Ertugrul Gazi Anadolu Lisesi

Bursa / Yıldırım

Ertugrul Gazi Anadolu Lisesi
 • Ertugrul Gazi Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 8
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İl Bursa
Başarı Puanı (OBP) 84.3894
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Ertugrul Gazi Anadolu Lisesi Bursa ili Yıldırım İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Ertugrul Gazi Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Ertugrul Gazi Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Ertugrul Gazi Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Ertugrul Gazi Anadolu Lisesi A Blok ve B Blok olmak üzere iki bindan oluşmaktadır.

Okulumuzun ilk binası 10 derslik, fizik, kimya, biyoloji, fen bilgisi, laboratuarlarıyla okul idaresinin çalışmaları ve çevrenin katkılarıyla 30.03.1988 tarihinde öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin yararına açılan kütüphanemizde hizmet vermeye başlamıştır.

Yoğun göç nedeniyle bölgedeki nüfus artışına paralel olarak 2008 yılında ek bina yapımına başlanmıştır. 2009- 2010 Eğitim - Öğretim yılında 3 adedi küçük olmak üzere 22 derslik, 3 idari oda, 1 spor odası, 1 çok amaçlı salon 1 kimya, 1 biyoloji, laboratuarı, 1 adet kantin ve kazan dairesinden oluşan 4 katlı binamız eğitim - öğretime girmiştir.
 • Öğretmen :75
 • Rehber Öğretmen :2
 • Öğrenci :849
 • Derslik :32
 • Müzik Sınıfı :1
 • Resim Sınıfı :1
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :2
 • Konferans Salonu :1
 • Atölye-İşlik :1
 • Öğretim Şekli :TAM GÜN EĞİTİM
 • Saatler ERTUĞRUL GAZİ ANADOLU LİSESİ (TAM GÜN) : 08:20 - 15:30
 • Ulaşım BELEDİYE OTOBÜSLERİ VE MİNÜBÜSLER TERMİNAL 94 HEYKELDEN S2 OTOBÜSLERİ İLE OKULUMUZUN ÜST TARAFINDAN GEÇMEKTEDİR. SİTELER KAPLIKAYA MEVİKİSİNDE BULUNMAKTADIR. YÜKSEK İHTİSASTAN YUKARI ERTUĞRUL GAZİ MİNİBÜSLERİ OKUL ÖNÜNDEN GEÇMEKTEDİR.

Okulumuz, Genel Liselerin Anadolu Liselerine dönüşümleri sürecinde 2012-2013 öğretim yılında Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi adını almıştır.

04.06.2014 tarihi itibariyle ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi alan Okulumuz, Anadolu Liseleri arasında Bursada bir ilk olaması dolayısıyla haklı bir gurur yaşamıştır.

Vizyon ERTUĞRUL GAZİ ANADOLU LİSESİNİN VİZYONU Okulumuz yaşadığımız yüzyılın, bilginin ve bireyin çağı olduğu noktasından hareketle bilgiye ulaşan ve bu bilgiyi yaşadığı toplumla paylaşan, kendisiyle ve içinde yaşadığı toplumla barışık, kendi geleceğini ülkesinin geleceği ile birlikte düşünen, bunun sorumluluğuyla çalışan, Ulu Önder Atatürkün özlemi çağdsaş uygarlık düzeyini yakalamış toplumu oluşturmaktır.

Misyon ERTUĞRUL GAZİ ANADOLU LİSESİNİN MİSYONU T.C. Anayasasında ifade edilen çağdaş, demokratik, laik, sosyal hukuk devleti ilkelerine gönülden bağlı, ortaöğretim programında amaçlanmış; eğitim ilkelerini, çevre şartlarını da dikkate alarak etkili ve verimli bir şekilde uygulamak, öğrencilerin kabiliyetlerine ve ihtiyaçlarına uygun bir eğitim hizmetini sunmak, onların sosyal, kültürel ve ekonomik ihtiyaçlarını karşılayacak yeteneklerini geliştirmelerine ortam hazırlamak ve okulda öğrenmenin kalitesini artırmak temel ilkemizdir.

Ertugrul Gazi Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Ertugrul Gazi Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Ertuğrulgazi Mahallesi 4. Eren Sokak No 9/1 Yıldırım/BURSA

Tel: 0224 366 00 10

Fax: 0224 366 49 19

web: http://begal.meb.k12.tr

Ertugrul Gazi Anadolu Lisesi ile ilgili 8 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 1

Nilüfer Belediyesi Barış Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 19

Bursa Ahmet Vefik Paşa Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 9

Mudanya Sami Evkuran Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 52

6 Nisan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Özlüce Şehit Aykut Yurtsever Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 8

Celal Bayar Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Ertugrul Gazi Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Ertugrul Gazi Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://begal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Ertugrul Gazi Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Ertugrul Gazi Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Ertugrul Gazi Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Ertugrul Gazi Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız