Bandırma Anadolu Lisesi

Balıkesir / Bandırma

Bandırma Anadolu Lisesi
 • Bandırma Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 6
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Balıkesir
İlçesi Bandırma
OBP Puanı (*) 95.9200
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Bandırma Anadolu Lisesi Balıkesir ili Bandırma İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Bandırma Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Bandırma Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "95.9200". Bandırma Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Bandırma Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
Bandırma Anadolu Lisesi öğrenci sayısının artması nedeniyle ihtiyaca yetersiz kalması sonucu 2000 yılında inşaatı tamamlanan ana bina eğitim öğretime girmiştir. Fiziki yapımızın yeterli hale gelmesi için çalışmalar devam ederken, okulumuz bünyesinde Anadolu Öğretmen Lisesi de açılmış olup, ek bina birlikte kullanılmaktadır.

Bandırma Anadolu Lisesi 10.10.1992 tarihinde Recep Gencer Endüstri Meslek Lisesi bünyesinde 78 öğrenci ile eğitim-öğretime başlamıştır.

2015 mezunlarımızın üniversiteye yerleşemede gösterdikleri başarı göz kamaştırcı. % 92´lik başarıyla BAL´ın tarihinde yeni bir rekora imza atan öğrencilerimizi yürekten kutluyoruz.1 Tıp Fakültesi1 Veteriner Fakültesi1 İlahiiyat Fakültesi1 Hava Ulaştırma Fakültesi4 Siyasal Bilgi6 Hukuk Fakültesi7 Eğitim Fakültesi (Öğretmenlik)8 Mimarlık Fakültesi10 Sağlık Bilimleri Fakültesi12 İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi17 Fen-Edebiyat / Eğitim / Sosyal Bilimler Fakülteleri ( Psikoloji - PDR - Sosyoloji)49 Mühendislik Fakültesi

Bandırma Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Bandırma Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: 600 Evler Mahallesi Atatürk Caddesi 1213. Sokak No 17 Bandırma / Balıkesir

Tel: 02667214670

Fax: 02667214670

web: https://bbal.meb.k12.tr

Bandırma Anadolu Lisesi ile ilgili 6 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Asuela]

Ortalamam 96ydı okula alındım :O

2021-08-14 01:48
 
0
 
0
[Bilinmeyen]

Okul ortalamam 92 bucuktan fazla 93 gibi LGS puanım 322 girebilir miyim

2021-07-06 12:11
 
0
 
0
[EREN TAYGAR]

Benim de 89 balım ama lgs den aldığım puanla topluyorlar ondan dolayı belki girersin benim 89 315 lgs eden aldım her halde 95 eder Kemal pireci ve Mehmet günenç de düşünüyorum

2021-07-05 14:16
 
0
 
0
[Balım]

Ortalamamı bizim hesaplarımız göre 89,90 çıkıyor bu ortalamaya göre alıyormusunuz lütfen bilgi verin

2021-05-23 03:07
 
0
 
0
[💸💸㈒]

Yıl sonu tüm notları hesapladım ve sonuç 69,8653 çıktı girebilirmiyim ? Geçen yıllarda böyle puanlarla girenlerde olmuştu kafam karıştı biraz

2021-04-25 02:30
 
0
 
0
[swol]

LÜTFEN BİRİ ŞU OKULUN KESİN ORTALAMASINI SÖYLESİN 95 DİYENLER VAR 96 DİYENLER VAR HANGİSİ AĞAĞAĞA ÇILDIRCAM YA EĞER 95 ORTALAMA ÜSTÜ ALIYORSA BANDIRMA ANADOLU LİSESİ SANA SESLENİYORUM ALLOO 90 93LÜK ÇOCUKLARI KPAL´ E YOLLAMAYIN GÖZÜNÜZÜ SEVEYİM YA ZATEN BANDIRMADA YSSAL VE EBFL YE ÇOCUK BIRAKIN BİZİ ALIN ABİ 2020 İLE GİRECEM AL BENİİİ BALIMMM

2019-11-04 21:52
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 13

Balıkesir Muharrem Hasbi Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Albay C. Tayyar-Nuran Oğuz Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 6

Bandırma Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 4

Kemal Pireci Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Abidin Pak-Pakmaya Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Balıkesir Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Bandırma Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Bandırma Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (https://bbal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Bandırma Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Bandırma Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Bandırma Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bandırma Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız