Özlüce Şehit Aykut Yurtsever Anadolu Lisesi

Bursa / Nilüfer

Özlüce Şehit Aykut Yurtsever Anadolu Lisesi
 • Özlüce Şehit Aykut Yurtsever Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 2
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Bursa
İlçesi Nilüfer
Başarı Puanı (OBP) 93.2465
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Özlüce Şehit Aykut Yurtsever Anadolu Lisesi Bursa ili Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Özlüce Şehit Aykut Yurtsever Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Özlüce Şehit Aykut Yurtsever Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Özlüce Şehit Aykut Yurtsever Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Okulumuz Özlüce Anadolu Lisesi, ilimiz Nilüfer İlçesi Özlüce Mahallesinde 2011-2012 Öğre-tim yılında eğitime başlamış olup, 32 derslikli şekilde inşa edilmiştir. Okul binası içerisinde; 3 Kata yerleştirilmiş durumda 24 Derslik, Fizik-Kimya-Biyoloji-Bilgisayar Laboratuvarları, Kütüphane, Müzik Odası, Rehberlik Odası, İdari Ofis Odaları, Revir Odası, Öğretmen ve Zümre Odaları, Kapalı Devre Te-levizyon Yayın Odası, Kantin, Bodrum katta Sığınak, Genel Amaçlı Salon, Soyunma-Giyinme Odaları, Kesintisiz Güç Kaynağı (150 KVA Jeneratör), Kalorifer Dairesi mevcuttur. Ayrıca okul bahçesi içerisin-de açık basketbol-voleybol sahası, açık satranç alanı, kameriye ve otopark vardır.

Okulumuz, 1 Müdür, 1 Müdür Yardımcısı, 3 İngilizce, 2 Matematik, 1 Türk Edebiyatı, 1 Fizik, 1 Kimya, 1 Biyoloji, 1 Beden Eğitimi, 1 Tarih, 1 Coğrafya, 1 Almanca, 1 Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, 1 Rehber Öğretmen olmak üze-re, toplam 17 Öğretmen, memur, temizlik ve bakım işleri için toplam 4 personel ile birlikte, ayrıca MEB mevzuatına uygun olarak okul ile öğrenci aileleri arasında bütünleşmeyi gerçekleştirmek, veli ile okul arasında iletişimi ve iş birliğini sağlamak, eğitim ve öğretimi geliştirici faaliyetleri desteklemek üzere "Okul Aile Birliği oluşturulmuş, 2011-2012 eğitim ve öğretim yılının başında çalışmalara başla-mıştır.

Okulumuz 2012-2013 Eğitim Öğretim yılına yeni 9. Sınıf öğrencilerinin katılımıyla, toplam 360 öğrenciyle başlamıştır. Öğrenci sayısının artmasıyla okulumuza 3 Matematik, 2 İngilizce, 3 Edebiyat Öğretmeni göreve başlamıştır. 2013-2014 Eğitim Öğretim yılında toplam 578 öğrenci okulumuza katılmış olup, halen nakil işlemleri yapılmakta, nakil gelen öğrencilerimizin puanları da sürekli artmaktadır. Bu puan artışları da okulumuzun tercih edilen bir okul olduğunu göstermektedir.

Okulumuza 2013-2014 Eğitim Öğretim yılının 1. döneminde 1 Matematik, 2 Edebiyat, 1 Felsefe,1 Tarih, 1 Coğrafya,1 Müzik,1 Görsel Sanat-lar,1 Beden Eğitimi,1 Fizik, 1 Biyoloji, 1 Tarih,1 Almanca, 2 İngilizce, 2. dönem ise 1 Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi,1 Matematik ve 1 İngilizce öğretmeninin ataması yapılmıştır. Okulumuza 2014-2015 ve 2015-2016 Öğretim yıllarında Okul Müdürü, 2 Müdür Yardımcısı, 55 Öğretmen, 1 Geçici Görevli Memur la birlikte, ücreti Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ödenen 1, Okul Aile Birliği tarafından 2, Nilüfer Belediyesi tarafından 2 hizmetli, hizmet vermektedir.

