Esentepe Anadolu Lisesi

Adıyaman / Merkez

Esentepe Anadolu Lisesi
 • Esentepe Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 13
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İl Adıyaman
Başarı Puanı (OBP) 95.5928
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız/Erkek
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Esentepe Anadolu Lisesi Adıyaman ili Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Esentepe Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Esentepe Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Esentepe Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Adıyaman Anadolu Öğretmen Lisesi, ilk defa 1991 yılında Erdemir İlköğretim Okulu binasında bir sınıf (36 öğrenci) olarak açıldı. Aynı okulda Anadolu Lisesi ile birlikte 1995 yılına kadar eğitim-öğretim faaliyetini sürdürdü. 1996 yılında Karacaoğlan İlköğretim Okulu binasına taşındı. Aynı okul ile birlikte 3 yıl kaldı. 1998 de öğretim yılı başında, yer yokluğu ve ilköğretimdeki yeni düzenlemeler nedeniyle; yeni yapılan Ticaret Meslek Lisesi binasına taşındı. Aynı binada Ticaret Meslek Lisesi ile birlikte, binanın üçüncü ve dördüncü katlarında eğitim-öğretimini sürdürdü. Bu kadar okul değiştirdikten sonra nihayet okulumuz yeni binasına kavuştu. 2002-2003 eğitim-öğretim yılının ikinci yarısından sonra kendi binamıza taşındık ve kendi okul binamızda eğitim-öğretimimizi sürdürmekteyiz...

Değerlerimiz

 • Devletine, Milletine, Atatürk İlke ve İnkılâplarına bağlı bireyler yetiştiririz
 • Çağdaş, değişime açık bilinçli nesiller yetiştiririz
 • Sevgi, saygı ve hoşgörüyü içselleştiririz.
 • Hedefimiz öğrencilerimizin başarısını arttırmaktır
 • Kendimize ve birbirimize güveniriz
 • Okulumuzun imkanlarını ve tüm paydaşlarını eşit olarak kullandırmak.
 • Öğrencilerimize birey olarak saygı duyarız.
 • Öğrencilerimizin kişilik gelişimine olumlu katkı sağlarız.
 • Kendine güvenen kendi sorumluluğunu alabilen toplumsal duyarlılığa sahip nesiller yetiştirmek.
 • İlişkilerinde ve davranışlarında tutarlı, saygılı, güvenilir bireyler yetiştirmeyi amaçlarız
 • Üretim bilincini öncelikleyen bireyler yetiştirmek.
 • Kültürel değer ve zenginliklerini öğrenen ve bunlara sahip çıkan nesiller yetiştirmek.
 • İşbirliği, dayanışma ve paylaşmayla kültürünü öğrenen ve uygulayan bireyleri topluma kazandırmak.
 • Bütünsel başarıya odaklı, biz bilincine sahip ve empati kurabilen bireyler yetiştirmek.
 • Sürdürülebilir başarıya odaklı yapıyı korumak ve geliştirmek.
 • Kalite Politikamız Ülke çapında seçilmiş ve içlerinde bizi tercih eden öğrencilere en iyi orta öğretim düzeyi eğitim hizmeti sunan ve emsalleri ile rekabet içinde olan, sürdürülebilir başarı odaklı bir kurum olmak.

  VİZYON : Sürdürülebilir başarıyı arttırarak öğrenciler tarafından tercih edilen, öğrencilerin ve çalışanların beklentilerine cevap veren, Adıyaman ilinin en iyisi olmak.

  MİSYON : Alt eğitim kurumlarından seçilerek gelen öğrencilerimizi zihni, sosyal kültürel ve ahlaki niteliklerle yetiştirerek topluma faydalı, çevreye duyarlı, insan haklarına saygılı, çağımızın gerektirdiği bilgilerle donatarak seçkin bir üst kuruma yetenekler kazandırmak.

  BAŞARILAR :

  Esentepe Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Esentepe Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

  Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

  Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

  Adres: Esentepe Mah. 3203 Sok. Esentepe Anadolu Lisesi Sitesi E Blok No 2A İç Kapı No A

  Tel: 0416 2167167

  Fax: 0416 2162864

  web: http://adiyamanesentepeanadolu.meb.k12.tr

  Esentepe Anadolu Lisesi ile ilgili 13 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
  • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
  • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
  • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
  • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
  • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
  BENZER OKULLAR
  Yorum 13

  Esentepe Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

  Yorum 3

  Bilgi Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

  Yorum 3

  Adıyaman Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

  Yorum 3

  Besni Mustafa Erdemoğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

  Yorum 3

  Fatih Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

  Yorum 1

  Kahta Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

  Bir İnceleme Bırak!

  • Bu okulda mı okuyorsunuz?
  • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
  • Bu okulun velisi misinz?
  • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

  O halde Esentepe Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

  Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Esentepe Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://adiyamanesentepeanadolu.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

  İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Esentepe Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Esentepe Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Esentepe Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Esentepe Anadolu Lisesi taban puanı 2021

  Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız