Yeniceabat Anadolu Lisesi

Bursa / Osmangazi

Yeniceabat Anadolu Lisesi
 • Yeniceabat Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 20
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Bursa
İlçesi Osmangazi
OBP Puanı (*) 88.4771
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Yeniceabat Anadolu Lisesi Bursa ili Osmangazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Yeniceabat Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Yeniceabat Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "88.4771". Yeniceabat Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Yeniceabat Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
Yeniceabat Anadolu Lisesi 2010/2011 Eğitim ve Öğretim, Osmangazi Yeniceabat İlköğretim Okulu binasının 2.katında, 6 şubede 180 öğrenci, 1 müdür, 11 kadrolu öğretmen, 1 görevlendirme müdür yardımcısı ve 3 ücretli öğretmenle eğitim ve öğretime başlamıştır. Okul Tanıtım Videosunu İzleyin

Yeniceabat Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Yeniceabat Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Yeniceabat Mahallesi Yeniceabat caddesi No112

Tel: 0224.2485426

Fax: 0224.2485428

web: http://yeniceabatanadolu.meb.k12.tr

Yeniceabat Anadolu Lisesi ile ilgili 20 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Selambuben]

9/E sınıfında olan varmı :/

2021-08-31 15:20
 
0
 
0
[İremsu Karakaya]

Okul gayette güzel servisi var . Ben bu sene okuyacağım güzel gözüküyor ama benim evime biraz uzak kalıyor okul köy yeri gibi bir yerde ev falan yok etrafında bu sene okuyacağım bakalım nasılmış

2021-08-23 19:32
 
0
 
0
[İremsu Karakaya]

OKULUN SERVİSİ VAR MI? CEVAP VERİRSENİZ SEVİNİRİM

2021-08-06 12:29
 
0
 
0
[bilen varmı]

10.sınıf kaç obp ile alıyor

2021-07-07 21:17
 
0
 
0
[never give up]

10.sınıf obp kaç ile alıyor bilen varmı

2021-07-07 21:15
 
0
 
0
[never give up]

10.sınıf obp kaç ile alıyor bilen varmı

2021-07-07 21:14
 
0
 
0
[Merak ettim ]

Okulda internet varmı ?

2021-07-06 18:37
 
0
 
0
[Güneş]

Okul nasıl

2021-07-04 18:26
 
0
 
0
[dsada]

[İsmimi vermek istemed]
Benim yıl sonu notlarım son 2senedir pandemi nedeniyledüştü şuanda 8sınıf notum pek yüksek değil ama yükseltmeye çalışıyorum yıl sonu notlarım toplam 76.77 ortaokul olarak acaba okula kabul ederlermi evimde oraya yakın bilen varsa yazabilirmisiniz. Benden 1yaş büyük arkadaşlarım oraya gidiyolar ama beni alırlarmı bilemiyorum inşallah alırlar hocalarında iyi olduğunu duydum gelirsem çok iyi olur benim için inşallah gelirim.


ben 82 ile gidemedim ama yinede ilk seçmelerde şansını dene bende 2. de denediğimden dolayı kontejyan yokta yinede şansını dene

2021-06-14 00:47
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 9

Nilüfer Belediyesi Barış Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 9

Özlüce Şehit Aykut Yurtsever Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 35

Bursa Ahmet Vefik Paşa Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 15

Mudanya Sami Evkuran Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 35

Çamlıca Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 76

6 Nisan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Yeniceabat Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Yeniceabat Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://yeniceabatanadolu.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Yeniceabat Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Yeniceabat Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Yeniceabat Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Yeniceabat Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız