Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi

Bursa / Yıldırım

Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi
 • Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 20
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Bursa
İlçesi Yıldırım
OBP Puanı (*) 83.6017
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi Bursa ili Yıldırım İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "83.6017". Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
Bursa Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi 1966 yılında okul yaptırma derneği tarafından inşa edilmiş, 1967 yılında Ortaokul ve Lise olarak eğitim- öğretime açılmıştır. Artan ihtiyacı karşılamak için 1986 yılında ek bina ve spor salonu hizmete girmiştir. 2010-2011 eğitim-öğretim yılında okulumuz Anadolu Lisesine dönüştürülmüştür.

Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Yıldırım Mah. Güreş Cad. No2 Yıldırım/Bursa

Tel: 0 224 360 56 37

Fax: 0 224 360 56 36

web: http://yildirimbeyazitanadolulisesi.meb.k12.tr

Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi ile ilgili 20 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Okuldan biris]

Almanca da var bilginize okul iyi ama

2021-11-03 15:56
 
0
 
0
[Bigisiz]

Okul öğrencileri nasıldır? ve 10. sınıflar kaç kişi?

2021-10-22 15:16
 
0
 
0
[Durumsal]

Bu okulda okuyan birisi bu okulun nasıl bir okul olduğunu söyleyebilir mi?

- Eksi ve artı yönleri nelerdir?
- Öğrencileri başarı olarak nasıl ve başarı dışında saygı durumu nasıl?
- Okul çevresi nasıl?
- Öğretmenler ve idari kadro nasıl?
- En yüksek ve en düşük sınıf tarzı sistem var mı?
- Okul güvenli mi?
- Bu okulda okuyan ve çalışan birisi Üniversite sınavında kaç bin yapabilir?(sayısal)
- Üniversite başarı durumu nedir?
- Öğrencilerin OBP puanları şişirme mi?

2021-10-03 20:02
 
0
 
0
[fffff]

Ulaşım vaziyeti hakkında bilgi verecek biri çıkar mı?

2021-09-22 15:31
 
0
 
0
[Hmm :)]

Okul ne durumda? Okul iyi mi? Okulun imkanları nelerdir? 10. sınıf 2. dönemde kontenjan açılır mı? Açılırsa kaç ortalama ile kesinlikle girebilirim.

2021-09-08 14:48
 
0
 
0
[BİR UMUT AVP]

ortalamam 92 ben avp yi istiyordum onu 1.tercihe yazdım ama çıkmadı çünkü en düşük 95.6 ile alıyormuş o yüzden beyazıt anadolu çıktı açıkcası yanliş anlaşılmasın ama ben bu okul da kendimi harcatmak istemem.O yüzden 2.kez tercih yaptım tekrardan avp yi yazdım 1.tercihe 2.tercihe ise 6 nisa anadolu lisesini yazdım.Avp de boş kontenjan yoktu tercih yaptığımda ama 6 nisan da vardı ben bi umut tekrardan baktım boş yer varmı diye ve avp de 3 tane boş kontenjan olduğunu gördüm hadi hayırlısı yine çıkmassa tekrardan tercih yapıcam yine çıkmassa 9.sınıfı burda okuyup 10.sınıfta avp ye gidicem herkese bol şanslar

2021-07-30 18:21
 
0
 
0
[ikra nur]

bugün bir hocayla konuştum dedi ki eğer senin puanından düşük ama adresi daha yakın olan bir öğrenci varsa sistem onu seçecektir dedi.

2021-07-01 10:02
 
0
 
0
[Timur]

OBP Ortalaması Güncel Olarak Kaç Benimki 79.3000 civarı

2021-06-02 20:47
 
0
 
0
[öğrenci1]

okul ortalamamızı kaçla alıyor

2021-05-22 22:40
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 9

Nilüfer Belediyesi Barış Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 9

Özlüce Şehit Aykut Yurtsever Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 35

Bursa Ahmet Vefik Paşa Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 15

Mudanya Sami Evkuran Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 35

Çamlıca Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 75

6 Nisan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://yildirimbeyazitanadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız