Tülay Başaran Anadolu Lisesi

Samsun / İlkadım

Tülay Başaran Anadolu Lisesi
 • Ekle
  Ekle
 • 11
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 96.3500
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili Almanca
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Tülay Başaran Anadolu Lisesi Samsun ili İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Tülay Başaran Anadolu Lisesi 2023-2024 eğitim öğretim yılı için 2023 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Tülay Başaran Anadolu Lisesi'ne 2022 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "96.3500".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2022
96.3500
2021
94.4666
2020
91.9772
Tülay Başaran Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Tülay Başaran Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Tülay Başaran Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Okulumuz İlkadım İlçesi Kale Mahallesi Kaptanağa Caddesi üzerinde 18 derslikli özel projeyle 1993 yılında 1131 m2 alan üzerine Devlet ? Vatandaş işbirliği ile inşaatına başlanmış ve 1996 yılında bitirilmiştir. Arsası devlete ait olup (önceden eski binası, erkek çocuk esirgeme yurdu olarak kullanılmaktaydı) Samsun tüccarlarından Ekrem BAŞARAN ve eşi Olcay BAŞARAN tarafından 20.04.1985 yılında elim bir kaza sonucu yaşamını yitiren kızları Tülay BAŞARAN' ın anısına, maddi katkı sağlayarak okulun Devlet-Vatandaş işbirliği ile yapımı tamamlanmış ve okula Tülay BAŞARAN adı verilmiştir.

Proje ve sözleşme gereği ilköğretim okulu olarak yapımına başlanmış, hizmete açıldığı yıl Milli Eğitim Bakanlığı' nın onayı ile "Yabancı Dil Ağırlıklı Lise"(Süper Lise) konumuna getirilmiş,1996-1997 Eğitim-öğretim yılında Mithat Paşa Lisesi Süper(Yabancı Dil Ağırlıklı)kısım öğrencilerinin aktarımı ile bu statüde eğitim ve öğretime devam etmiş,1998-1999 Eğitim-Öğretim yılında yine Bakanlığımızın onayı ile Anadolu Lisesine dönüştürülmüş ve okulumuz TÜLAY BAŞARAN ANADOLU LİSESİ adını almıştır ve halen bu isimle eğitim ? öğretime devam etmektedir.

Tülay Başaran Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Tülay Başaran Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Kale Mah. Kaptanağa Cad. No 13

Tel: 3624330350

Fax: 3624350211

web: http://tbal.meb.k12.tr

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Tülay Başaran Anadolu Lisesi ile ilgili 11 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[(a)()]

Yuzdeligim 6.3 ve obp puanım 97.5 ve ilkadimda oturuyorum acaba okula gelebilir miyim? Okul nasıldır öğretmenleri öğrencileri? Lgsde istedigim puanı alamadım:/

2022-07-04 14:56
 
0
 
0
[Bilge]

Hocam merhabalar obp puanım 90 kayıt alanımda çıkıyor bu okula yerleşebiliyormuyum.

2022-07-03 23:29
 
0
 
0
[kağan]

puanı çok yüksek rica etsem biraz düşürebilirmiyiz

2022-06-28 21:01
 
0
 
0
[Misafir]

Sınıflar kaç kişi acaba ?

2022-06-13 21:01
 
0
 
0
Reklam
[umut arayan bırı]

pansıyon hakkında bılgı alabılır mıyım

2021-06-17 10:27
 
0
 
0
[Admin]

Hamide Altaş okul geçen sene 91.9772 ile en son aldı. Bu sene 92-92,5-93 ve üzerinde alabilir. Kontenjanı artmazsa puanı da artabilir. Okul tercihleri muhtemelen temmuz ayının 3 haftasında yapılır. Okulun kayıt alanında olan öğrenciler arasında OBP puanı en yüksek olan öğrenciler alınıyor. Boş kontejan kalırsa komşu kayıt alanı ve diğer kayıt alanında başvuru yapan öğrenciler alınıyor. @sorubak youtube kanalımızda sınavsız öğrenci alan liseler ile ilgili videolarımızı izleyebilirsiniz.

2021-06-12 21:50
 
0
 
0
[Hamide Altaş]

biz tayin geleceğiz okulunuz ikamet adresine göremi okul diploma notuna bakılarak mı ortalaması şu anda 95 henüz lgs sonuçlanmadiği için puanını bilemiyoruz lütfen bildirirmisiniz

2021-06-12 18:30
 
0
 
0
[S U D E N A Z]

Bir 8. sınıf öğrencisinin okula kaydolurken yıl sonu başarı puanının en az kaç olması gerekir yada yıl sonu başarı puanına göre mi kaydoluyoruz ????
Bunu gören ve bir bilgisi olan lütfen yanıtlasın çok önemli !!!!

2020-03-20 16:22
 
0
 
0
[a]

İngilizce öğrencilerinin, Almanca öğrencilerinden katlarca daha iyi, daha olgun olduğu bilinen bir gerçektir.

2017-11-20 19:53
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 11

Tülay Başaran Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Şehit Tayfun Pekel Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Cumhuriyet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 17

Atatürk Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

İlkadım Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Sorular Cevaplar
Tülay Başaran Anadolu Lisesi kaç puan 2023 96.3500
Tülay Başaran Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Tülay Başaran Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Tülay Başaran Anadolu Lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
Tülay Başaran Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Tülay Başaran Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? Almanca
 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Tülay Başaran Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Tülay Başaran Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://tbal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Tülay Başaran Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Tülay Başaran Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Tülay Başaran Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Tülay Başaran Anadolu Lisesi taban puanı 2023

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız