Çınar Anadolu Lisesi

Bursa / Osmangazi

Çınar Anadolu Lisesi
 • Çınar Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 1
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Bursa
İlçesi Osmangazi
OBP Puanı (*) 77.5031
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Çınar Anadolu Lisesi Bursa ili Osmangazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Çınar Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Çınar Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "77.5031". Çınar Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Çınar Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
Zamanın padişahı Yıldırım Beyazıt, o dönemde doğan her erkek çocuk için ulufe verir. Bunu duyan dul bir kadın ulufe almak için bir Çınar fidanı diker ve padişahın huzuruna çıkarak benim de bir oğlum oldu der ve ulufe ister. Ancak, kadının dul olduğunu öğrenen padişah, dul bir kadının çocuğu nasıl olur diyerek gerçeği öğrenmek için kadının yanına iki kişi verir. Birlikte Çınar ağacının yanına giderler. Dul kadın dikmiş olduğu fidanı göstererek işte benim oğlan çocuğum bu der. Dul kadın, bir insan ömrünün en fazla bir asır olduğunu, ancak, dikmiş olduğu Çınar ağacının ömrünün ise en az 6 - 7 asır olabileceğini söylemesi üzerine padişahtan ulufesini alır. Böylece Yıldırım Beyazıt döneminden yakın tarihimize kadar okulumuz çevresindeki Çınar ağacı Ulufeli Çınar olarak anıla gelir.

Doğa olayları ve çınarın yaşlılığı nedeniyle zaman içerisinde çınar ağacının içi çürür ve kovuklaşır. Halk arasında Koğukçınar olarak söylenmeye başlar. Mahalle gibi okulumuz da adını böylelikle Çınar ağacından almıştır.

Okulumuz 11/05/2012 tarihinde Anadolu Lisesine dönüştürülmüş olup 2012-2013 eğitim-öğretim yılında 30ar kişilik 7 sınıfla eğitimine başlamıştır.
 • Öğretmen Sayısı : 67
 • Öğrenci Sayısı : 975
 • Öğretim Şekli : Tekli
 • Ders Başlama ve Bitiş Saati : 8.40 - 15.50
 • Derslik Sayısı : 28
 • Atölye-İşlik Sayısı : 1
 • Fen Laboratuarı Sayısı : 3
 • BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı : 1
 • İl ve İlçe Merkezine Uzaklık : Kent meydanına 1000 metre uzaklıktadır. Pazar pazarı caddesi üzerinden gelinmektedir. Yürüyerek 15-20 dakika sürer.
 • Ulaşım : Ulucamii önünden Çınar-Gülbahçe dolmuşları ve Heykel önünden 19/İ belediye otobüsleri okulumuz yanından geçmektedir.

VİZYON Kendini ve insanlığı seven, yurt ve dünya sorunlarına duyarlı, akademik kariyeri hedefleyen, sosyal ve kültürel anlamda kendini geliştiren dinamik,çağdaş ve çalışkan beyinleri yetiştiren,bilimsel eğitim ve öğretimi nitelik ve nicelik olarak sürekli kılan,öğrencilerini yüzde yüz başarıya ulaştıran ve fark yaratan, kurumsallaşmış okul kimliğine sahip köklü eğitim çınarıyız.

MİSYON Eğitimdeki gelişim ve değişimlere duyarlı, bilgi, birikim ve deneyimlerin paylaşıldığı, yeni eğitsel yöntem ve stratejilerin araştırıldığı ve uygulandığı, öğrenci ve velilerin beklentilerini alan, milli ve insani değerlere sahip, bilgiyi üreten ve paylaşan nitelikli öğrenciler yetiştirebilmektir.

BAŞARILAR

Çınar Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Çınar Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Koğukçınar Mah. 2.Spor Sk. No22 Osmangazi/BURSA

Tel: 2242715152

Fax: 2242515133

web: http://bursacinaranadolulisesi.meb.k12.tr

Çınar Anadolu Lisesi ile ilgili 1 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Mecit ]

Oğlum ümit ,in busene Allâh izin verir ise sekizinci sınıfı bitirecek ve dokuzun cu sınıfı yani liseyide mahallemize yürüme mesafesinde ve eğitim düzeyi yüksek olan çınar anadolu lisesine gitmesini arzu ediyor ve istiyoruz inşallah dileğimiz ıkabul olur

2018-06-04 04:25
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 9

Nilüfer Belediyesi Barış Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 9

Özlüce Şehit Aykut Yurtsever Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 35

Bursa Ahmet Vefik Paşa Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 15

Mudanya Sami Evkuran Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 35

Çamlıca Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 76

6 Nisan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Çınar Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Çınar Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://bursacinaranadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Çınar Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Çınar Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Çınar Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Çınar Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız