Vahit Tuna Anadolu Lisesi

Çanakkale / Merkez

Vahit Tuna Anadolu Lisesi
 • Vahit Tuna Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 0
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Çanakkale
İlçesi Merkez
OBP Puanı (*) 85.9529
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Vahit Tuna Anadolu Lisesi Çanakkale ili Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Vahit Tuna Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Vahit Tuna Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "85.9529". Vahit Tuna Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Vahit Tuna Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
23 Ekim 2011 Van depreminin ardından; Milli Piyango adını taşıyan okullara depremde hayatını kaybeden öğretmenlerin adlarının verilmesine ilişkin Maliye Bakanlığı, Milli Piyango İdaresi ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında 14.12.2011 tarihinde protokol düzenlenmiştir.

Yapılan protokol dahilinde hayatını kaybeden öğretmenlerin nüfusa kayıtlı oldukları illerde Milli Piyango adını taşıyan okul var ise bu okullara adlarının verilmesi; yoksa hizmet süresi fazla olan öğretmenden başlanarak ad verilmesi; hizmet süresinin eşit olması halinde ise yaşça büyük olan öğretmenin adının verilmesi uygun görülmüştür. Bu kapsamda 27.12.2011 tarih ve 10127 sayılı Bakanlık Oluru ile okulumuza, Vanda öğretmenlik görevini yürütürken depremde hayatını kaybeden ve aynı zamanda eski mezunlarımızdan olan Vahit TUNA nın anısına Vahit Tuna Anadolu Lisesi adı verilmiştir. Okulumuz, şehrimizin kenar denilebilecek bir alanındadır. Bu durum sessizlik, öğrencilerin dikkatini dağıtan mekânların yokluğu gibi avantajlar sunarken, ulaşım zorluğu gibi bazı dezavantajları da beraberinde getirmektedir. Vahit Tuna Anadolu Lisesi çevresinde farklı statüde 3 tane ortaöğretim kurumu bulunmaktadır. Bu kurumların yapılarından kaynaklanan öğrenci profilleri öğrencilerimizin amaçlarına yürümelerinde bazen olumsuz etki oluşturmaktadır. Okul çevresinde gecekondulaşma yoktur. Okulun sosyo-ekonomik profili orta grupta sayılabilir. Veli profilimiz memur, işçi, serbest meslek sahibi gibi heterojen bir yapıya sahiptir. Öğrencilerin giyim ve kırtasiye gibi bir sorunları yoktur. Velilerin okula olan ilgileri yeterli seviyededir denilebilir. Okulumuzda ders etkinliklerinin yanı sıra sosyal ve kültürel etkinliklere de yoğun olarak yer verilmektedir. Okulda düzenlenen sosyal ve kültürel faaliyetlerin öğrencinin okul yaşantısına olumlu katkısı olmaktadır. Okulumuzda satranç, müzik, sportif ve kültürel etkinliklerimiz olanca hızıyla devam etmektedir.

VİZYON : "Bilim ve teknolojinin farkında olan, değişime ve gelişime açık, öğrenmeyi temel ihtiyaç kabul eden, değerlerini yaşayan ve yaşatan, hoşgörü sahibi, farklılıkları zenginlik kabul eden, en az bir yabancı dili çok iyi bilen, yüksek moral değere sahip, kendine güvenen, katılımcı, kendini sorgulayan, etkili ve nitelikli, çağdaş, demokratik ve laik bireyler yetiştirmektir."

MİSYON : "Öğrencilerimizin; bireysel yeteneklerini dikkate alarak öğrenmelerini bilgili, becerili, özgüvenli olmalarını çevresi ile olumlu iletişim kuracak davranış kazanmalarını, olaylara çok yönlü ve tarafsız bakabilmelerini, çağın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek beceriler kazanmalarını, gelişen teknolojiyi kullanabilmelerini, liderlik özelliklerinin yanı sıra işbirliği ve ekip çalışmalarına yatkın bireyler olmalarını sağlamak."

BAŞARILAR :

Vahit Tuna Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Vahit Tuna Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Esenler Mahallesi, Sadi Fenercigil Caddesi, Çukurçayır Mevkii, No1 ÇANAKKALE

Tel: 02862100081

Fax: 02862100082

web: http://vtal.meb.k12.tr

İlk yorumu siz yapın !
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
BENZER OKULLAR
Yorum 2

Çanakkale İbrahim Bodur Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Çan İbrahim Bodur Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Biga Atatürk Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Vahit Tuna Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Bayramiç Mustafa-Gülşen Çınaroğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Vahit Tuna Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Vahit Tuna Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi ( http://vtal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Vahit Tuna Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Vahit Tuna Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Vahit Tuna Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Vahit Tuna Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız