Şehit Komando Er Samet Saraç Anadolu Lisesi

Bursa / Osmangazi

Şehit Komando Er Samet Saraç Anadolu Lisesi
 • Şehit Komando Er Samet Saraç Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 7
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Bursa
İlçesi Osmangazi
OBP Puanı (*) 90.4946
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Şehit Komando Er Samet Saraç Anadolu Lisesi Bursa ili Osmangazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Şehit Komando Er Samet Saraç Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Şehit Komando Er Samet Saraç Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "90.4946". Şehit Komando Er Samet Saraç Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Şehit Komando Er Samet Saraç Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
Okulumuz Türkiyenin dördüncü büyük kenti olan Bursa?nın en büyük ilçesi olan Osmangazi ilçesinde yer almaktadır. Okulumuzun binası Yusuf Köstem İlköğretim Okulu ek binası olarak 2007 yılında tamamlanmış olup bölgede lise ihtiyacı ortaya çıkması üzerine 2007?2008 öğretim yılında Soğanlı Lisesi adıyla öğretime açılmıştır. 21 Ekim 2007 tarihinde Hakkâri?nin Çukurca İlçesi Dağlıca bölgesinde teröristlerce çok sayıda askerimiz şehit edilmiştir. Bu olayda mahallemiz sakinlerinden Samet Saraç adlı askerimizin de şehit olması üzerine Bursa Valiliğinin 24.10.2007 tarih ve 57293 sayılı yazısı ile okulumuzun adı Şehit Komando Er Samet Saraç Lisesi olarak değiştirilmiştir. Okulumuz 2010?2011 öğretim yılında Anadolu lisesine dönüştürülmüştür. Okulumuz genel lise statüsü ile 264 mezun vermiştir. Anadolu Lisesi olarak ilk mezunlarını 2013-2014 öğretim yılı sonunda veren okulumuz 2018 yılı sonu dahil 567 mezun vermiştir.

Şehit Komando Er Samet Saraç Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Şehit Komando Er Samet Saraç Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Soğanlı Mah. Tabak Sok. No63/1 Osmangazi/BURSA

Tel: 02242369353

Fax: 02242368989

web: http://sametsarac.meb.k12.tr

Şehit Komando Er Samet Saraç Anadolu Lisesi ile ilgili 7 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[kipchak]

Ben şuanki okulumdan memnun değilim ve buraya gelmeyi planlıyorum bence çok iyi ve başarılı bir okul

2021-12-02 16:04
 
0
 
0
[ALİCİK]

OKUL SİTESİNDE OLMASI İYİ OLUR

2021-08-22 13:01
 
0
 
0
[Ahmet]

Dsisplinli ve Başarılı bir okul olduğu söyleniyor OSYM basarı durumunu okul sitesinde görebilirmiyiz.

2021-08-21 10:51
 
0
 
0
[Murat]

Hürriyet´e giden servis var mı?

2021-07-05 14:51
 
0
 
0
[?]

Acaba kaç ortalam ile alıyorlar

2020-06-14 19:39
 
0
 
0
[Arslan42]

Hürriyet ten servis varmı

2017-07-20 00:47
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 9

Nilüfer Belediyesi Barış Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 9

Özlüce Şehit Aykut Yurtsever Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 35

Bursa Ahmet Vefik Paşa Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 15

Mudanya Sami Evkuran Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 35

Çamlıca Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 75

6 Nisan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Şehit Komando Er Samet Saraç Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Şehit Komando Er Samet Saraç Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://sametsarac.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Şehit Komando Er Samet Saraç Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Şehit Komando Er Samet Saraç Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Şehit Komando Er Samet Saraç Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Şehit Komando Er Samet Saraç Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız