Nilüfer Belediyesi Barış Anadolu Lisesi

Bursa / Nilüfer

Nilüfer Belediyesi Barış Anadolu Lisesi
 • Nilüfer Belediyesi Barış Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 1
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Bursa
İlçesi Nilüfer
Başarı Puanı (OBP) 94.9178
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Nilüfer Belediyesi Barış Anadolu Lisesi Bursa ili Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Nilüfer Belediyesi Barış Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Nilüfer Belediyesi Barış Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Nilüfer Belediyesi Barış Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Okulumuz 2012-2013 eğitim-öğretim yılında ortaokul olarak açılmış, 2013-2014 eğitim-öğretim yılında anadolu lisesine dönüştürülerek 16 Eylül 2013 tarihinde Barış Anadolu Lisesi olarak eğitim-öğretime başlamıştır. Bodrum, zemin ve iki kat olmak üzere, toplam dört kat olarak inşa edilen okulumuzda yirmi derslik, fizik, kimya, biyoloji laboratuvarları, özgün bir kütüphane, spor dersliği, müzik odası, resim atölyesi, sunum odası, 220 kişilik konferans salonu, öğrenci giyinme odaları, rehberlik odası, idari odalar, öğretmenler odası, kalorifer dairesi, yemekhane, kantin, sığınak mevcuttur. Asma Katta 400 m2 alanda açık sergi salonu, öğrenci etkinlik alanları mevcuttur.

Nilüfer Belediyesi Barış Anadolu Lisesinde gündüzlü, karma ve tam gün eğitim- öğretim yapılmaktadır. Okulumuzda 1 Müdür, 2 Müdür Yardımcısı, 36 öğretmen, 1 memur, 1 güvenlik görevlisi, 3 hizmetli olmak üzere toplam 44 kişi görev yapmaktadır. 20 derslikten oluşan okulumuzun öğrenci kapasitesi 680dir Okulumuzun merkezi konumda bulunması, yeni açılmış olmasına rağmen Bursada en çok tercih edilen okullar arasında yer almasını sağlamıştır. Barış Anadolu Lisesi olarak temel felsefimiz akademik başarının yanında geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızı değerlerimize bağlı, bilinçli, eleştirebilen, sorgulayabilen, sorumluluk sahibi bireyler olarak hayata hazırlamaktır.

Bizlere emanet edilen çocuklarımıza, tüm bilgi ve birikimlerini aktaran, onları seven ve koruyan, işinde tecrübeli, alanında uzman kadromuzla; okula gelmekten değil, gelmemekten korkan, güler yüzlü, donanımlı, dürüst, barış ve dostluğun değerini bilen çocuklara sahip okulumuzun iç huzurunun devamlılığını sağlayarak güler yüzlü, disiplinli, ilkeli eğitim ve öğretim en büyük projemizdir.

VİZYON Geleceğimizi tüm paydaşlarla birlikte şekillendireceğiz. Yönetişim anlayışıyla ve katılımcı mantıkla planlı çalışmalar yapıp "Nereye gideceğiz? Nasıl bir Barış Anadolu Lisesi?" sorularına cevap arayacağız.

MİSYON Barış Anadolu Lisesinin var oluş nedeni nedir? Paydaşlarla birlikte 2015-2019 Stratejik Planımızı oluştururken misyonumuzu da belirleyeceğiz.

Nilüfer Belediyesi Barış Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Nilüfer Belediyesi Barış Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Barış Mahallesi Gümüşdere Sokak No1 Nilüfer/BURSA

Tel: 02244529980

Fax: 02244529981

web: http://barisanadolulisesi.meb.k12.tr

Nilüfer Belediyesi Barış Anadolu Lisesi ile ilgili 1 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 1

Nilüfer Belediyesi Barış Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 19

Bursa Ahmet Vefik Paşa Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 10

Mudanya Sami Evkuran Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 52

6 Nisan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Özlüce Şehit Aykut Yurtsever Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 8

Celal Bayar Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Nilüfer Belediyesi Barış Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Nilüfer Belediyesi Barış Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://barisanadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Nilüfer Belediyesi Barış Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Nilüfer Belediyesi Barış Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Nilüfer Belediyesi Barış Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Nilüfer Belediyesi Barış Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız