Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Merkezi Sınav
4143128070
4143128070
Adres Sancaktar Mah., 1063. Sok. No 133, Şanlıurfa
MEB logo Şanlıurfa / Merkez
TOBB Fen Lisesi

http://sanliurfatobbfen.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Kontenjan Sayısı 180
Taban Puanı 363.6198
Yüzdelik Dilimi Güncelleniyor...
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Kız/Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

TOBB Fen Lisesi Şanlıurfa ili Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. TOBB Fen Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. TOBB Fen Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor. Aşağıdaki tabloda TOBB Fen Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. TOBB Fen Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

TOBB Fen Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız TOBB Fen Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 TOBB Fen Lisesi Taban Puanı 363.6198 -
2017 TOBB Fen Lisesi Taban Puanı 482.9362 4.5800
2016 TOBB Fen Lisesi Taban Puanı
468.1609 4.7100

Şanlıurfa TOBB Fen Lisesi Pansiyonumuzda öğrencilere rehberlik etmek ve muhtelif ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla belletici öğretmenler görevlendirilmektedir.Pansiyonun güvenliğini sağlamak amacıyla pansiyon içinde ve dışında güvenlik kameraları mevcuttur. Gerek okulun güvenliği gerekse de pansiyonun güvenliği için 7/24 saat okulun ana girişinde güvenlik bulunmaktadır.Pansiyonda idari işlerden sorumlu 1 Müdür Yardımcısı görev yapmaktadır. Ayrıca 1 ambar memuru, 1 baş aşçı, 2 aşçı yardımcısı, 4 hizmetli görev yapmaktadır.

BAŞARILARÜlke geneli yapılan deneme sınavında okulumuz Lise 1´lerde 5. Lise 2´lerde 10. Lise 3´lerde 6. olmuştur.
 • Öğretmen : 30
 • Öğrenci : 432
 • Derslik : 16
 • BT Sınıfı : 1
 • Kütüphane : 1
 • Fen Labaratuarı: 3
 • Spor Salonu : 1
 • Öğretim Şekli : Tekli
 • Yemekhane : 1
 • Saatler : 08.00 - 15.35
 • Bağlantı : ADSL (1 Mbit)
 • Isınma : Doğal Gaz
 • Lojman : Okulumuz lojmanında idareci ve öğretmenlerimiz ikamet etmektedir. Ulaşım : Pansiyonda kalmayan öğrencilerimizin ulaşımını taşıma servisleri yapmaktadır.
 • Yerleşim Yeri : Şanlıurfa / Merkez
 • İl /İlçe Merkezine Uzaklık : Okulumuz şehir merkezinde olup Valilik binasına 1 km uzaklıktadır.
ZEYTİN DALI KAMPÜSÜ KARŞIYAKA MAMALLESİ FAHRETTİN PAŞA BULVARI 15/j . 55 ve 52 nolu belediye otobüsleri geçer

Okulumuz şehir merkezinde olup Valilik binasına 1 km uzaklıktadır.

Pansiyonda kalmayan öğrencilerimizin ulaşımını taşıma servisleri yapmaktadır. Şanlıurfa TOBB Fen Lisesi

TOBB Fen Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda TOBB Fen Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, TOBB Fen Lisesi'nin fiziki imkanlarını, TOBB Fen Lisesi'nin başarılarını, TOBB Fen Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 4143128070
Okulun Faxı: 4143128070
Okulun Adresi: Sancaktar Mah., 1063. Sok. No 133, Şanlıurfa

Bu okula 9 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: Şanlıurfa TOBB Fen Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve TOBB Fen Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve TOBB Fen Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

TOBB Fen Lisesi taban puanı 2019 , TOBB Fen Lisesi yüzdelik dilimi, TOBB Fen Lisesi yorumları, TOBB Fen Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, TOBB Fen Lisesi nerede?, TOBB Fen Lisesi üniversite başarısı, TOBB Fen Lisesi formaları, TOBB Fen Lisesi adresi, TOBB Fen Lisesi başarıları, TOBB Fen Lisesi Şanlıurfa, Merkez TOBB Fen Lisesi

google+ google+ google+