İLKELERİMİZ
 • ? Atatürk İlke ve İnkılaplarına bağlı olma.
 • ? Büyük Önder Atatürk ün hedef gösterdiği muasır medeniyetleri hedefleyen,
 • ? Eleştiriye her zaman açık olmak,eleştirilerin bizim gelişmemiz için bir fırsat olduğunu bilip sempati ile yaklaşma.
 • ? Birbirine saygılı davranma.
 • ? Birbirimize hoşgörü ile bakma.
 • ? Birbirimize dürüst davranma.
 • ? Birbirimize sevgi ile yaklaşma.
 • ? Bireysel yenilikçiliği ve yenilikleri destekleme.
 • ? Hizmet verdiklerimize göre hizmeti şekillendirme.
 • ? Çevreyi koruma.
 • ? Sürekli gelişme düşüncesi.
 • ? Problemin değil çözümün parçası olma.
 • ? Karar almada şeffaflık
DEĞERLERİMİZ
 • ? Eğitimde kaliteyi ön planda tutarız.
 • ? Öğrencilerimizin geleceğinin önemli olduğuna inanırız.
 • ? Ekip çalışmasıyla başarının yakalanacağına inanırız.
 • ? Öğrenci, veli ve toplum beklentilerine dikkate alarak çalışırız.
 • ? Ülkemizin geleceğinden sorumlu olduğumuzu düşünürüz.
 • ? İnsanları suçlamaz, süreçleri sorgularız.
 • ? Sağlıklı bir çalışma ortamının önemine inanırız.
 • ? Çalışanları tanır, yeteneklerini geliştirir, fikirlerine değer veririz.
 • ? Kurumsallaşmanın öneminin farkındayız.
VİZYON Marka bir okul olarak kentimizde en çok tercih edilen ilk üç Anadolu Lisesinden biri olmak.

MİSYON Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, Türkiye Cumhuriyetinin kuruluş amacını benimseyen, anadilini ve evrensel dillerden en az birini etkili bir şekilde kullanabilen, üretken, yaratıcı, sorumluluk sahibi, bilimsel düşünceyi ön planda tutan, nitelikli, çağdaş, demokratik ve laik bireyler için varız, olarak belirlenmiştir.

BAŞARILAR

Okulumuz öğrencileri, Türkiye çapında yapılan "Orta Öğretim Yerleştirme Sınavı" ile okula ka-bul edilmiş olup, akademik kariyere yönelik dersler almaktadırlar.

2013-2014 Eğitim Öğretim yılında Osmangazi Belediyesinin düzenlediği Genç Star Müzik Yarışmasında orkestra dalında 1.lik ödlü almışlardır. Ayrıca spor dalında yüzme ve kayak dalla-rında il 2.si olmuşlardır.

2014-2015 Eğitim Öğretim yılında Osmangazi Belediyesinin düzenlediği Genç Star Müzik Yarışmasında Kız Solist ve Orkestra dalında 1.lik, Nilüfer Belediyesinin düzenlediği Müzik Yarışma-sında Kız Solist ve Orkestra dalında 3.lük, Vodafon düzenlediği müzik yarışmasında ise finale kalarak büyük bir başarı gösterdiler.Ayrıca spor dalında yüzmede, kayakda 2014-2015 Eğitim Öğretim yılında okulumuzdan 167 öğrenci mezun olmuştur. 140 öğrenci çeşitli Üniversiteler yerleşmiştir. 2015-2016 Eğitim Öğretim yılında ise müzik, resim , siir dinletisi, tiyatro ve spor dalların-da egzersiz çalışması yapılmakta olup, resim yarışmasında 1 öğrencimiz 1.lik ödülü almıştır. Özlüce Anadolu Lisesi olarak, Öğrenci-Öğretmen-İdareci-Veli İşbirliği ile birlik- beraberlik içeri-sinde, çok çalışarak, fedakarlık yaparak, bu büyük ideallere ulaşacak potansiyelimiz mevcuttur. 2015 yılı Eğitim-Öğretim Dönemi sonunda Bursanın ve Türkiyenin yıldızı olacağımız konusunda inancımız ve azmimiz tamdır.

Özlüce Şehit Aykut Yurtsever Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Özlüce Şehit Aykut Yurtsever Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Adres ÖZLÜCE MH. ŞANLI CD. ZERRİN SK. NO 33/1 NİLÜFER/ BURSA

Tel: 0224 413 39 66

Fax: 0224 413 00 33

web: http://ozluceanadolulisesi.meb.k12.tr

Özlüce Şehit Aykut Yurtsever Anadolu Lisesi ile ilgili 2 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 1

Nilüfer Belediyesi Barış Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 19

Bursa Ahmet Vefik Paşa Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 10

Mudanya Sami Evkuran Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 52

6 Nisan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Özlüce Şehit Aykut Yurtsever Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 8

Celal Bayar Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Özlüce Şehit Aykut Yurtsever Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Özlüce Şehit Aykut Yurtsever Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://ozluceanadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Özlüce Şehit Aykut Yurtsever Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Özlüce Şehit Aykut Yurtsever Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Özlüce Şehit Aykut Yurtsever Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Özlüce Şehit Aykut Yurtsever Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız