Hasan Ali Yücel Anadolu Lisesi

Çanakkale / Merkez

Hasan Ali Yücel Anadolu Lisesi
 • Hasan Ali Yücel Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 1
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Çanakkale
İlçesi Merkez
OBP Puanı (*) 58.3889
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Hasan Ali Yücel Anadolu Lisesi Çanakkale ili Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Hasan Ali Yücel Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Hasan Ali Yücel Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "58.3889". Hasan Ali Yücel Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Hasan Ali Yücel Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
Çanakkale Hasan Ali Yücel Lisesi 2001-2002 Eğitim - Öğretim yılında faaliyete girmiştir. Bugünkü İmam Hatip lisesinde öğretime başlayan okulumuz, dört yıl burada hizmet vermiş ve ardından Atatürk İlköğretim okuluna taşınmıştır. Atatürk İlköğretim Okulundan sonra halen kullanılmakta olan kendi binasına taşınan okulumuz eğitim öğretim faaliyetine burada devam etmektedir.

Vizyon Kendine güven, katıl, araştır, sorgula, değerleri yaşat.

Misyon Öğrencilerimizin evrensel değerlere sahip bireyler olarak yetişmelerini, ilgi yetenek, ve başarılarına göre donanımlarını güçlendirerek, dünyadaki bilimsel ve teknolojik gelişmeleri izleyebilecek düzeyde onları yüksek öğretime hazırlamaktır.
 • Öğretmen :37
 • Rehber Öğretmen :1
 • Öğrenci :501
 • Derslik :18
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :3
 • Konferans Salonu :1
 • Öğretim Şekli :NORMAL ÖĞRETİM
 • Kantin :1
 • Bahçe :1
 • Saatler 8:30 - 16:50

Hasan Ali Yücel Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Hasan Ali Yücel Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Barbaros mh. Hacı Faik Cad. Merkez/ ÇANAKKALE

Tel: 0(286) 218 24 04

Fax: 0286 218 24 05

web: http://canakkalehayal.meb.k12.tr

Hasan Ali Yücel Anadolu Lisesi ile ilgili 1 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Özge]

Hasan ali yücel Anadolu lisesinin eğitimi kalitesiz ve ortamı çok kötüdür hiç kimseye tavsiye etmiyorum arkadaşlar


2019-06-24 21:08
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 2

Çanakkale İbrahim Bodur Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Çan İbrahim Bodur Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Biga Atatürk Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Vahit Tuna Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Bayramiç Mustafa-Gülşen Çınaroğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Hasan Ali Yücel Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Hasan Ali Yücel Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://canakkalehayal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Hasan Ali Yücel Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Hasan Ali Yücel Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Hasan Ali Yücel Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Hasan Ali Yücel Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız