Nuri Erbak Anadolu Lisesi

Bursa / Yıldırım

Nuri Erbak Anadolu Lisesi
 • Nuri Erbak Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 14
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Bursa
İlçesi Yıldırım
OBP Puanı (*) 89.8438
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Nuri Erbak Anadolu Lisesi Bursa ili Yıldırım İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Nuri Erbak Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Nuri Erbak Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "89.8438". Nuri Erbak Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Nuri Erbak Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
Okulumuzun bina inşaatına, eğitime gönül vermiş Bursalı hayırsever işadamı Sayın Nuri ERBAK tarafından 1989 yılında başlandı.1990-1991 eğitim öğretim yılında, 59 öğrenciyle Nuri Erbak Lisesi olarak eğitim öğretime başlandı.1994-1995 eğitim öğretim yılından itibaren , 79 öğrenciyle ve 2 şube olarak Yabancı Dil Ağırlıklı Lise bölümü de bünyesine katılan okulumuz , 2010-2011 eğitim öğretim yılında Anadolu Lisesi Statüsüne kavuştu.Halen Nuri Erbak Anadolu Lisesi adıyla eğitim öğretim hizmetine devam edilmektedir.

Amacımız bütün öğrencilere ortaöğretim seviyesinde asgari ortak bir genel kültür vermek suretiyle onlara kişi ve toplum sorunlarını tanımak, çözüm yolları aramak ve yurdun iktisadi sosyal ve kültürel kalkınmasına katkıda bulunmak bilincini ve gücünü kazandırmak, öğrencileri, çeşitli program ve okullarla ilgi, istidat ve kabiliyetleri ölçüsünde ve doğrultusunda yüksek öğretime veya hayata ve iş alanlarına hazırlamaktır.

Okulun YGS/LYS Başarı Durumu

LYS de Öğrenci Yerleştirme Yüzdesi

Nuri Erbak Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Nuri Erbak Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: PİREMİR MAHALLESİ TELEFERİK CADDESİ 16340 YILDIRIM / BURSA

Tel: 02243277545

Fax: 02243285575

web: http://nurierbakanadolu.meb.k12.tr

Nuri Erbak Anadolu Lisesi ile ilgili 14 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Son Kale]

Bugün bu Okula giderek Müdür Yardımcısı Mustafa Beyle konuştum, Kayıt alanında olmak şartı ile bu sene Nuri Erbak Lisesinin 91,5 Ortalama ile kapatacağını, son 1,5 senede tüm öğrencilerin ortalamalarının 2-3 puan arttığını söyledi.

2021-07-07 17:19
 
0
 
0
[GEZİNTİ ]

Benim okul puanım 87 kusur bu okul komşu kayıt alanında beni alırlar mı acaba puan duserse

2021-07-07 14:46
 
0
 
0
[ikra nur]

okul hakkında bilgi verir misiniz?

2021-07-01 09:35
 
0
 
0
[NEAL li]

Okulu dolaştım hoşumada gitti umarım umduğum gibi bir okuldur

2020-09-29 21:03
 
0
 
0
[Sena]

Baktığım hiçbir okulda kaç ortalamayla alınacağı yazmiyo
Beni alabilecek bir okul yokmu?

2020-07-17 13:37
 
0
 
0
[BBS]

2006 tayfaya söylüyorum 2020 de lgsye girecekler okulda okuyan bir abiniz olarak tavsiyem güzel okul ben buraya gelirim diye falan düşünmeyin puanınızı harcamayın başka okula gidin tavsiyem

2019-09-16 18:37
 
0
 
0
[Onur]

Bu sene bu okula gidecekler I şubesinde mi

2019-09-04 04:49
 
0
 
0
[Elma]

Okul güzel gözüküyor müdürü çok iyi biri tatlı sözlü bu okula bu yıl geldim inşallah umduğum gibi güzeldir

2019-08-02 16:34
 
0
 
0
[Efsun Nisa]

Ben bu sene LGS sınavı olucak ve oraya çıktın iş güzel ve iyi bir lisedir

2019-05-22 23:22
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 9

Nilüfer Belediyesi Barış Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 9

Özlüce Şehit Aykut Yurtsever Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 35

Bursa Ahmet Vefik Paşa Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 15

Mudanya Sami Evkuran Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 35

Çamlıca Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 76

6 Nisan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Nuri Erbak Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Nuri Erbak Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://nurierbakanadolu.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Nuri Erbak Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Nuri Erbak Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Nuri Erbak Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Nuri Erbak Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız