Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Merkezi Sınav
0 266 4120040
0 266 4120528
Adres Mahkeme Mahallesi Saip Hoca Bulvarı No. 28 Burhaniye
MEB logo Balıkesir / Burhaniye
Celal Toraman Anadolu Lisesi

http://ctal.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Tercih Kodu 25795
Kontenjan Sayısı 90
Taban Puanı 357.0399
Yüzdelik Dilimi 7.69
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Celal Toraman Anadolu Lisesi Balıkesir ili Burhaniye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Celal Toraman Anadolu Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Celal Toraman Anadolu Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor. Aşağıdaki tabloda Celal Toraman Anadolu Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Celal Toraman Anadolu Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Celal Toraman Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Celal Toraman Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Celal Toraman Anadolu Lisesi Taban Puanı 357.0399 7.6900
2017 Celal Toraman Anadolu Lisesi Taban Puanı 474.5565 7.7400
2016 Celal Toraman Anadolu Lisesi Taban Puanı
457.0939 5.6800

Okulun Tarihçesi:Okulumuz 1995-1996 Eğitim Öğretim yılında Hacı Mustafa Müdüroğlu İlköğretim Okulu binasında Anadolu Lisesi adıyla açılmıştır. 2004 yılı ağustos ayında hayırsever işadamı Celal TORAMAN tarafından yaptırılan ve CELAL TORAMAN ANADOLU LİSESİ adını alan okulumuz yeni binasına taşınmıştır.

2004-2005 Eğitim öğretim yılından itibaren Celal Toraman Anadolu Lisesi olarak kendi binasında 1 müdür , 1 müdür yardımcısı,36 öğretmen ,1 memur , 2 hizmetli ve 359 öğrenci ile eğitim ve öğretime devam etmektedir.

VİZYON : Okulumuzu her alanda, bulunduğu coğrafya ve ülke çapında, tercih edilen, bir marka haline getirmek.

MİSYON : Biz,çağın geldiği noktayı fark edebilen , Bilimsel,akılcı ve mantıklı düşünebilen,Laikliğe ve Atatürk ilkelerine bağlı , İletişim kurabilen,teknolojinin önemini kavramış, Çevreye duyarlı ,insan haklarına saygılı ,demokrasi anlayışını benimsemiş , Bir yüksek öğrenim programında eğitim alabilecek bilimsel ve kültürel seviyeyi yakalamış, Bilgiyi paylaşan risk alabilen, estetik duyguları gelişmiş,ihtiyaçlarını giderebilecek becerilere sahip bireyler yetiştirmek için varız.

BAŞARILAR : .. 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılında 89 öğrencimiz mezun olmuştur. İlk yerleştirme sonuçlarına göre 72 öğrencimiz üniversitelere yerleşmiştir.Üniversiteye yerleşme başarı oranı % 81 olarak gerçekleşmiştir.

Celal Toraman Anadolu Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Celal Toraman Anadolu Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Celal Toraman Anadolu Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Celal Toraman Anadolu Lisesi'nin başarılarını, Celal Toraman Anadolu Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 0 266 4120040
Okulun Faxı: 0 266 4120528
Okulun Adresi: Mahkeme Mahallesi Saip Hoca Bulvarı No. 28 Burhaniye

Bu okula 7 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: Balıkesir Celal Toraman Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Celal Toraman Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Celal Toraman Anadolu Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Celal Toraman Anadolu Lisesi taban puanı 2019 , Celal Toraman Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi, Celal Toraman Anadolu Lisesi yorumları, Celal Toraman Anadolu Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Celal Toraman Anadolu Lisesi nerede?, Celal Toraman Anadolu Lisesi üniversite başarısı, Celal Toraman Anadolu Lisesi formaları, Celal Toraman Anadolu Lisesi adresi, Celal Toraman Anadolu Lisesi başarıları, Celal Toraman Anadolu Lisesi Balıkesir, Burhaniye Celal Toraman Anadolu Lisesi

google+ google+ google+