Adapazarı Anadolu İmam Hatip Lisesi

Sakarya / Adapazarı

Adapazarı Anadolu İmam Hatip Lisesi
 • Adapazarı Anadolu İmam Hatip Lisesi
  Ekle
 • 2
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Kontenjanı 120
Taban Puanı 366.1291
Yüzdelik Dilimi 15.22
Kontenjan Türü Erkek
Okulun Pansiyonu Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku LGS Puanı Hesapla
Adapazarı Anadolu İmam Hatip Lisesi bir Proje Okuludur.

Adapazarı Anadolu İmam Hatip Lisesi Sakarya ili Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Adapazarı Anadolu İmam Hatip Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılı için 2021 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak.

Adapazarı Anadolu İmam Hatip Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor.

Okulun Son 5 Yıllık Kontenjan Bilgisi
2021
120
2020
120
2019
120
2018
120
2017
0
Adapazarı Anadolu İmam Hatip Lisesi

(İlk yerleştirme sonuçlarına ait verilerdir.)

Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2020 366.1291 15.22
2019 383.3140 16.66
2018 315.1460 16.64
2017 398.3442 -
2016 354.0426 -
Adapazarı Anadolu İmam Hatip Lisesi LGS taban puanı yüzdelik dilim bilgisini yıllara göre arşivliyoruz.
Adapazarı Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde "Fen ve Sosyal Bilimler Programı" uygulanmaktadır.

Adapazarı Anadolu İmam Hatip Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz.

Sizde yorum alanımızda Adapazarı Anadolu İmam Hatip Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanımızda paylaşabilirsiniz.

Adapazarı Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin başarılarını, fiziki olanaklarını, OBP okul başarı puanı, öğretmen başarı durumunu, kıyafeti hakkında bilgiler paylaşarak bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Adapazarı Anadolu İmam Hatip Lisesi kaç ortalama ile öğrenci alıyor? Kaç puanla öğrenci alıyor? Bu okulda öğrenim gören öğrenciler aşağıdaki yorum alanımızda paylaşarak Adapazarı Anadolu İmam Hatip Lisesi'ni tercih etmeyi düşünen öğrencilere yardımcı olabilirler.

Adapazarı Anadolu İmam Hatip Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Adapazarı Anadolu İmam Hatip Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adapazarı Anadolu İmam Hatip Lisesi ile ilgili 2 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[İsimsiz]

Okul gayet güzel gelecek arkadaşlara tavsiye ederim. Proje okulu olduğu için fen lisesi gibi ders kitapları falan fen lisesi kitabı konular da aynı şekilde. Fen lisesinden tek farkı arapça ve kuran dersi.Eğer ortaokul da arapça görmediyseniz korkmayın. Ortaokulda arapça görenlerle görmeyenleri farklı sınıflara koyuyorlar hiç görmemişleri sıfırdan başlatıyorlar. Görenleri o konuları hatırlatıp üstüne koyuyorlar. Hocalar ise gayet tecrübeli ve çok iyi hepsi çok samimi okul gerçekten öğrenciyle ilgileniyor. Sosyal faaliyetleri bol olan bir okul. Okulumuzun binası değişiyor yeni ve çok güzel bir bina yapılıyor Eylül de bitmesi bekleniyor eğer eylül de bitmezse en Geç 1.dönem sonu bitecekmiş. Dediğim gibi arapça vs den korkmanıza gerek yok Fen lisesinden tek farkı arapça.

2021-06-06 15:10
[DarkStu]

Öğrenci ortamı güzel normal fen lisesi müfredatı görüyorsunuz kaliteli hocalara sahip fakat hocaların yaş ortalamasının düşmesi lazım özellikle meslek derslerinde yaşlı hocaların bazıları sıkıntılı. Yeni bina umarım bir an önce biter fakat buna rağmen oldukça bol sosyal etkinliklere sahip bir okul.

2020-11-25 09:55
BENZER OKULLAR
Yorum 20

Sakarya Cevat Ayhan Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 7

Sakarya 15 Temmuz Şehitler Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 13

Arifiye Necmettin Erbakan Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 15

Akyazı Eyyup Genç Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 9

Sakarya Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 8

Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Adapazarı Anadolu İmam Hatip Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz