Bursa İpekçilik Anadolu İmam Hatip Lisesi

Bursa / Yıldırım

Bursa İpekçilik Anadolu İmam Hatip Lisesi
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Tercih Kodu ---
Kontenjan Sayısı -
Okulun Taban Puanı 428.7150
Güncel Yüzdelik Dilimi 7.55
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız
Okulun Eğitim Süresi 5 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?

Bursa İpekçilik Anadolu İmam Hatip Lisesi Bursa ili Yıldırım İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Bursa İpekçilik Anadolu İmam Hatip Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Bursa İpekçilik Anadolu İmam Hatip Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Aşağıdaki tabloda Bursa İpekçilik Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Bursa İpekçilik Anadolu İmam Hatip Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

İSTATİSTİKİ BİLGİLERİ
Okulun Son Üç Yıllık Taban Puanı
Yüzdelik Dilim Bilgisi
Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2019 428.7150 7.55
2018 359.3192 7.31
2017 473.9245 7.97
Okulumuz Türkiye genelinde müstakil olarak açılan ve sadece TEOG sınavıyla öğrenci alan proje okullarındandır.

Bursa İpekçilik Anadolu İmam Hatip Lisesi, 7500 metrekare yeşil alan içerisinde Ana bina, A Blok ve B Blok öğretim binaları ile Spor salonundan oluşan geniş bir yerleşkeye sahiptir.

Okulun, 26 dersliği, 1 konferans salonu, 1 seminer salonu, 3 binden fazla kitabın yer aldığı iki kütüphanesi, 1 bilgisayar, 1 fen bilimleri laboratuvarı, 2 uygulama mescidi, 5 idari, 1 memur, 2 öğretmen odası ve Arşiv, Ar-Ge, Sanat odası... gibi diğer birimleri bulunmaktadır.

2011-2012 yılı itibariyle 1 müdür, 1 müdür başyardımcısı, 3 müdür yardımcısı, 48 öğretmen, 1 memur, 4 hizmetli ve 600 öğrenci ile eğitim-öğretime devam edilmektedir.

Bursa İpekçilik Anadolu İmam Hatip Lisesi düz bölümü olmayan müstakil Anadolu İmam Hatip Lisesidir. Her yıl Anadolu liseleri sınavı ile öğrenci alınmaktadır.

Açıldığı günden bu yana başarılarıyla adı hep zirvede olan Bursa İpekçilik Anadolu İmam Hatip Lisesi ş imdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da memleket ve millet hizmetine kendilerini adamış pırıl pırıl gençler yetiştirmeye devam edecektir.

 1. 2015 Yılı Üniversite Başarı Durumunu İncele
 2. 2014 Yılı Üniversite Başarı Durumunu İncele
 3. 2013 Yılı Üniversite Başarı Durumunu İncele

Vizyon Kültürel mirası değerlendirebilen, yaşanan hayatı yorumlayabilen,problemlere çözüm üretebilen, bireyler yetiştirmek.

Misyon Öğrencilerimizin zihninde,insana, düşünceye, özgürlüğe,ahlâka ve kültürel mirasa saygıya dayanan bir din öğretimi anlayışının yayılmasına katkıda bulunmak.

Başarılar 2012-2013 ÖĞRETİM YILI BAŞARILARIMIZDAN BAZILARI: 1- Karakalem resim yarışması Türkiye birinciliği, 2- Hikaye yazma yarışması Türkiye ikinciliği, 3- Arapça bilgi yarışması Bursa il birinciliği ve Marmara bölge ikinciliği, 4- Hafızlık yarışması Bursa il ikinciliği, 5- İstiklal marşını güzel okuma yarışması Yıldırım ilçe birinciliği, Bursa il ikinciliği, 6- Naat okuma yarışması Yıldırım ilçe birinciliği, 7- Karate müsabakası Türkiye ikinciliği, 8- Sosyal Sorumluluk Proje yarışması Türkiye ikinciliği, Ve kompozisyon, şiir, kitap okuma... yarışmalarında çeşitli dereceler.

 • Öğretmen :38
 • Öğrenci :612
 • Derslik :23
 • BT Sınıfı :1
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :1
 • Spor Salonu :1
 • Öğretim Şekli :Normal
 • Yemekhane :1
 • Saatler 08.30 - 15.45
 • Ulaşım Okulumuza ulaşmak için: 1- Emirsultan istikametinden gelip Sönmez iş merkezinin önünden geçen 6-E nolu Özel Halk Otobüsleriyle gelip Barışıklar Sitesi durağında inerek, (Otobüsün gidiş yönüne göre sol istikamette 400 metre mesafededir) 2- Bursaray 2 Nolu Üniversite hattı ile Yüzüncü Yıl Tren İstasyonunda inerek, (Yüzüncüyıl istasyonunun sağ istikametinde yürüme mesafesi 900 metredir.)
 • İl/İlçe Merkezine Uzaklık Bursa İpekçilik Anadolu İmam Hatip Lisesi, Geçici olarak Nilüfer ilçesi Özlüce semti 19 Mayıs Mahallesine taşınmıştır. Bursa merkezine yaklaşık 20 km mesafededir.
HAZIRLIK SINIFI VE PROJE OKUL NEDİR? 1991´de kuruluşunda hazırlık sınıfı bulunan okulumuz 2014-2015 öğretim yılından itibaren yeniden hazırlık sınıfı açılarak Bursa´nın ilk Proje Anadolu İmam Hatip Lisesi oldu.

OKULUMUZ İNGİLİZCE HAZIRLIKLI PROJE OKULUDUR Bugünün ve geleceğin global dünyasında etkili bir şekilde rekabet edebilmek; kültürler arası ilişkileri anlayabilmek, yurtdışı eğitim imkanlarına zemin hazırlamak ve iş dünyasında gittikçe artan mevcut rekabetçi ortama hazır olmak için mutlaka en az bir yabancı dile sahip olmanız gerekmektedir.

Günümüzde İngilizce neredeyse tüm ülkelerde kullanılan "dünya dili" haline gelmiştir. Küresel iletişim, hem görsel, hem yazılı hem de bilgisayar ortamında İngilizce yapılmaktadır.

Ülkemizin hızla gelişmekte olan bir ekonomiye sahip olması ve çok geniş bir yelpazeyle dünyaya açılması sebebiyle bir bireyin yurtdışında okuma, kariyer yapma ve çalışma şansı bulması, ana dilinden başka ikinci hatta üçüncü bir dili iyi bir şekilde yazma ve konuşma kabiliyetine sahip olmasını kaçınılmaz hale getirmiştir.

Bu nedenle ilk açıldığında da İngilizce hazırlık sınıfı tecrübesi bulunan okulumuz, 2014-2015 öğretim yılından itibaren proje okul kapsamına alınarak tekrar "İngilizce Hazırlık Sınıfı" açılmıştır.

Niçin Hazırlık Sınıfı? Yukarıda belirtilen ülkemiz ve dünya gerçeklerine ek olarak; Hemen tüm seçkin üniversitelerin önünde bulunan hazırlık sınıflarından öğrencilerimizin muaf tutularak, yükseköğretimde sunulan Erasmus ve Sokrates sistemlerine, Mevlana Değişim Programlarına ilk yılda dâhil olmalarını sağlamak, İş hayatlarında öğrencilerimizin mesleklerini irca ederken yabancı dile hâkim, yabancı dili ana dilleri kadar rahat konuşmalarının avantajlarını sağlamak, Lisansüstü eğitime devam etmek isteyenler için yabancı dil bilgisinin etki ve öneminden dolayı öğrencilerimize bu konuda avantaj sağlamak, Öğrencilerimizin yabancı dili hem günlük hayattaki yapısı ile öğrenmelerini; hem de akademik ve bilimsel araştırmalarda en aktif düzeyde kullanmalarını sağlamak. Öğrencilerimizin yurt dışı temaslarında kendilerini ifade edip muhatapları ile rahat iletişim kurmalarını sağlamak,

Öğrencilerimizin mezuniyet sonrası iş başvurularında CV'lerinde yer alacak iyi düzeyde dil biliyor olmalarıyla tercih önceliği sağlamak, Ayrıca hazırlık okuyanlar kamuda göreve başladıklarında bir yıl çalışmış gibi bir kademe almaktadır.

Eğitim Süresi nedir? Bursa İpekçilik Anadolu İmam Hatip Lisesinin Eğitim Süresi Hazırlık+4 yıl´dır. (Öğrencilerimiz, üniversitelerin hazırlık sınıfı sınavlarını başarıyla geçerek lisede fazladan okudukları bir yılı telafi etmiş olacaklardır. Aynı zamanda hazırlık okudukları için memuriyete başladıklarında da bir yıl çalışmış gibi bir kademe alacakları için herhangi bir yıl kaybına uğramamış olacaklardır.)

Hazırlık Sınıfı'nın Kapsamı Nedir? Okulumuzda Yabancı Dil Hazırlık Sınıfında birinci yabancı dil haftada 20 saat İngilizce, ikinci yabancı dil haftada 7 saat Arapça´dır. Yabancı dil öğrenmeyi üniversite yıllarına bırakmadan çözmek istiyoruz. Bu amaçla hazırlık sınıfında İngilizce dersini ingilizce olarak anlatabilen Türk hocalar ve ana dili ingilizce olan (native) yabancı hocalarla, yine Arapça dersini Arapça olarak anlatabilen Türk hocalar ve ana dili Arapça olan yabancı hocalarla yoğun bir eğitim öğretim veriyoruz. Proje Okul Nedir, Öğretmen Kadrosu Nasıl Olacak? Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2014-2015 öğretim yılında Türkiye genelinde alt yapısı hazır olan bazı okullar proje okul kapsamına alındı. Okulumuz da Bursa´nın ilk proje okulu oldu. Proje okul olmanın en önemli yanları, yöneticilerin ve öğretmenlerin Bakanlık tarafından il ve ülke genelinde alanında uzman ve mesleğinde başarılı olanlar arasından seçilecek olması, ideal sayıda ve başarılı öğrencilerin bir arada eğitim görme imkanının olmasıdır. Bu okullarda ülkemizin yarınları için ihtiyaç olan öncü ve önder nesilleri yetiştirmek hedeflenmiştir.

Yabancı Dil Pratiği Nasıl Desteklenecek? "Dil Yerinde Öğrenilir" prensibi gereğince İngilizcede ve Arapçada belli bir seviyeyi yakalamış öğrencilerimizin Yabancı Dil pratiğini daha yoğun yapmalarını sağlamak için yurt içi ve dışı dil programları ve projelerine katılma imkanları sunulmaktadır.

Pansiyon ve Yurt İmkanı Var mıdır? Okulumuzda 2015-2016 öğretim yılından itibaren Paralı ve Parasız Kız Öğrenci Pansiyonu açılmıştır. Erkek öğrenciler için de Paralı Özel Erkek Öğrenci Yurdu imkanı vardır.
okul okul okul okul
 • Tel (0224) 327 75 20
 • Fax 0224 329 74 89
19 Mayıs Mahallesi Tekin Caddesi No.8 Özlüce/Nilüfer/BURSA
  http://ipekcilik.meb.k12.tr
Bu okula 21 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Merkezî Yerleştirme, Merkezi Sınavla öğrenci alan fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, özel program ve proje uygulayan eğitim kurumları ile meslekî ve teknik Anadolu liselerinin Anadolu teknik programlarına tercihler doğrultusunda merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yapılan yerleştirmedir.

Evet. e-Okulda kayıtlı öğrencilerin, Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okulları tercih edebilmesi için yerel yerleştirme tercihi yapması zorunludur.

Merkezî sınavla öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yerleştirme yapılır. Merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla;

 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğüne,
 • 8’inci sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 7’nci sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 6’ncı sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığına,
 • Tercih önceliğine,
 • Öğrencinin doğum tarihine göre yaşı küçük olana bakılarak yerleştirme yapılır.

Merkezi Sınava giren öğrenciler, Yerel Yerleştirme ile öğrenci alan okullar için tercihlerini yaparak kayıt işlemini tamamladıktan sonra, Merkezi Sınavla öğrenci alan okullar için açılacak Merkezi Sınavla Öğrenci Alan Okullar ekranından en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler.

Bu sayfada yer alan Bursa İpekçilik Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Bursa İpekçilik Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bursa İpekçilik Anadolu İmam Hatip Lisesi taban puanı 2020 , Bursa İpekçilik Anadolu İmam Hatip Lisesi yüzdelik dilimi, Bursa İpekçilik Anadolu İmam Hatip Lisesi yorumları

Ayrıca Bursa İpekçilik Anadolu İmam Hatip Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Bursa İpekçilik Anadolu İmam Hatip Lisesi üniversite başarısı, Bursa İpekçilik Anadolu İmam Hatip Lisesi formaları, Bursa İpekçilik Anadolu İmam Hatip Lisesi adresi,

81

İl

9000

Okul

80000

Yorum