Osmangazi Gazi Anadolu Lisesi

Bursa / Osmangazi

Osmangazi Gazi Anadolu Lisesi
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Tercih Kodu ---
Kontenjan Sayısı -
Okulun Taban Puanı 437.0703
Güncel Yüzdelik Dilimi 6.24
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?

Osmangazi Gazi Anadolu Lisesi Bursa ili Osmangazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Osmangazi Gazi Anadolu Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Osmangazi Gazi Anadolu Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Aşağıdaki tabloda Osmangazi Gazi Anadolu Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Osmangazi Gazi Anadolu Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

İSTATİSTİKİ BİLGİLERİ
Okulun Son Üç Yıllık Taban Puanı
Yüzdelik Dilim Bilgisi
Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2019 437.0703 6.24
2018 366.8468 6.15
2017 475.7108 7.31
Osmangazi Gazi Anadolu Lisesi, 05.10.1994 tarihinde velilerin teşebbüsü ile Nilüfer 5.Anadolu Lisesi olarak açılmış ve aynı yıl Eğitim-Öğretime başlamıştır. Okulumuzu işadamı Hüseyin SİLAHÇI, kaba inşaatının yapımına katkıda bulunmak üzere babasının adına Hüsamettin SİLAHÇI Anadolu Lisesi adı altında yaptırmakta iken 02.06.1995 tarihinde yapımına son verilmiş, 1996 yılı Ekim ayında ihale edilerek Devlet Yatırım Programı ile 1050 Konutlar Bölgesi, Akpınar Mahallesinde 1997 yılı Eylül ayında tamamlanarak 1997-1998 Eğitim-Öğretim yılına kendi binasında başlamıştır.1994-1997 yılları içerisinde ilk olarak Milli Piyango Anadolu Lisesi, daha sonra Şükrü Şankaya Anadolu Lisesi ve Karamehmet İlköğretim Okulu bünyesinde Nilüfer 5.Anadolu Lisesi, Osmangazi Anadolu Lisesi, Hüsamettin Silahçı Anadolu Lisesi ve son olarak Okul Müdürü Cafer GENÇ in 09.10.1996 tarih ve 322/290 sayılı teklifleri ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü Komisyonunun 1996/6 sayılı kararı ile ismi "Gazi Anadolu Lisesi" olmuştur.

VİZYON : Türkiye de üst sıralarda yer alan örnek bir okul olmak.

MİSYON : Kişilikli, özgüvenli, teknolojiyi kullanan, ekip çalışmasına yatkın, sosyal yönü gelişmiş, paylaşımcı, yenilikçi, milli ve manevi değerleri yücelten öğrenciler yetiştirmek.

BAŞARILAR :

 • Tel (0224) 243 21 64
 • Fax (0224) 243 04 98
1050 Konutlar Akpınar Mah. Armağan Cad. No1 Osmangazi / BURSA
  http://bursagazi.meb.k12.tr
Bu okula 16 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
31
Bursa Erkek Lisesi
 • Osmangazi/Bursa
11
33
Bursa Anadolu Lisesi
 • Osmangazi/Bursa
16
15
Bursa Anadolu Kız Lisesi
 • Osmangazi/Bursa

Merkezî Yerleştirme, Merkezi Sınavla öğrenci alan fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, özel program ve proje uygulayan eğitim kurumları ile meslekî ve teknik Anadolu liselerinin Anadolu teknik programlarına tercihler doğrultusunda merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yapılan yerleştirmedir.

Evet. e-Okulda kayıtlı öğrencilerin, Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okulları tercih edebilmesi için yerel yerleştirme tercihi yapması zorunludur.

Merkezî sınavla öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yerleştirme yapılır. Merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla;

 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğüne,
 • 8’inci sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 7’nci sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 6’ncı sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığına,
 • Tercih önceliğine,
 • Öğrencinin doğum tarihine göre yaşı küçük olana bakılarak yerleştirme yapılır.

Merkezi Sınava giren öğrenciler, Yerel Yerleştirme ile öğrenci alan okullar için tercihlerini yaparak kayıt işlemini tamamladıktan sonra, Merkezi Sınavla öğrenci alan okullar için açılacak Merkezi Sınavla Öğrenci Alan Okullar ekranından en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler.

Bu sayfada yer alan Osmangazi Gazi Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Osmangazi Gazi Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Osmangazi Gazi Anadolu Lisesi taban puanı 2020 , Osmangazi Gazi Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi, Osmangazi Gazi Anadolu Lisesi yorumları

Ayrıca Osmangazi Gazi Anadolu Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Osmangazi Gazi Anadolu Lisesi üniversite başarısı, Osmangazi Gazi Anadolu Lisesi formaları, Osmangazi Gazi Anadolu Lisesi adresi,

81

İl

9000

Okul

80000

Yorum