Ahmet Erdem Anadolu Lisesi

Bursa / Nilüfer

Ahmet Erdem Anadolu Lisesi
 • Ahmet Erdem Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 17
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Kontenjanı 240
Okulun Taban Puanı 438.5729
Güncel Yüzdelik Dilimi 2.71
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku LGS Puanı Hesapla
Ahmet Erdem Anadolu Lisesi Merkezi Sınav ile öğrenci alan bir Proje Okuludur.

Ahmet Erdem Anadolu Lisesi Bursa ili Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Ahmet Erdem Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak.

Ahmet Erdem Anadolu Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor. Ahmet Erdem Anadolu Lisesi LGS taban puanı yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz
Ahmet Erdem Anadolu Lisesi

(İlk yerleştirme sonuçlarına ait verilerdir.)

Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2020 438.5729 2.71
2019 463.5970 2.69
2018 396.0936 2.77
2017 486.0626 3.41
2016 476.2578 3.09
Okulumuz 1991 - 1992 Eğitim - Öğretim yılında Nilüfer Çıraklık Eğitim Merkezi binasının bir bölümünde 72 öğrenci ile 2 sınıf olarak " Nilüfer Anadolu Lisesi " adı altında eğitim - öğretime başlamıştır. 1992 - 1993 Eğitim - Öğretim yılında okulumuz 3 sınıf olarak Nilüfer Fatih Lisesine taşınmıştır.

1993 - 1994 de ise, halen eğitim - öğretim verdiğimiz ve Milli Piyango İdaresi tarafından yaptırılan şu anki binaya taşınmış ve " Nilüfer Milli Piyango Anadolu Lisesi" adını almıştır.

1994 - 1995 de okulumuzun bir katında, şimdiki Gazi Anadolu Lisesi eğitim - öğretim vermiş, 1 yıl sonra ayrılmıştır. (sorubak.com)

Okulumuzun ismi Türkiyede Milli Piyango Adını taşıyan okulların adının değiştirilmesi kararı çerçevesinde T.C Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü´nün 27.12.2011 tarih ve 160.01/10127 sayılı onayı ile Van depreminde hayatını kaybeden öğretmenlerden Denizli nüfusuna kayıtlı Ahmet Erdemin ismi verilerek " Ahmet Erdem Anadolu Lisesi " olarak değişmiştir.

Okulumuzda 24 sınıfın dışında Fizik - Kimya - Biyoloji - Fen Bilgisi ve Bilgisayar Laboratuarları, Kütüphane, Toplantı Odası, Arşiv, Öğretmenler Odası, Revir, Yemekhane, Kantin, Hizmetli Odaları , Depo, Müzik Odası, Spor Salonu - Malzeme ve Soyunma Odaları yer almaktadır.

Giriş kapısı önünde Atatürk Büstü nün bulunduğu alan Toplanma ve Tören alanı , bu alanın batısında ise Okul Genişleme Alanı bulunmaktadır. Okul Koruma Derneği, okulun ön bölümünde yer alan bölüme Futbol Sahası ve Tenis Kortu, doğu bölümüne ise Basketbol ve Voleybol Sahası yaptırmıştır. Okul bahçesinin güneydoğu bölümü koruluk olarak ayrılarak çam ağaçları dikilmiş, kuzey - batı bölümü çimlenerek yeşil alan olarak ayrılmıştır, diğer bölümler ağaçlandırılmıştır.

Can BAKIŞKAN 2012 LYS sonuçlarına göre Y-MF3 Puan türünde 557,814 puan alarak Bursa 1.si ve Türkiye 5.si olmuştur.2012 üniversite yerleştirme sonuçlarına göre sınava giren 247 son sınıf öğrencimizden 203´ü Lisans programlarına yerleşmeye hak kazanmıştır. Okulumuz öğrencilerinden Erkin Karaokçu 14-18 Mayıs tarihleri arasında Ankarada düzenlenen Türkiye Gençler Satranç Şampiyonasında, Türkiye ikinciliği gibi büyük bir başarı elde etti. Nisan ayı içinde, Vakıflar Bölge Müdürlüğünce düzenlenen "Tarihi Eserlerimiz ve Vakıfların Önemi" konulu kompozisyon yarışmasında, 9. Sınıf öğrencilerimizden Canberk Dağotu il düzeyinde 1. oldu. Aynı yarışmada, Gülce Demirbaş 2, Batuhan Ergen de 5. oldu.
 • Derslik :29
 • Konferans Salonu :1
 • Spor Salonu :1
 • Fen Laboratuvarı :3
 • Müzik Sınıfı :1
 • Resim Sınıfı :1
 • Kütüphane :1
 • Yemekhane :1
 • Revir:1
 • Saatler : 08:45-15:55
 • Bağlantı : ADSL (8 Mbit)
 • Yabancı Dil : İNGİLİZCE - ALMANCA
 • Isınma : DOĞALGAZ
 • Servis :
 • Ulaşım : SERVİSLE , METRO ve BELEDİYE OTOBÜSLERİ İLE
 • Yerleşim Yeri : BURSA - NİLÜFER - CUMHURİYET
 • İl /İlçe Merkezine Uzaklık : ŞEHİR MERKEZİNE 13 KM UZAKLIKTA sorubak.com

Ahmet Erdem Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Ahmet Erdem Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: CUMHURİYET MAH.NİLÜFER HATUN CAD.KIRKPINAR SOK. NİLÜFER / BURSA

Tel: 0224 4510964-4511044

Fax: 0224 4510946

web: http://niluferaeal.meb.k12.tr

Ahmet Erdem Anadolu Lisesi ile ilgili 17 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 155

Tofaş Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 59

Nilüfer İmkb Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 44

Bursa Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 17

Ahmet Erdem Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 27

İnegöl Mediha-Hayri Çelik Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 41

Ahmet Hamdi Gökbayrak Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Ahmet Erdem Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Ahmet Erdem Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://niluferaeal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Ahmet Erdem Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Ahmet Erdem Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Ahmet Erdem Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Ahmet Erdem Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız