Ahmet Erdem Anadolu Lisesi

Bursa / Nilüfer
Ahmet Erdem Anadolu Lisesi
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Tercih Kodu ---
Kontenjan Sayısı ---
Okulun Taban Puanı 463.5970
Güncel Yüzdelik Dilimi 2.69
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?

Ahmet Erdem Anadolu Lisesi Bursa ili Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Ahmet Erdem Anadolu Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Ahmet Erdem Anadolu Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Aşağıdaki tabloda Ahmet Erdem Anadolu Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Ahmet Erdem Anadolu Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

İSTATİSTİKİ BİLGİLERİ
Okulun Son Üç Yıllık Taban Puanı
Yüzdelik Dilim Bilgisi
Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2019 463.5970 2.69
2018 396.0936 2.77
2017 486.0626 3.41
Okulumuz 1991 - 1992 Eğitim - Öğretim yılında Nilüfer Çıraklık Eğitim Merkezi binasının bir bölümünde 72 öğrenci ile 2 sınıf olarak " Nilüfer Anadolu Lisesi " adı altında eğitim - öğretime başlamıştır. 1992 - 1993 Eğitim - Öğretim yılında okulumuz 3 sınıf olarak Nilüfer Fatih Lisesine taşınmıştır.

1993 - 1994 de ise, halen eğitim - öğretim verdiğimiz ve Milli Piyango İdaresi tarafından yaptırılan şu anki binaya taşınmış ve " Nilüfer Milli Piyango Anadolu Lisesi" adını almıştır.

1994 - 1995 de okulumuzun bir katında, şimdiki Gazi Anadolu Lisesi eğitim - öğretim vermiş, 1 yıl sonra ayrılmıştır.

Okulumuzun ismi Türkiyede Milli Piyango Adını taşıyan okulların adının değiştirilmesi kararı çerçevesinde T.C Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü´nün 27.12.2011 tarih ve 160.01/10127 sayılı onayı ile Van depreminde hayatını kaybeden öğretmenlerden Denizli nüfusuna kayıtlı Ahmet Erdemin ismi verilerek " Ahmet Erdem Anadolu Lisesi " olarak değişmiştir.

Okulumuzda 24 sınıfın dışında Fizik - Kimya - Biyoloji - Fen Bilgisi ve Bilgisayar Laboratuarları, Kütüphane, Toplantı Odası, Arşiv, Öğretmenler Odası, Revir, Yemekhane, Kantin, Hizmetli Odaları , Depo, Müzik Odası, Spor Salonu - Malzeme ve Soyunma Odaları yer almaktadır. Ayrıca Okul Müdürü, Müdür Yardımcıları, Sekreter, Aile Birliği, Mutemed ve Rehberlik Servisi için ayrı odalar bulunmaktadır.

Giriş kapısı önünde Atatürk Büstü nün bulunduğu alan Toplanma ve Tören alanı , bu alanın batısında ise Okul Genişleme Alanı bulunmaktadır. Okul Koruma Derneği, okulun ön bölümünde yer alan bölüme Futbol Sahası ve Tenis Kortu, doğu bölümüne ise Basketbol ve Voleybol Sahası yaptırmıştır. Okul bahçesinin güneydoğu bölümü koruluk olarak ayrılarak çam ağaçları dikilmiş, kuzey - batı bölümü çimlenerek yeşil alan olarak ayrılmıştır, diğer bölümler ağaçlandırılmıştır.

Vizyon (NE YAPMAK İSTİYORUZ? NEREDE OLMAK İSTİYORUZ?) AHMET ERDEM ANADOLU LİSESİ olarak,öğrencilerimizin; bilim ve teknolojinin farkında olan; değişime ve gelişime açık; öğrenmeyi temel ihtiyaç kabul eden; en az bir yabancı dili çok iyi bilen; yüksek moral değere sahip; kendine güvenen, katılımcı, kendini sorgulayan; etkili ve nitelikli, çağdaş, demokratik ve laik bireyler yetiştirmek ve bu bireylerin ülkenin en seçkin yüksek öğrenim kurumlarına girmelerini sağlamaktır.

Misyon ( VAROLUŞ SEBEBİMİZ ) Biz, AHMET ERDEM ANADOLU LİSESİ olarak öğrencilerimizin ; Bireysel yeteneklerini dikkate alarak öğrenmelerini, bilgili, becerili, özgüvenli olmaların, Çevresi ile iyi ve olumlu iletişim kuracak davranışları kazanmalarını Olaylara çok yönlü ve tarafsız bakabilmelerini, Çağın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek beceriler kazanmalarına ve değişen teknolojiyi izleyip kullanabilmelerini, Liderlik özelliklerinin yanısıra, işbirliği ve ekip çalışmalarına yatkın bireyler olmalarını, SAĞLAMAK İÇİN VARIZ...

Başarılar Can BAKIŞKAN 2012 LYS sonuçlarına göre Y-MF3 Puan türünde 557,814 puan alarak Bursa 1.si ve Türkiye 5.si olmuştur.2012 üniversite yerleştirme sonuçlarına göre sınava giren 247 son sınıf öğrencimizden 203´ü Lisans programlarına yerleşmeye hak kazanmıştır.Okulumuz öğrencilerinden Erkin Karaokçu 14-18 Mayıs tarihleri arasında Ankarada düzenlenen Türkiye Gençler Satranç Şampiyonasında, Türkiye ikinciliği gibi büyük bir başarı elde etti.Nisan ayı içinde, Vakıflar Bölge Müdürlüğünce düzenlenen "Tarihi Eserlerimiz ve Vakıfların Önemi" konulu kompozisyon yarışmasında, 9. Sınıf öğrencilerimizden Canberk Dağotu il düzeyinde 1. oldu. Aynı yarışmada, Gülce Demirbaş 2, Batuhan Ergen de 5. oldu.

 • Tel 0224 4510964-4511044
 • Fax 0224 4510946
CUMHURİYET MAH.NİLÜFER HATUN CAD.KIRKPINAR SOK. NİLÜFER / BURSA
  http://niluferaeal.meb.k12.tr
Bu okula 13 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Tanıtım Kartı

İl Bursa
İlçe Nilüfer
Tel 0224 4510964-4511044
Fax 0224 4510946
Web http://niluferaeal.meb.k12.tr
Adres:

CUMHURİYET MAH.NİLÜFER HATUN CAD.KIRKPINAR SOK. NİLÜFER / BURSA

 • Geç gelme birinci ders saa için belirlenen süre ile sınırlıdır. Ancak her beş defa geç kalma yarım gün devamsızlıktan sayılır. Bu sürenin dışındaki geç gelmeler devamsızlıktan sayılır.
 • Geç gelen öğrencilerin derse alınma şekli ve süresi ders yılı başında öğretmenler kurulunca kararlaşrılarak veli ve öğrencilere duyurulur.
 • Günlük toplam ders saanin 2/3 ü ve daha fazlasına gelmeyenlerin devamsızlığı bir gün, diğer devamsızlıklar ise yarım gün sayılır.

Devamsızlık süresi özürsüz 10 günü, toplamda 30 günü aşan öğrenciler, ders puanları ne olursa olsun başarısız sayılır ve durumları yazılı olarak velilerine bildirilir. Ancak üniversite hastaneleri, eğim ve araşrma hastaneleri veya tam teşekküllü hastanelerde kontrol kayıtlı sürekli tedaviyi ya da organ naklini gerekren hastalığı bulunanlar, tam zamanlı kaynaşrma yoluyla eğimlerine devam eden özel eğim ihyacı olan öğrenciler ve özel eğim meslek liselerine kayıtlı olan öğrenciler, sosyal hizmet, emniyet ve asayiş birimlerinin resmî raporları doğrultusunda koruma ve bakım alna alınanlar ile tutuklu öğrencilerin özürsüz devamsızlık süresi 10 günü geçmemek kaydıyla toplam devamsızlık süresi 60, tam zamanlı kaynaşrma/bütünleşrme yoluyla eğimlerine devam eden özel eğim ihyacı olan öğrenciler ve özel eğim meslek liselerine kayıtlı olan öğrencilerin özürsüz devamsızlık süresi 20 günü geçmemek kaydıyla toplam devamsızlık süresi 70 gün olarak uygulanır

Sınav, performans çalışması, proje ve uygulamalar 100 tam puan üzerinden değerlendirilir. Değerlendirme sonuçları e-Okul sistemine işlenir

 • 85,00 - 100 > Pekiyi
 • 70,00 - 84,99 > İyi
 • 60,00 - 69,99 > Orta
 • 50,00 - 59,99 > Geçer
 • 0 - 49,99 > Başarısız

Öğrencinin yılsonu başarı puanı, derslerin ağırlıklı puanları toplamının bu derslerin haalık ders saatleri toplamına bölümüyle elde edilen puandır. Naklen gelen öğrencilerin yılsonu başarı puanı hesaplanırken yeni oluşacak haalık ders saa sayısı toplamı esas alınır. Yılsonu başarı puanı hesaplanırken bölme işlemi, virgülden sonra iki basamak yürütülür.

Öğrencinin, ders yılı sonunda herhangi bir dersten başarılı sayılabilmesi için;

 • İki dönem puanının aritmek ortalamasının en az 50 veya birinci dönem puanı ne olursa olsun ikinci dönem puanının en az 70
 • İşletmelerde beceri eğimi gören öğrencilerin, beceri sınavı puanı en az 50 olmak kaydıyla birinci ve ikinci dönem puanları ile beceri sınav puanının aritmek ortalamasının en az 50 veya beceri sınav puanının 70 olması gerekir

Ders yılı sonunda her bir dersten iki dönem puanı bulunmak kaydıyla;

 • Tüm derslerden başarılı olan,
 • Başarısız dersi/dersleri olanlardan, yılsonu başarı puanı en az 50 olan öğrenciler doğrudan sınıf geçer.
 • Birinci fıkradaki şartları taşımakla birlikte yılsonu başarı puanıyla başarılı sayılamayacak derslerden başarısız olan öğrenciler, o dersten/derslerden sorumlu geçer.

Ders yılı sonunda her bir dersten iki dönem puanı bulunmak kaydıyla doğrudan sınını geçemeyen öğrencilerden; bir sınıa başarısız ders sayısı en fazla 3 ders olanlar sorumlu olarak sınıflarını geçer. Ancak alt sınıflar da dâhil toplam 6 dersten fazla başarısız dersi bulunanlar sınıf tekrar eder. Nakil ve geçişler nedeniyle ortaya çıkan sorumlu dersler bu sayıya dâhil edilmez.

Sorumluluk sınavları, ders yılı içerisinde yapılan yazılı ve/veya uygulamalı sınav esaslarına göre birinci dönemin ilk haası, ikinci dönemin ilk haası ile son iki haası içerisinde iki alan öğretmeni, bulunmaması hâlinde biri alan öğretmeni olmak üzere iki öğretmen tarandan yapılır. Sınav tarihleri ve görevlendirilecek öğretmenler okul müdürlüğünce belirlenir. Bu sınavlar dersleri aksatmayacak şekilde haa içerisinde yapılacak şekilde planlanır. Gerekğinde cumartesi ve pazar günlerinde de yapılabilir.

Doğrudan, yılsonu başarı puanıyla veya sorumlu olarak sınıf geçemeyenlerle devamsızlık nedeniyle başarısız sayılanlar sınıf tekrar eder. Sınıf tekrarı hazırlık sını hariç, orta öğrenim süresince en fazla bir defa yapılır. Öğrenim süresi içinde ikinci defa sınıf tekrarı durumuna düşen öğrencilerin ders yılı sonunda okulla ilişiği kesilerek mesleki eğim merkezine, Açık Öğrem Lisesine, Mesleki Açık Öğrem Lisesine veya Açık Öğrem İmam Hap Lisesine kayıtları yapılır. Mesleki eğim merkezinde öğrenim görenlerden ikinci defa sınıf tekrar etme durumuna düşen öğrencilerin kayıtları Açık Öğrem Lisesine, Mesleki Açık Öğrem Lisesine veya Açık Öğrem İmam Hap Lisesine yapılır.

Okuldan mezun olamayan 12 nci sınıf öğrencilerinden sınıf tekrar etme hakkı bulunanlar başarısız olunan ders sayısına bakılmaksızın sınıf tekrar edebilir. Ancak, sınıf tekrar etmek istemeyen öğrencilerden sınıf tekrarı yapmış olanlar bir, sınıf tekrarı yapmamış olanlar ise iki öğrem yılı daha başarısız oldukları derslerden sorumluluk sınavına girebilir. Ustalık sınavında başarısız olan öğrenciler beceri sınavı esaslarına göre sorumluluk sınavlarına alınır. Bu sınavlar sonunda da başarısız olan öğrencilerin öğrem yılı sonunda okulla ilişiği kesilerek Açık Öğrem Lisesine, Mesleki Açık Öğrem Lisesine veya Açık Öğrem İmam Hap Lisesine kayıtları yapılır

13
3
Ulubatli Hasan Anadolu Lisesi
 • Yıldırım/Bursa
16
Bursa Anadolu Kız Lisesi
 • Osmangazi/Bursa
13
33
Bursa Erkek Lisesi
 • Osmangazi/Bursa

Merkezî Yerleştirme, Merkezi Sınavla öğrenci alan fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, özel program ve proje uygulayan eğitim kurumları ile meslekî ve teknik Anadolu liselerinin Anadolu teknik programlarına tercihler doğrultusunda merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yapılan yerleştirmedir.

Evet. e-Okulda kayıtlı öğrencilerin, Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okulları tercih edebilmesi için yerel yerleştirme tercihi yapması zorunludur.

Merkezî sınavla öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yerleştirme yapılır. Merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla;

 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğüne,
 • 8’inci sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 7’nci sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 6’ncı sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığına,
 • Tercih önceliğine,
 • Öğrencinin doğum tarihine göre yaşı küçük olana bakılarak yerleştirme yapılır.

Merkezi Sınava giren öğrenciler, Yerel Yerleştirme ile öğrenci alan okullar için tercihlerini yaparak kayıt işlemini tamamladıktan sonra, Merkezi Sınavla öğrenci alan okullar için açılacak Merkezi Sınavla Öğrenci Alan Okullar ekranından en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler.

Bu sayfada yer alan Ahmet Erdem Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Ahmet Erdem Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Ahmet Erdem Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Ahmet Erdem Anadolu Lisesi yorumları okuayabilir, Ahmet Erdem Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız

81

İl

9000

Okul

80000

Yorum