Kozan Yusuf Baysal Anadolu Lisesi

Adana / Kozan
Kozan Yusuf Baysal Anadolu Lisesi
 • Kozan Yusuf Baysal Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 2
  Yorum

TANITIM KARTI

Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Başarı Puanı (OBP) 78.5575
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?

Kozan Yusuf Baysal Anadolu Lisesi Adana ili Kozan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Kozan Yusuf Baysal Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Kozan Yusuf Baysal Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Kozan Yusuf Baysal Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.

Daha fazla bilgi için sık sorulan sorular sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Kozan Yusuf Baysal Anadolu Lisesi 1989 yılında ilçemizin ilk anadolu lisesi olarak kurulmuştur. Kozan 60.yıl İ.Ö.O. çatısı altında 2000 yılına kadar eğitim ve öğretimine devam etmiştir. 2000-2001 öğretim yılından itibaren ilçemiz İmam Hatip Lisesi Binasına taşınmıştır. Burada 2006-2007 öğretim yılı 2.dönemine kadar kalan okulumuz, ilçemizin hayırsever işadamı Sayın YUSUF BAYSALın yaptırdığı kendi binasına taşınarak YUSUF BAYSAL ANADOLU LİSESİ adıyla eğitimini sürdürmektedir.

VİZYON Yusuf Baysal Anadolu Lisesi Olarak Öğrencilerin Türk Milli Eğitiminin genel ve özel amaçları ve Milli Eğitim İlkelerine uygun olarak; Yöneticilerimiz, öğretmenlerimiz, ülkesine hizmet şuuruna sahip öğrencilerimiz, mezunlarımız ve velilerimiz ile birlikte amaç ve güç birliği yaparak ortaöğretim giriş sınavlarında en çok ve öncelikli tercih edilen, ülkemize duyarlı hoşgörülü, katılımcı milli ve manevi değerlere bağlı ve saygılı insanlara sadece insan olmalarından dolayı değer veren gençler yetiştiren, sosyal ve kültürel faaliyetlerle adından söz ettiren her yıl artan sayıyla Dünyanın ve Türkiyenin en iyi üniversitelerine öğrenci gönderen, gelişen teknolojiyi yakından izleyerek ve kültürümüzden gelen yöresel işlerin yaşatılmasını; iş ve hizmet sektörüne uygun üretken bireyler haline gelmesini sağlamak.

MİSYON Yusuf Baysal Anadolu Lisesi Olarak Misyonumuz Çağdaş yeniliklere açık, üretim çeşitlerini artıran üreten, ürettiklerini değerlendiren bireyler yetiştirmek.

BAŞARILAR

2014-2015 Eğitim Öğretim yılında Kozanda düzenlenen Liselerarası Basketbol Şampiyonasında Şampiyon Oldu.

Adres: Karacaoğlan Mahallesi Manolya Sokak No 19 Kozan/ADANA

Tel: 0322 515 0994

Fax: 0322 515 8344

web: http://yusufbaysalanadolulisesi.meb.k12.tr

Kozan Yusuf Baysal Anadolu Lisesi ile ilgili 2 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Benzer Okullar

Yorum 59
Piri Reis Anadolu Lisesi

Piri Reis Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 15
Abbas-Sıdıka Çalık Anadolu Lisesi

Abbas-Sıdıka Çalık Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 12
Mehmet Özöncel Anadolu Lisesi

Mehmet Özöncel Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 18
İsmail Kulak Anadolu Lisesi

İsmail Kulak Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 10
Ramazan Atıl Anadolu Lisesi

Ramazan Atıl Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 10
İlhan Atış Anadolu Lisesi

İlhan Atış Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Kozan Yusuf Baysal Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Bu sayfada yer alan Kozan Yusuf Baysal Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Kozan Yusuf Baysal Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.2021

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Kozan Yusuf Baysal Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Kozan Yusuf Baysal Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Kozan Yusuf Baysal Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Kozan Yusuf Baysal Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız