Yeniceabat Anadolu Lisesi

Bursa / Osmangazi

Yeniceabat Anadolu Lisesi
 • Ekle
  Ekle
 • 35
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 88.1933
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Yeniceabat Anadolu Lisesi Bursa ili Osmangazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Yeniceabat Anadolu Lisesi 2023-2024 eğitim öğretim yılı için 2023 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Yeniceabat Anadolu Lisesi'ne 2022 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "88.1933".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2022
88.1933
2021
88.4771
2020
81.2905
Yeniceabat Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Yeniceabat Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Yeniceabat Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Yeniceabat Anadolu Lisesi 2010/2011 Eğitim ve Öğretim, Osmangazi Yeniceabat İlköğretim Okulu binasının 2.katında, 6 şubede 180 öğrenci, 1 müdür, 11 kadrolu öğretmen, 1 görevlendirme müdür yardımcısı ve 3 ücretli öğretmenle eğitim ve öğretime başlamıştır. Okul Tanıtım Videosunu İzleyin
Yeniceabat Anadolu Lisesi'nin üniversite başarı durumunlarını yıllara göre güncellemeya devam ediyoruz. Yeniceabat Anadolu Lisesi'nin YKS başarı tablosu ile TYT başarı durumu hakkındaki bilgilere aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.
Yıllara Göre Yeniceabat Anadolu Lisesi YKS Başarı Tablosu

Yeniceabat Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Yeniceabat Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Yeniceabat Mahallesi Yeniceabat caddesi No112

Tel: 0224.2485426

Fax: 0224.2485428

web: http://yeniceabatanadolu.meb.k12.tr

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Yeniceabat Anadolu Lisesi ile ilgili 35 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[Öğrenci.]

Okulda okuyanlar okulun ingilizce öğretmenleri hakkında bilgi verebilir mi, kaç tane varsa tek tek.

2022-11-29 21:18
 
0
 
0
[Cato ]

Bu sene 90.kusur ortalamam la yerleştim heyecanlıyım okul ,öğrenciler ve öğretmenler hakkında bılgi edinmek istiyorum

2022-07-29 18:22
 
0
 
0
[Öylee]

Obpem 98 bu okulu tercih eder misiniz gelmeyi planlıyorum hem adresim de uyuyor

2022-07-04 21:59
 
0
 
0
[2022pxğdkcğ]

ortalamam 82 girme ihtimalim varmı
acil cevaplarmısınız

2022-07-04 14:16
 
0
 
0
Reklam
[Random]

Ortalamam 87 girebilir miyim??

2022-07-02 11:40
 
0
 
0
[Skdlajlsja]

Ortalamam 86 yinede girebilir miyim?

2022-06-08 09:48
 
0
 
0
[fhufırfı]

bakın okula gidecekseniz bile gitmeyin öğretmenlerimiz orada harcanıyor gerçekten ulaşım çok zor bahçe zaten çok kötü okul ışık almıyor sadece öğretmenler çok iyi onun dışında bazı öğrenciler hariç oğrenciler çok berbat

2022-03-19 18:28
 
0
 
0
[bilinmiyor]

bu okula gelirken hç istememiştim hem köy gibi bir yerde olduğu için hemde arkadaşlarım hiç yok diye ama o kadar güzel öğretmenler ile tanıştım ki her zaman iyi ki diyebileceğim bir okul oldu benim için her zamanda ziyarete mutlaka gideceğim yorumlarda çok hocalardan bahseden olmuş her okulda olduğu gibi illa ki svmediğiniz anlaşamadığınız hocalar olucak her biri farklı insan farklı karakterlere sahip benimde hepsini sevdiğim söylenmez ama çok iyi anlaştığım 10 tane hoca ve çok çok sevdiğim 5 hoca var iyi ki gelmişim iyi ki okumuşum diorum herkese tavsiye ediyourm

2022-02-08 18:18
 
0
 
0
[Selambuben]

9/E sınıfında olan varmı :/

2021-08-31 15:20
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 5

Malcılar Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 5

Mudanya Güzelyalı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 35

Şehit Komando Er Samet Saraç Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Orhaneli Türkan-Sait Yılmaz Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 12

Hasan Coşkun Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Yeniceabat Anadolu Lisesi kaç puan 2023 88.1933
Yeniceabat Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Yeniceabat Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Yeniceabat Anadolu Lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
Yeniceabat Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Yeniceabat Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Yeniceabat Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Yeniceabat Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://yeniceabatanadolu.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Yeniceabat Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Yeniceabat Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Yeniceabat Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Yeniceabat Anadolu Lisesi taban puanı 2023

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız