Orhaneli Türkan-Sait Yılmaz Anadolu Lisesi

Bursa / Orhaneli

Orhaneli Türkan-Sait Yılmaz Anadolu Lisesi
 • Orhaneli Türkan-Sait Yılmaz Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 1
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Bursa
İlçesi Orhaneli
OBP Puanı (*) 76.1529
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Orhaneli Türkan-Sait Yılmaz Anadolu Lisesi Bursa ili Orhaneli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Orhaneli Türkan-Sait Yılmaz Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Orhaneli Türkan-Sait Yılmaz Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "76.1529". Orhaneli Türkan-Sait Yılmaz Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Orhaneli Türkan-Sait Yılmaz Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
Orhaneli Türkan-Sait Yılmaz Anadolu Lisesi , Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün 25.08.1993 tarih ve 14766 sayılı onayıyla, 1993-1994 Eğitim-Öğretim yılında Orhanelili iş adamı Sait Yılmazın bina sözü üzerine Ahmet Necati Yılmaz Meslek Lisesinde 72 öğrenci kontenjanı ile Ahmet Necati Yılmaz Meslek Lisesi müdürü Mustafa ZEYREKin kurucu Müdürlüğünde öğretime açıldı.

Aynı yıl içerisinde Orhanelinin kuzeyinde Kurudere mevkiinde yaklaşık 15.000 metrekare arsa üzerine 16 derslikli 3 kat olarak inşaat çalışmaları başladı. 1999 Yılında meydana gelen Marmara depremi sonrasında yapılan kontrollerde kullanılamaz raporu verilen binanın yıkım kararı verildi.

Okulumuz 1999-2000 Eğitim Öğretim yılı başında (22 Eylül 1999) İmam-Hatip Lisesinin bir bloğuna taşındı. Aynı yıl eski bina yıkılarak şu an kullanılan binanın yapımına başlandı. Okulumuz, 1 Ağustos 2003 yılında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından zemin artı 3 kat olarak yaptırılan yeni binasına taşınmış ve 2003-2004 Eğitim Öğretim yılından itibaren bu binada öğretimine devam etmektedir. VİZYON Güçlü eğitimci kadrosu, öğrencileri, mezunları ve velileri ile birlikte, çağın gerektirdiği eğitim-öğretim ortamını yaratarak başarılara imza atan, farklılıkları ile fark yaratan bir eğitim kurumu olmak. MİSYON Öğrencilerimizi: Atatürk İlkelerinin Işığında, Milli Eğitimimizin Temel Amaçları doğrultusunda milli ve manevi değerlerimize bağlı , 21. yüzyılın ve ülkemizin ihtiyaçlarına uygun yetiştirmek , yüksek öğretim kurumlarına en iyi şekilde hazırlamak ; çağdaş düşünceli , sorumluluk duygusu gelişmiş, öğrenmeyi öğrenmiş, eğitimin bir ihtiyaç olduğuna inanan ve kendini geliştirme isteği duyan , mutlu ve hoşgörü sahibi insanlar olarak hayata hazırlamaktır.
 • Öğretmen Sayısı : 21
 • Öğrenci Sayısı : 263
 • Öğretim Şekli : Normal
 • Ders Başlama ve Bitiş Saati : 8.30 - 15.40
 • Derslik Sayısı : 18
 • Atölye-İşlik Sayısı : 1
 • Fen Laboratuarı Sayısı : 2
 • BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı : 1
 • İl ve İlçe Merkezine Uzaklık : İlçe Merkezi:3Km / İl Merkezi: 48Km
 • Ulaşım : Her yarım saatte bir Orhaneli-Bursa arası çalışan otobüs/minibüs ile ilçeye ulaşım sağlanmaktadır.
Okulun YGS/LYS Başarı Durumu
 • 2013-2014 Ön Lisans - 2, 4 Yıllık 15 Öğrenci
 • 2014-2015 Ön Lisans - 8, 4 Yıllık - 17 Öğrenci
 • 2015-2016 4 Yıllık - 22 Öğrenci
LYS de Öğrenci Yerleştirme Yüzdesi
 • 2013-2014 %30
 • 2014-2015 %33
 • 2015-2016 %75

Orhaneli Türkan-Sait Yılmaz Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Orhaneli Türkan-Sait Yılmaz Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: KARABEKİR PAŞA M.VELİ BEKTAŞ C. NO13 ORHANELİ/BURSA

Tel: 2248173255

Fax: 2248173256

web: http://tsyal.meb.k12.tr

Orhaneli Türkan-Sait Yılmaz Anadolu Lisesi ile ilgili 1 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Bir öğrenci.]

Pek çok insanın varlığından haberi olmaması sayesinde özel bir okuldaymışsınız gibi hissettiren bir kurum. Öğretmen kadrosu çok başarılı ve her okulun katılmadığı sosyal etkinlik projelerinin neredeyse tamamında faaliyet gösterdiği bir okuldur. Gerçekten öğrenmek isteyen insanların gelmesi tavsiye edilir.

2019-11-24 23:41
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 9

Nilüfer Belediyesi Barış Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 9

Özlüce Şehit Aykut Yurtsever Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 35

Bursa Ahmet Vefik Paşa Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 15

Mudanya Sami Evkuran Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 35

Çamlıca Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 76

6 Nisan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Orhaneli Türkan-Sait Yılmaz Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Orhaneli Türkan-Sait Yılmaz Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://tsyal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Orhaneli Türkan-Sait Yılmaz Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Orhaneli Türkan-Sait Yılmaz Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Orhaneli Türkan-Sait Yılmaz Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Orhaneli Türkan-Sait Yılmaz Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız