Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Merkezi Sınav
04146529459
04146529331
Adres Meydan Mah TOKİ yolu yokuşu
MEB logo Şanlıurfa / Birecik
Türkan Halit Aykılıç Fen Lisesi

http://thabirecikfenlisesi.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Kontenjan Sayısı 120
Taban Puanı 328.4896
Yüzdelik Dilimi Güncelleniyor...
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Kız/Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Türkan Halit Aykılıç Fen Lisesi Şanlıurfa ili Birecik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Türkan Halit Aykılıç Fen Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Türkan Halit Aykılıç Fen Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor. Aşağıdaki tabloda Türkan Halit Aykılıç Fen Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Türkan Halit Aykılıç Fen Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Türkan Halit Aykılıç Fen Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Türkan Halit Aykılıç Fen Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Türkan Halit Aykılıç Fen Lisesi Taban Puanı 328.4896 -
2017 Türkan Halit Aykılıç Fen Lisesi Taban Puanı 462.7464 12.0800
2016 Türkan Halit Aykılıç Fen Lisesi Taban Puanı
448.1902 9.0100

Türkan Halit Aykılıç Fen Lisesi 2010 yılında Eğitim Öğretime başlamıştır.2013/2014 Eğitim Öğretim yılında ilk mezunlarını verecektir.

 • Öğretmen : 27
 • Öğrenci : 385
 • Derslik : 16
 • Kütüphane : 1
 • Fen Labaratuarı: 1
 • Öğretim Şekli : TAM GÜN
 • Yemekhane : 1
 • Saatler : 08:00 16:00
 • Bağlantı : ADSL (4 Mbit)
 • Yabancı Dil :
 • Isınma : KALORİFER
 • Lojman : Sayısı:0
 • Ulaşım : MÜNİBÜS YADA ÖZEL OTO
 • Yerleşim Yeri : MERKEZDE
 • İl /İlçe Merkezine Uzaklık : MERKEZDE
Türkan Halit Aykılıç Fen Lisesi

Türkan Halit Aykılıç Fen Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Türkan Halit Aykılıç Fen Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Türkan Halit Aykılıç Fen Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Türkan Halit Aykılıç Fen Lisesi'nin başarılarını, Türkan Halit Aykılıç Fen Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 04146529459
Okulun Faxı: 04146529331
Okulun Adresi: Meydan Mah TOKİ yolu yokuşu

Bu okula 14 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: Şanlıurfa Türkan Halit Aykılıç Fen Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Türkan Halit Aykılıç Fen Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Türkan Halit Aykılıç Fen Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Türkan Halit Aykılıç Fen Lisesi taban puanı 2019 , Türkan Halit Aykılıç Fen Lisesi yüzdelik dilimi, Türkan Halit Aykılıç Fen Lisesi yorumları, Türkan Halit Aykılıç Fen Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Türkan Halit Aykılıç Fen Lisesi nerede?, Türkan Halit Aykılıç Fen Lisesi üniversite başarısı, Türkan Halit Aykılıç Fen Lisesi formaları, Türkan Halit Aykılıç Fen Lisesi adresi, Türkan Halit Aykılıç Fen Lisesi başarıları, Türkan Halit Aykılıç Fen Lisesi Şanlıurfa, Birecik Türkan Halit Aykılıç Fen Lisesi

google+ google+ google+