vermiş bulunmaktadır. Okulumuz 2010 Yılı itibariyle 11.mezununu vermiş olup, mezun öğrencilerin üniversiteye yerleşme oranı %95'tir. Mezun öğrencilerimizin bir kısmı 4-5 yıl sonra yurt hizmetine öğretmen ve diğer meslekleri elde ederek katılacaklardır. İlk ve ikinci mezunlarımızın büyük bir kısmı okullarını bitirerek başta ilçemizde olmak üzere görev yapmaktadırlar. Halen okulumuzda 237 öğrenci öğretimine devam etmektedir

 1. 2016 Yılı Başarı Durumunu İncele
 2. Okul İle İlgili Tanıtım Sunusunu İncele
Okulumuz ilk olarak 1997 yılında eğitim-öğretime başlamıştır.2014-2015 Eğitim-öğretim yılı itibariyle okulumuz bünyesinde 14 derslik, 1 Müdür odası, 1 Müdür Yardımcısı Odası 1 Öğretmenler odası 1 Memur, 1 Hizmetli Odası, 1 Rehberlik Servis Odası, 1 Bilişim Salonu, 1 Görsel Sanatlar Dersliği mevcuttur.

2015-2016 Eğitim-öğretim yılında 255 öğrenci, 1 Müdür, 1 Müdür Başyardımcısı, 2 Müdür Yardımcısı 3 Türk Dili ve Edebiyatı,3 Matematik,1 Tarih, 1 Fizik,1 Kimya,1 Felsefe,1 Görsel Sanatlar, 2 Hizmetli, 1 V.H.K.İ personeli ile eğitim-öğretime devam etmektedir.

Vizyon Akademik, sosyal, kültürel ve sportif başarıları her kesim tarafından kabul edilmiş, ilçemizde tercih edilen bir okul olmaktır.

Misyon Sürekli kendini geliştiren yeniliklere açık, öğretmen kadrosuyla, öğrenci merkezli eğitim veren, teknolojiyi kullanan, velilerin ihtiyaç duydukları her an okul idaresi ve öğretmenlerine ulaşıp rehberlik hizmetlerini alabildikleri, öğrencilerinin başarılarını ön planda tutup, kaliteden ödün vermeyen çağdaş bir eğitim kurumuyuz.

 • Öğretmen :18
 • Öğrenci :265
 • Derslik :10
 • BT Sınıfı :1
 • Misafirhane :1
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :1
 • Konferans Salonu :1
 • Atölye-İşlik :1
 • Öğretim Şekli :NORMAL
 • Yemekhane :1
 • Revir:1
 • Bahçe :1
 • Saatler BAŞLAMA 08:10 BİTİŞ:15:50
 • Yabancı Dil İNGİLİZCE-ALMANCA
 • Pansiyon Bilgileri KIZ-ERKEK 288 KAPASİTE
 • Servis Bilgisi VAR
 • İl/İlçe Merkezine Uzaklık1 KM.
 • Okulun YGS/LYS Başarı Durumu % 92
 • LYS'de Öğrenci Yerleştirme Yüzdesi ORTALAMA % 87

Mustafa Hüsnü Gemici Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Mustafa Hüsnü Gemici Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Gökçeyayla Mahallesi 03300 Bolvadin / Afyonkarahisar

Tel: 272 6126680

Fax: 272 6127362

web: http://bolvadinmhgal.meb.k12.tr

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
İlk yorumu siz yapın !
BENZER OKULLAR
Yorum 0

İşçehisar Baddal Aygün Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Mustafa Hüsnü Gemici Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Fatih Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Sandıklı Yunus Emre Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 9

Atatürk Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Sorular Cevaplar
Mustafa Hüsnü Gemici Anadolu Lisesi kaç puan 2023 86.7611
Mustafa Hüsnü Gemici Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Mustafa Hüsnü Gemici Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Mustafa Hüsnü Gemici Anadolu Lisesi Yatılı mı? Kız ve Erkek Pansiyonu Var.
Mustafa Hüsnü Gemici Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Mustafa Hüsnü Gemici Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Mustafa Hüsnü Gemici Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Mustafa Hüsnü Gemici Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://bolvadinmhgal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Mustafa Hüsnü Gemici Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Mustafa Hüsnü Gemici Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Mustafa Hüsnü Gemici Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Mustafa Hüsnü Gemici Anadolu Lisesi taban puanı 2023

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız