BTSO Hüseyin Sungur Anadolu Lisesi

Bursa / Osmangazi

BTSO Hüseyin Sungur Anadolu Lisesi
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız/Erkek
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?

BTSO Hüseyin Sungur Anadolu Lisesi Bursa ili Osmangazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

BTSO Hüseyin Sungur Anadolu Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzuna göre sınavsız olarak öğrenci alacak.

BTSO Hüseyin Sungur Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. BTSO Hüseyin Sungur Anadolu Lisesi 2020 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Aşağıdaki tabloda BTSO Hüseyin Sungur Anadolu Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. BTSO Hüseyin Sungur Anadolu Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Sık Sorulan Sorular

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.

Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.

Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla

 • Kayıt alanı,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
 • Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.

İlimiz Osmangazi ilçesi Veysel Karani Mahallesinde bulunan BTSO Eğitim kampüsündeki dokuz eğitim kurumundan biri olan okulumuz, 2006-2007 Eğitim Öğretim yılında Osmangazi BTSO Lisesi adıyla hizmete başlamıştır. Okulla birlikte 112 erkek, 172 kız kapasiteli öğrenci yurdu da faaliyete geçmişitr.

Okulumuz, genel liselerin Anadolu lisesine dönüşümü kapsamında 2012-2013 Eğitim Öğretim yılından itibaren BTSO Hüseyin Sungur Anadolu Lisesi olmuştur.

2006-2007 Eğitim Öğretim yılında 330 öğrenci,2 idareci ve 17 öğretmen ile faaliyete geçen okulumuz,

2015-2016 Eğitim Öğretim yılında 669 öğrenci, 5 idareci, 47 öğretmen ile faaliyetlerine devam etmektedir.

Erkek Öğrenci Yurdu BTSO Selahattin Aktar Öğrenci Yurdu 112 erkek öğrenci kapasiteli olup, öğrencilerimiz 4 kişilik odaları paylaşmaktadır. Erkek öğrenci yurdumuzda ayrıca yemekhane, 4 etüt salonu, 1 dinlenme salonu, 1 revir bulunmaktadır.

Kız Öğrenci Yurdu BTSO Selahattin Aktar Öğrenci Yurdu 172 kız öğrenci kapasiteli olup, öğrencilerimiz 4 kişilik odaları paylaşmaktadırlar. Kız öğrenci yurdunda ayrıca yemekhane, 4 etüt salonu, 1 dinlenme salonu, 1 revir bulunmaktadır.

VİZYON Bilim ve teknolojinin farkında olan, değişime ve gelişime açık, öğrenmeyi temel ihtiyaç kabul eden, değerlerini yaşayan ve yaşatan, hoşgörü sahibi, farklılıkları zenginlik kabul eden, en az bir yabancı dili çok iyi bilen, yüksek moral değere sahip, kendine güvenen, katılımcı, kendini sorgulayan etkili ve nitelikli, çağdaş, demokratik ve laik bireyler yetiştirmektir. Sadece bu kentin değil, Türkiyenin en başarılı okullarından biri olmaktır.
 • Öğretmen Sayısı : 49
 • Rehber Öğretmen Sayısı : 1
 • Öğrenci Sayısı : 662
 • Öğretim Şekli : Normal
 • Ders Başlama ve Bitiş Saati : 09:00-16.10
 • Derslik Sayısı : 24
 • Resim Sınıfı Sayısı : 1
 • Müzik Sınıfı Sayısı : 1
 • Yabancı Dil : Birinci Yabancı Dil: İngilizce İkinci Yabancı Almanca
 • Pansiyon Bilgisi : Kız Öğrenci Sayısı: 128 Erkek Öğrenci Sayısı: 116
 • İl ve İlçe Merkezine Uzaklık : Valilik Binası 3 km
 • Ulaşım : Toplu Taşıma Olanakları 1. Belediye otobüs hatları a. 20 nolu hat (Heykel - Millet mah.) b. 19/c nolu hat (Çekirge) c. 43/a nolu hat (Uludağ Unv. İzmir yolu) d. 43/d nolu hat (İzmir yolu) 2. Minibüs Hatları a. Zafer Mah. (Kent meydanı) b. Hipodrom (Kent meydanı)(yakın) c. Vatan-Millet mah. (Kent meydanı)(yakın) 3. Taxi Dolmuş hatları a. Zafer-Atıcılar (Kayhan dur.) b. Hipodrom (Kayhan dur.) (yakın) c. Vatan-Millet (Kayhan dur.)(yakın)

MİSYON Öğrencilerimizin; Bilgili , becerili , dürüst , sorumluluğunu bilen Araştıran , sorgulayan , paylaşan , çok yönlü ve tarafsız bakabilen Çevresiyle olumlu iletişim kurabilen Ortak bir genel kültürle , soruların farkında olabilen , ülkemizin kalkınmasına yardımcı olabilecek İlgi , istek ve yetenekleri doğrultusunda yüksek öğretime ve hayata iyi bir şekilde hazırlanmış Anadilini doğru ve etkili konuşan, yazan, anlayan Atatürk İlke ve İnkılaplarını benimseyen vatanını ve milletini seven , İnsan haklarına saygılı ve duyarlı bireyler olmalarını sağlamaktır.

BAŞARILAR Okulun YGS/LYS Başarı Durumu :
 • 2013-2014: % 61
 • 2014-2015: % 63
LYS de Öğrenci Yerleştirme Yüzdesi :
 • 2013-2014: % 43
 • 2014-2015: % 35
 • Tel 0 224 216 05 89
 • Fax 0 224 216 05 88
Eğitim Vadisi BTSO Hüseyin Sungur Anadolu Lisesi, Osmangazi/BURSA
  http://hsal.meb.k12.tr
Bu okula 3 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
14
Çamlıca Anadolu Lisesi
 • Nilüfer/Bursa
8

Merkezî Yerleştirme, Merkezi Sınavla öğrenci alan fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, özel program ve proje uygulayan eğitim kurumları ile meslekî ve teknik Anadolu liselerinin Anadolu teknik programlarına tercihler doğrultusunda merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yapılan yerleştirmedir.

Evet. e-Okulda kayıtlı öğrencilerin, Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okulları tercih edebilmesi için yerel yerleştirme tercihi yapması zorunludur.

Merkezî sınavla öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yerleştirme yapılır. Merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla;

 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğüne,
 • 8’inci sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 7’nci sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 6’ncı sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığına,
 • Tercih önceliğine,
 • Öğrencinin doğum tarihine göre yaşı küçük olana bakılarak yerleştirme yapılır.

Merkezi Sınava giren öğrenciler, Yerel Yerleştirme ile öğrenci alan okullar için tercihlerini yaparak kayıt işlemini tamamladıktan sonra, Merkezi Sınavla öğrenci alan okullar için açılacak Merkezi Sınavla Öğrenci Alan Okullar ekranından en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler.

Bu sayfada yer alan BTSO Hüseyin Sungur Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve BTSO Hüseyin Sungur Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: BTSO Hüseyin Sungur Anadolu Lisesi taban puanı 2020 , BTSO Hüseyin Sungur Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi, BTSO Hüseyin Sungur Anadolu Lisesi yorumları

Ayrıca BTSO Hüseyin Sungur Anadolu Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, BTSO Hüseyin Sungur Anadolu Lisesi üniversite başarısı, BTSO Hüseyin Sungur Anadolu Lisesi formaları, BTSO Hüseyin Sungur Anadolu Lisesi adresi,

81

İl

9000

Okul

80000

Yorum