Mehmet Akif İnan Anadolu Lisesi

Adana / Yüreğir

Mehmet Akif İnan Anadolu Lisesi
 • Ekle
  Ekle
 • 12
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 82.7543
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Mehmet Akif İnan Anadolu Lisesi Adana ili Yüreğir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Mehmet Akif İnan Anadolu Lisesi 2023-2024 eğitim öğretim yılı için 2023 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Mehmet Akif İnan Anadolu Lisesi'ne 2022 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "82.7543".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2022
82.7543
2021
82.9998
2020
72.8201
Mehmet Akif İnan Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Mehmet Akif İnan Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Mehmet Akif İnan Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Adananın merkez ilçelerinden Yüreğirin ismiyle anılan tek lise olan Yüreğir Lisesi, bulunduğu semtte elindeki imkanların da üstünde bir gayretle çalışarak Adanada eşdeğer diğer orta öğretim kurumlarıyla yarışarak , kaliteli , seçkin eğitim ve öğretim kadrosuyla akademik başarısını olduğu yerlerden daha da yükseklere çıkarmak ve böylece herkesin ulaşmak istediği bir yıldız olmak olarak belirliyor misyonunu.

Okulumuz 3 katlı olup toplam 18 derslik , müdür,müdür yardımcısı odaları,spor odası,fen laboratuarı,bilgisayar laboratuarı,kütüphane olmak üzere 800 m2 kapalı 4000 m2 bahçesi,spor alanları ve geniş rahat,ferah bir kantin alanı ile eğitim öğretime devam etmektedir.

İlk mezunlarını 2009 yılında 154 öğrenci ile verdik.Sınava giren 153 öğrenciden 45 öğrenci bir yüksek öğretim programına yerleştirildi.Başarı oranı % 29,4tür.34 öğrenci lisans programına yerleştirildi.

İlk mezunlarımızla başarıyı yakalayan Mehmet Akif İnan Anadolu Lisesi her yıl başarısını katlayarak yoluna devam etmektedir.Nitekim okulumuz ÖSS başarısı ile düz liseler arasında Yüreğir birincisi olmuştur.2010 yılında 227 öğrencimiz sınava girdi.227 öğrenciden 89u yüksek öğretim programına yerleştirildi.Başarı oranımız % 39.2dir.45 öğrencimiz lisans programına yerleştirildi.Geçirilen teftiş döneminde de okulumuzun bu başarısı teftiş heyeti tarafından da takdir edilmiştir.Hedefimiz % 40larda olan başarı oranını en kısa zamanda %50 nin üzerine çıkmaktır.

Mehmet Akif İnan Anadolu Lisesi 9 Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni,8 Matematik Öğretmeni,3 Tarih Öğretmeni,4 Biyoloji Öğretmeni ,3 İngilizce Öğretmeni , 3 Coğrafya Öğretmeni , 2 Fizik Öğretmeni , 2 Kimya Öğretmeni , 2 Felsefe Grubu Öğretmeni, 1 Beden Eğitimi Öğretmeni,1 Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni,1 Görsel Sanatlar Öğretmeni ,1 Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmen bulunmaktadır.
 • Öğretmen :37
 • Öğrenci :535
 • Derslik :18
 • BT Sınıfı :1
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :1
 • Saatler 07:00-17:00
 • Ulaşım Belediye otobüslerinin 111 ve 112 numaraları. Mavi canların sepici-balcalı, meslek lisesi-ptt, kiremithane-ptt, serinevler-ptt, kiremithane dolmuşlarının meslek lisesi-ptt, kiremithane-ptt, serinevler-ptt araçları okul güzergahından geçmektedir.

Vizyon Bulunduğu semtte eşdeğer kurumlarla yarışacak, kaliteli, seçkin ve akademik başarısı yüksek herkesin ulaşmak istediği bir yıldız olmak...

Misyon Atatürk ilke ve inkılâplarına bağlı kalarak, Milli Eğitim mevzuatına ve politikalarına sahip çıkan, çağın gereklerine uygun, kaliteli, yapıcı, girişimci, ekip ruhu içerisinde, öğrenci-öğretmen ve velinin memnun kaldığı sevilen bir kurum ortamını sağlamak ülkesine, milletine cumhuriyetine faydalı gençlik yetiştirmek için varız.

Mehmet Akif İnan Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Mehmet Akif İnan Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: PTT Evleri Mah. 3629 Sk. No.3 Yüreğir/ADANA 01240

Tel: 0 322 329 12 76

Fax: 0 322 329 56 45

web: http://mehmetakifinanal.meb.k12.tr

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Mehmet Akif İnan Anadolu Lisesi ile ilgili 12 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[Yığıt]

Okul nasıl ogretmenlerı ve ogrencileri?

2022-07-01 17:26
 
0
 
0
[Faik erol]

Öbp benim 82.6691 okul ise 82.9998 ile alıyor ben tercih yapsam çikarmı

2022-07-01 10:46
 
0
 
0
[Onur toprak]

Bu okulda hangi bölümler var araştırdım bulamadım da

2022-05-17 15:40
 
0
 
0
[Öğrenci]

OBP puan kaç?

2022-01-21 09:58
 
0
 
0
Reklam
[Rumuz]

sağlık lisesi mi ve okul taşıtı var mı servis

2021-07-04 18:44
 
0
 
0
[Narin]

Bu okulda pansiyon var mı acaba

2021-05-31 15:01
 
0
 
0
[Hamide]

Çocuk gelism bölümü var mı

2019-09-08 14:15
 
0
 
0
[Said]

Bu okulda hangi bölümler var? Okul hakkında ki yazılarda yazmıyor yardımcı olabilir misiniz ?

2019-06-25 23:18
 
0
 
0
[Mert]

Eh işte

2017-09-29 22:48
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 26

Mithat Topal Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 9

Şehit Eren Yücel Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Şehit Ayhan Güngör Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 4

Anafartalar Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Şehit Fatih Yeniay Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Sorular Cevaplar
Mehmet Akif İnan Anadolu Lisesi kaç puan 2023 82.7543
Mehmet Akif İnan Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Mehmet Akif İnan Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Mehmet Akif İnan Anadolu Lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
Mehmet Akif İnan Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Mehmet Akif İnan Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Mehmet Akif İnan Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Mehmet Akif İnan Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://mehmetakifinanal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Mehmet Akif İnan Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Mehmet Akif İnan Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Mehmet Akif İnan Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Mehmet Akif İnan Anadolu Lisesi taban puanı 2023

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız