Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Merkezi Sınav
(0224) 327 75 20
0224 329 74 89
Adres 19 Mayıs Mahallesi Tekin Caddesi No.8 Özlüce/Nilüfer/BURSA
MEB logo Bursa / Yıldırım
Bursa İpekçilik Anadolu İmam Hatip Lisesi

http://ipekcilik.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Kontenjan Sayısı 120
Taban Puanı 359.3192
Yüzdelik Dilimi Güncelleniyor...
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Kız
Eğitim Süresi 5 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar
Bursa İpekçilik Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde Fen ve Sosyal Bilimler Programı uygulanmaktadır.

Bursa İpekçilik Anadolu İmam Hatip Lisesi Bursa ili Yıldırım İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Bursa İpekçilik Anadolu İmam Hatip Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Bursa İpekçilik Anadolu İmam Hatip Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor. Aşağıdaki tabloda Bursa İpekçilik Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Bursa İpekçilik Anadolu İmam Hatip Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Bursa İpekçilik Anadolu İmam Hatip Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Bursa İpekçilik Anadolu İmam Hatip Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Bursa İpekçilik Anadolu İmam Hatip Lisesi Taban Puanı 359.3192 -
2017 Bursa İpekçilik Anadolu İmam Hatip Lisesi Taban Puanı 473.9245 7.9700
2016 Bursa İpekçilik Anadolu İmam Hatip Lisesi Taban Puanı
456.4338 -

Okulumuz Türkiye genelinde müstakil olarak açılan ve sadece TEOG sınavıyla öğrenci alan proje okullarındandır.

Bursa İpekçilik Anadolu İmam Hatip Lisesi, 7500 metrekare yeşil alan içerisinde Ana bina, A Blok ve B Blok öğretim binaları ile Spor salonundan oluşan geniş bir yerleşkeye sahiptir.

Okulun, 26 dersliği, 1 konferans salonu, 1 seminer salonu, 3 binden fazla kitabın yer aldığı iki kütüphanesi, 1 bilgisayar, 1 fen bilimleri laboratuvarı, 2 uygulama mescidi, 5 idari, 1 memur, 2 öğretmen odası ve Arşiv, Ar-Ge, Sanat odası... gibi diğer birimleri bulunmaktadır.

2011-2012 yılı itibariyle 1 müdür, 1 müdür başyardımcısı, 3 müdür yardımcısı, 48 öğretmen, 1 memur, 4 hizmetli ve 600 öğrenci ile eğitim-öğretime devam edilmektedir.

Bursa İpekçilik Anadolu İmam Hatip Lisesi düz bölümü olmayan müstakil Anadolu İmam Hatip Lisesidir. Her yıl Anadolu liseleri sınavı ile öğrenci alınmaktadır.

Açıldığı günden bu yana başarılarıyla adı hep zirvede olan Bursa İpekçilik Anadolu İmam Hatip Lisesi ş imdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da memleket ve millet hizmetine kendilerini adamış pırıl pırıl gençler yetiştirmeye devam edecektir.

 1. 2015 Yılı Üniversite Başarı Durumunu İncele
 2. 2014 Yılı Üniversite Başarı Durumunu İncele
 3. 2013 Yılı Üniversite Başarı Durumunu İncele

Vizyon Kültürel mirası değerlendirebilen, yaşanan hayatı yorumlayabilen,problemlere çözüm üretebilen, bireyler yetiştirmek.

Misyon Öğrencilerimizin zihninde,insana, düşünceye, özgürlüğe,ahlâka ve kültürel mirasa saygıya dayanan bir din öğretimi anlayışının yayılmasına katkıda bulunmak.

Başarılar 2012-2013 ÖĞRETİM YILI BAŞARILARIMIZDAN BAZILARI: 1- Karakalem resim yarışması Türkiye birinciliği, 2- Hikaye yazma yarışması Türkiye ikinciliği, 3- Arapça bilgi yarışması Bursa il birinciliği ve Marmara bölge ikinciliği, 4- Hafızlık yarışması Bursa il ikinciliği, 5- İstiklal marşını güzel okuma yarışması Yıldırım ilçe birinciliği, Bursa il ikinciliği, 6- Naat okuma yarışması Yıldırım ilçe birinciliği, 7- Karate müsabakası Türkiye ikinciliği, 8- Sosyal Sorumluluk Proje yarışması Türkiye ikinciliği, Ve kompozisyon, şiir, kitap okuma... yarışmalarında çeşitli dereceler.

 • Öğretmen :38
 • Öğrenci :612
 • Derslik :23
 • BT Sınıfı :1
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :1
 • Spor Salonu :1
 • Öğretim Şekli :Normal
 • Yemekhane :1
 • Saatler 08.30 - 15.45
 • Ulaşım Okulumuza ulaşmak için: 1- Emirsultan istikametinden gelip Sönmez iş merkezinin önünden geçen 6-E nolu Özel Halk Otobüsleriyle gelip Barışıklar Sitesi durağında inerek, (Otobüsün gidiş yönüne göre sol istikamette 400 metre mesafededir) 2- Bursaray 2 Nolu Üniversite hattı ile Yüzüncü Yıl Tren İstasyonunda inerek, (Yüzüncüyıl istasyonunun sağ istikametinde yürüme mesafesi 900 metredir.)
 • İl/İlçe Merkezine Uzaklık Bursa İpekçilik Anadolu İmam Hatip Lisesi, Geçici olarak Nilüfer ilçesi Özlüce semti 19 Mayıs Mahallesine taşınmıştır. Bursa merkezine yaklaşık 20 km mesafededir.
HAZIRLIK SINIFI VE PROJE OKUL NEDİR? 1991´de kuruluşunda hazırlık sınıfı bulunan okulumuz 2014-2015 öğretim yılından itibaren yeniden hazırlık sınıfı açılarak Bursa´nın ilk Proje Anadolu İmam Hatip Lisesi oldu.

OKULUMUZ İNGİLİZCE HAZIRLIKLI PROJE OKULUDUR Bugünün ve geleceğin global dünyasında etkili bir şekilde rekabet edebilmek; kültürler arası ilişkileri anlayabilmek, yurtdışı eğitim imkanlarına zemin hazırlamak ve iş dünyasında gittikçe artan mevcut rekabetçi ortama hazır olmak için mutlaka en az bir yabancı dile sahip olmanız gerekmektedir.

Günümüzde İngilizce neredeyse tüm ülkelerde kullanılan "dünya dili" haline gelmiştir. Küresel iletişim, hem görsel, hem yazılı hem de bilgisayar ortamında İngilizce yapılmaktadır.

Ülkemizin hızla gelişmekte olan bir ekonomiye sahip olması ve çok geniş bir yelpazeyle dünyaya açılması sebebiyle bir bireyin yurtdışında okuma, kariyer yapma ve çalışma şansı bulması, ana dilinden başka ikinci hatta üçüncü bir dili iyi bir şekilde yazma ve konuşma kabiliyetine sahip olmasını kaçınılmaz hale getirmiştir.

Bu nedenle ilk açıldığında da İngilizce hazırlık sınıfı tecrübesi bulunan okulumuz, 2014-2015 öğretim yılından itibaren proje okul kapsamına alınarak tekrar "İngilizce Hazırlık Sınıfı" açılmıştır.

Niçin Hazırlık Sınıfı? Yukarıda belirtilen ülkemiz ve dünya gerçeklerine ek olarak; Hemen tüm seçkin üniversitelerin önünde bulunan hazırlık sınıflarından öğrencilerimizin muaf tutularak, yükseköğretimde sunulan Erasmus ve Sokrates sistemlerine, Mevlana Değişim Programlarına ilk yılda dâhil olmalarını sağlamak, İş hayatlarında öğrencilerimizin mesleklerini irca ederken yabancı dile hâkim, yabancı dili ana dilleri kadar rahat konuşmalarının avantajlarını sağlamak, Lisansüstü eğitime devam etmek isteyenler için yabancı dil bilgisinin etki ve öneminden dolayı öğrencilerimize bu konuda avantaj sağlamak, Öğrencilerimizin yabancı dili hem günlük hayattaki yapısı ile öğrenmelerini; hem de akademik ve bilimsel araştırmalarda en aktif düzeyde kullanmalarını sağlamak. Öğrencilerimizin yurt dışı temaslarında kendilerini ifade edip muhatapları ile rahat iletişim kurmalarını sağlamak,

Öğrencilerimizin mezuniyet sonrası iş başvurularında CV'lerinde yer alacak iyi düzeyde dil biliyor olmalarıyla tercih önceliği sağlamak, Ayrıca hazırlık okuyanlar kamuda göreve başladıklarında bir yıl çalışmış gibi bir kademe almaktadır.

Eğitim Süresi nedir? Bursa İpekçilik Anadolu İmam Hatip Lisesinin Eğitim Süresi Hazırlık+4 yıl´dır. (Öğrencilerimiz, üniversitelerin hazırlık sınıfı sınavlarını başarıyla geçerek lisede fazladan okudukları bir yılı telafi etmiş olacaklardır. Aynı zamanda hazırlık okudukları için memuriyete başladıklarında da bir yıl çalışmış gibi bir kademe alacakları için herhangi bir yıl kaybına uğramamış olacaklardır.)

Hazırlık Sınıfı'nın Kapsamı Nedir? Okulumuzda Yabancı Dil Hazırlık Sınıfında birinci yabancı dil haftada 20 saat İngilizce, ikinci yabancı dil haftada 7 saat Arapça´dır. Yabancı dil öğrenmeyi üniversite yıllarına bırakmadan çözmek istiyoruz. Bu amaçla hazırlık sınıfında İngilizce dersini ingilizce olarak anlatabilen Türk hocalar ve ana dili ingilizce olan (native) yabancı hocalarla, yine Arapça dersini Arapça olarak anlatabilen Türk hocalar ve ana dili Arapça olan yabancı hocalarla yoğun bir eğitim öğretim veriyoruz. Proje Okul Nedir, Öğretmen Kadrosu Nasıl Olacak? Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2014-2015 öğretim yılında Türkiye genelinde alt yapısı hazır olan bazı okullar proje okul kapsamına alındı. Okulumuz da Bursa´nın ilk proje okulu oldu. Proje okul olmanın en önemli yanları, yöneticilerin ve öğretmenlerin Bakanlık tarafından il ve ülke genelinde alanında uzman ve mesleğinde başarılı olanlar arasından seçilecek olması, ideal sayıda ve başarılı öğrencilerin bir arada eğitim görme imkanının olmasıdır. Bu okullarda ülkemizin yarınları için ihtiyaç olan öncü ve önder nesilleri yetiştirmek hedeflenmiştir.

Yabancı Dil Pratiği Nasıl Desteklenecek? "Dil Yerinde Öğrenilir" prensibi gereğince İngilizcede ve Arapçada belli bir seviyeyi yakalamış öğrencilerimizin Yabancı Dil pratiğini daha yoğun yapmalarını sağlamak için yurt içi ve dışı dil programları ve projelerine katılma imkanları sunulmaktadır.

Pansiyon ve Yurt İmkanı Var mıdır? Okulumuzda 2015-2016 öğretim yılından itibaren Paralı ve Parasız Kız Öğrenci Pansiyonu açılmıştır. Erkek öğrenciler için de Paralı Özel Erkek Öğrenci Yurdu imkanı vardır.
okul okul okul okul

Bursa İpekçilik Anadolu İmam Hatip Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Bursa İpekçilik Anadolu İmam Hatip Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Bursa İpekçilik Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Bursa İpekçilik Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin başarılarını, Bursa İpekçilik Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: (0224) 327 75 20
Okulun Faxı: 0224 329 74 89
Okulun Adresi: 19 Mayıs Mahallesi Tekin Caddesi No.8 Özlüce/Nilüfer/BURSA

Bu okula 19 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: Bursa Bursa İpekçilik Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Bursa İpekçilik Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Bursa İpekçilik Anadolu İmam Hatip Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Bursa İpekçilik Anadolu İmam Hatip Lisesi taban puanı 2019 , Bursa İpekçilik Anadolu İmam Hatip Lisesi yüzdelik dilimi, Bursa İpekçilik Anadolu İmam Hatip Lisesi yorumları, Bursa İpekçilik Anadolu İmam Hatip Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Bursa İpekçilik Anadolu İmam Hatip Lisesi nerede?, Bursa İpekçilik Anadolu İmam Hatip Lisesi üniversite başarısı, Bursa İpekçilik Anadolu İmam Hatip Lisesi formaları, Bursa İpekçilik Anadolu İmam Hatip Lisesi adresi, Bursa İpekçilik Anadolu İmam Hatip Lisesi başarıları, Bursa İpekçilik Anadolu İmam Hatip Lisesi Bursa, Yıldırım Bursa İpekçilik Anadolu İmam Hatip Lisesi

google+ google+ google+